תקרית מפחידה בלב האוקיינוס: סירה של חיל הים הרוסי ועליה מספר אנשי צוות, הותקפה על ידי סוסת ים אימתנית באוקיינוס הארקטי שבצפון רוסיה, עד שטבעה. למרבה המזל, איש מחברי הצוות לא נפגע. על פי ההערכות, התקרית התרחשה לאחר שהסירה התקרבה יתר על המידה לאחד מגוריה של היונקת הימית הגדולה: "מפקד הצוות מנע טרגדיה גדולה", נכתב בדוח סיכום האירוע.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התקרית החריגה התרחשה במהלך משימת מחקר משותפת של חיל הים הרוסי והאוכלוסייה המקומית, שנערכה בארכיפלג "ארץ פרנץ יוזף" שבצפון רוסיה. בשלב מסוים, נאלצו חברי הצוות לעבור מכלי השיט הגדול שעליו שהו לסירת גומי מתנפחת קטנה, במטרה להתקרב לעבר החוף. 

במהלך השיט על הסירה הקטנה, ככל הנראה התקרבו אנשי הצוות יתר על המידה לגורה של סוסת הים, שחששה לחייו ומיד התחילה לתקוף בזעם את הסירה עד שגרמה לטביעתה. הודות לתגובה המהירה של אנשי הצוות, איש לא נפגע בתקרית וכל חברי המשלחת הגיעו לחוף בבטחה. 

במשרד ההגנה של הקרמלין אישרו את הדברים, אך הכחישו שהסירה אכן טבעה, אלא שעדי ראייה שהיו במקום טוענים אחרת. בהודעת הקרמלין נכתב כי "טרגדיה גדולה נמנעה הודות לתגובה המהירה של אנשי הצי הצפוני שהיו על הסירה ואף הצליחו להרחיק את הסירה מהחיות בלי לפגוע בהן". 

סוס הים, שנקרא גם "ניבתן", הינו חיה עצומה בגודלה, כשהנקבה של בעל חיים זה יכולה להגיע למשקל ממוצע של 900 קילוגרמים - משקל הכפול מזה של פסנתר גדול. חיות אלה מתאפיינות לעיתים קרובות גם בהתנהגות תוקפנית, שבמסגרתה הם עלולים לתקוף גם כלי שיט שעוברים באזורם.  

גם לדברי התושבים המקומיים, לא מדובר בתקרית יוצאת דופן ומקרים דומים תועדו באזור גם בעבר. האוכלוסייה המקומית כבר דיווחה לא פעם על הסכנה הנרחבת בכל אזור הקוטב הצפוני, הן בשל תנאי המחייה הקשים והן בגלל החיות הטורפות שמצויות באזור.