המטייל הישראלי שנהרג אתמול (ראשון) בטרק טיפוס בספרד הוא סוף אדלר, בן 22 מהוד השרון. מיקי מריינפלד, מרכזת עבור המשפחה את הנושא והיא הכירה את אדלר כשהיה בן 14. "נפגשנו בקיר טיפוס והוא החליט שאני אחותו הגדולה. הקשה בינינו היה הדוק כל השנים", סיפרה מריינפלד לחדשות 12.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

"אני הייתי הראשונה שלקחה אותו לטפס בחוץ. הוא היה מטפס חזק, מוכשר ברמות שאי אפשר לתאר", שחזרה מריינפלד. "הוא יצא לטיול בראשון בספטמבר לבד לרודיאר, משם הוא כתב לי שהוא נוסע לעוד שני מצוקים וכרגע אין לנו את כל הפרטים על מה שקרה".

סוף אדלר שנפל אל מותו בספרד
סוף אדלר ז"ל | צילום: באדיבות המשפחה, החדשות
מטייל ישראלי נהרג בספרד
התמונה האחרונה (אדלר ראשון מימין) | צילום: none, באדיבות המשפחה, החדשות

מריינפלד טענה שכמטפסת מקצועית לא ברור לה כיצד אדלר נפל אל מותו: "אנחנו מנסים למצוא את הסיבה האמתית שבגללה נהרג. אנחנו רוצים שמשרד החוץ יפעיל לחץ על המטפס הבריטי שלא יעזוב את ספרד כדי שיוכל לעזור ולהבין מה קרה שם".

"המטפס הבריטי מספר סיפור שלא מתחבר לסוף", אמרה. "הפרטים לא ברורים, אני לא רוצה לפגוע בחקירה שאמורה להיות ויכול להיות שהייתה טעות אנוש לא של אדלר, אבל אנחנו לא יודעים. דיברנו בפעם האחרונה לפני שהוא נסע והוא הבטיח שהוא ידבר איתי.

זירת הנפילה של המטייל הישראלי בספרד
הזירה אליה נפל אדלר | צילום: המשמר הספרדי האזרחי

המטפסת שהייתה כמו אחותו הגדולה סיפרה שאדלר ז"ל כתב לה הודעה שמאוד ריגשה אותה לפני שהוא יצא לטיול. במסרון ששלח לה כתב אדלר: "ביי אחות גדולה. נסעתי לספרד לשלושה חודשים לראות מה אני שווה".

אמו בדרך למדריד ואביו כבר שם יחד עם אחיותיו. "ההורים שלו רגילים שהוא מטפס בצורה זהירה מאוד ומחושבת מאוד. תאונות טיפוס זה לא משהו שקורה הרבה", המשיכה. "הוא נפל מגובה 30 מטר והמטפסים הזעיקו חילוץ מוטס. זו פעם ראשונה שהוא יצא לטיול טיפוס ולא מדובר בכלל במקום מסוכן. הוא היה בהתרגשות על. טיפוס היה החיים שלו".

מטייל ישראלי נהרג בספרד
"ביי אחות גדולה" | צילום: none, פייסבוק

"אנחנו קהילה לא מאוד גדולה של מטפסי אאוט-דור וכולם נרתמו. זה היה מדהים", שיתפה מריינפלד. "סוף עבר לגור בחיפה אחרי השחרור מהצבא. הוא למד בכפר הירוק. הוא ישן אצלי, חי אצלי, טיפס איתי. אין מטפס שלא מפחד. אין מטפס שלא מחכה לרגע שהוא ירגיש שהוא בטוח, וזה בדיוק מה שסוף עשה לפי מה שאני יודעת".