חמש המדינות המובילות באירופה פרסמו הלילה (בין חמישי לשישי) הודעת גינוי חריפה בתגובה להבטחת נתניהו להחיל את החוק הישראלי בשטחי בקעת הירדן, בה נכתב כי המדינות "מודאגות מאוד מההכרזה, שאם תיושם תהווה הפרה חמורה של החוק הבינלאומי".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

צרפת, בריטניה, גרמניה, איטליה וספרד ניסחו הודעה משותפת, בה גינו את התקיפות האחרונות שביצע חמאס כנגד יישובי הדרום והבהירו כי לישראל עומדת הזכות להתקיים ביטחון, ובנוסף קראו לכל הצדדים "להימנע מצעדים המנוגדים לחוק הבינלאומי שיסכנו את פתרון שתי המדינות, על בסיס קווי 67'".

רה
נתניהו וקאנצלרית גרמניה, אנגלה מרקל. ארכיון | צילום: אמיל סלמן, חדשות

לאחר שהצהיר נתניהו השבוע כי בכוונתו לנסות להחיל את החוק הישראלי על בקעת הירדן במידה וינצח בבחירות, גינו מדינות רבות את דבריו. משרד החוץ הרוסי פרסם הודעה בה נכתב כי ההצהרה "מדאיגה במיוחד" וכי "יישום התוכנית של ההנהגה הישראלית עשויה להוביל להסלמה חריפה באזור". בוושינגטון הודיע כי אין כל שינוי במדיניות ארה"ב ביחס לגדה המערבית.

בסעודיה הודיעו כי בעקבות ההצהרה, בכוונתה לכנס מפגש חירום של ארגון שיתוף הפעולה האיסלאמי. הליגה הערבית הצטרפה אף היא לגינוים ואמרה כי מדובר ב"התפתחות מסוכנת", ושר החוץ הירדני כינה את דבריו של נתניהו "הסלמה חמורה".