בארצות הברית מודאגים מהעלייה בנפגעים כתוצאה משימוש בסיגריות האלקטרוניות – ומזהירים את האזרחים: המרכז לבקרת מחלות ומניעתן (CDC) בארה"ב פרסם במהלך סוף השבוע אזהרה מפני שימוש בסיגריות האלקטרוניות, זאת לאחר מקרה מוות חמישי שדווח בקליפורניה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

בנוסף, נבדקים 450 מקרים נוספים של מחלת ריאות שאובחנו אצל משתמשי הסיגריות האלקטרוניות בארצות הברית - רבים מהם צעירים שהיו בריאים לפני השימוש במכשירי האידוי השונים.

מחקירת המרכז לבקרת מחלות עלה כי ישנו חשד לפיו מרכיב כימי מסוים, שנמצא במים של המכשירים, הוא זה שגורם למחלות. מכיוון שהחקירה עדיין בעיצומה והסיבה הישירה למחלות עדיין לא ברורה, הומלץ להפסיק את השימוש במכשירים הללו עד שיתגלו ממצאים נוספים.

"אנו מוציאים אזהרה לכל התושבים שלא להשתמש במכשירים הללו, מכיוון שייתכן שהם מזיקים לתפקוד תקין של הריאות", אמרה ברברה פורד, מנהלת המחלקה לבריאות הציבור בלוס אנג'לס. פורד הוסיפה: "אנו מצטרפים למרכזי בקרת המחלות ומייעצים לאנשים להפסיק לעשן באידוי עכשיו".

לפני כשבועיים, דווח בארה"ב על מקרה המוות הראשון כתוצאה משימוש בסיגריות אלקטרוניות. הרשויות במדינת אילינוי דיווחו כי אדם שהשתמש בסיגריה אלקטרונית פיתח מחלה קשה בקנה הנשימה, שלטענת הרופאים נגרמה כתוצאה מהשימוש במאיידים.