בן משפחתה של איה נעאמנה, המטיילת הישראלית בת ה-22 שאבדה במהלך טיול במדבר באתיופיה ואותרה הבוקר (ראשון) ללא רוח חיים, סיפר על הרגעים הקשים שחווה המשפחה עם קבלת הבשורה בדבר מותה. "מוקדם מדי לשפוט את הדברים, כרגע יש אב שמתאבל על אובדן בתו, כשהוא יצליח – הוא יקום, ויברר וידבר".

"היינו אמורים לעלות לטיסה לאתיופיה אבל אז קיבלנו את הבשורה", שיחזר קרוב המשפחה. "אבל אז קיבלנו את הבשורה. הגענו עכשיו הביתה לעראבה ומחכים להעברת הגופה. כולם עוזרים לנו גם במשרד החוץ, גם בביטוח וגם במגנוס".

מדבר הדנקיל באתיופיה בו אותרה גופתה של איה נעאמנה (צילום: MAGNUS-PassportCard)
החיפושים אחר איה נעאמנה במדבר הדנקיל באתיופיה | צילום: MAGNUS-PassportCard

עוד סיפר בן המשפחה כי "התחושה בבית מאוד קשה, איה הייתה תלמידה מצטיינת, מקסימה, שלקחה על עצמה כל אתגר. לא סתם היא החליטה לצאת לטיול הזה. בין העדויות שאנחנו שומעים עדיין קשה להרכיב את התמונה של מה שקרה, בינתיים הבנו שהיא נפלה וקיבלה מכה בראש".

בתוך כך, נשיא המדינה ראובן רובי ריבלין פנה היום אל מקבילתו, נשיאת אתיופיה סאהלה וורק-זוודה, בבקשה לזרז ככל הניתן את הטיפול בהעברת ארונה של איה נעאמנה ז"ל לקבורה בישראל.

חמ"ל החיפושים אחר אחר איה נעאמנה שגופתה אותרה באתי (צילום: MAGNUS-PassportCard)
חמ"ל שהוקם לצורך החיפושים אחר איה נעאמנה | צילום: MAGNUS-PassportCard

כמו כן, הנשיא העביר את תנחומיו העמוקים למשפחתה של נעאמנה באמצעות חבר המשפחה, ח״כ עיסאווי פריג׳, שעמו נפגש היום.

מסוק שהוזנק לסייע בחיפושים אחר איה נעאמנה באתיופיה (צילום: MAGNUS-PassportCard)
מסוק שהוזנק לסייע בחיפושים | צילום: MAGNUS-PassportCard

נעאמנה, תושבת עראבה שבגליל, יצאה לטיול במדבר הדנקיל שבאתיופיה מטעם משלחת של הטכניון, שם למדה כסטודנטית. בשלב מסוים של הטיול, היא התפצלה מהקבוצה ולא הגיעה לנקודת הסיום. חברי הקבוצה דיווחו על היעדרותה לחברת הביטוח שלה.

בתום שעות של חיפושים, גופתה של נעאמנה אותרה הבוקר על ידי צוותי החילוץ במרחק של כקילומטר וחצי מהמקום שבו אבדה. ההערכה היא כי הצעירה, שנותרה לבדה בשלב כלשהו, נפלה מגובה ומתה כתוצאה מחבלת ראש.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום