התאבדותו של איש העסקים היהודי שהורשע בעבירות מין, ג'פרי אפסטין, עוררה סערה בארה"ב והחלה להעלות שאלות רבות בקרב גורמי אכיפת החוק – כיצד הצליח לשים קץ לחייו בתא המעצר שבועיים בלבד לאחר ניסיון ההתאבדות הקודם שלו. בתוך כך גורמים בתביעה בניו יורק הבהירו כי בכוונתם להמשיך בחקירת פשעיו של אפסטין כרגיל, חרף מותו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

התובע הכללי של ארה"ב, ביל באר, אמר בעקבות המקרה כי הוא "זועם ומזועזע" מהאירוע, ומבקש לדעת כיצד ייתכן שאפשרו לאפסטין לשים קץ לחייו. לדבריו, המוות "מעורר שאלות רציניות שחובה לענות עליהן". משרד המשפטים הוסיף בהודעה רשמית כי ה- FBIפתח בחקירת האירוע. 

אפסטין שהה במעצר באגף מאובטח במיוחד – אותו אגף בו שהה ברון הסמים חואקין "אל צ'אפו" גוזמן. הסוהרים היו אמורים לבצע פטרול מדי חצי שעה, ולבקר בתאים של אסירים שהראו נטיות אובדניות מדי רבע שעה. ככל הנראה, הנוהל לא התבצע ביום בו שם אפסטין קץ לחייו. טרם ברור אם המצלמות, שאמורות היו להקליט את האירוע, פעלו. לדברי קמרון לינדזי, סוהר בכיר לשעבר בשלושה בתי כלא שונים, המקרה של אפסטין הוא "כישלון מדהים". לדבריו, "אין ספק שהוא היה אמור להיות תחת השגחת אובדנות – ומשכך, תחת מעקב ישיר ומתמיד".

אנשי מתקן הכליאה בו הוחזק אפשטיין מצאו אותו תלוי בתאו סמוך לשעה 07:30 בבוקר שעון ניו יורק. אפסטין התאבד שעות לאחר הפרסום המטלטל בסוכנות הידיעות האמריקנית בלומברג על כך שאישה שהעידה נגדו בבית המשפט חשפה שורה של שמות של גברים אמידים ומוכרים שאליהם, לטענתה, נשלחה בעבר על ידי אפסטין כדי לספק שירותי מין. המסמכים, שהציגה בפני בית המשפט בשנת 2016, הותרו אתמול לפרסום.

 וירג'ינה ג'ופר, שבזמן ביצוע עבירות המין הייתה קטינה, טענה בפני בית המשפט שבעברה נשלחה לקיים יחסי מין עם מושל ניו מקסיקו לשעבר ביל ריצ'רדסון, הסנטור האמריקני לשעבר ג'ורג' מיטשל ועם מנהל הנכסים גלן דובין. מהתצהירים שסיפקה ג'ופר עולה שהיא נשלחה גם למנהל הדוגמניות ז'אן לוק ברונל ולמדען MIT המנוח מרווין מינסקי.

עדותה החדשה של ג'ופר, שטוענת ששימשה כשפחת המין של אפסטין בין השנים 2000-2002, מצטרפת לשורה של עדויות קודמות שלה הן בבית המשפט והן בתקשורת, לפיהן אולצה לקיים יחסים מין גם עם הנסיך הבריטי אנדרו ועם פרופסור למשפטים באוניברסיטת הארווארד אלן דרשוביץ. שני הגברים הכחישו בתוקף את החשדות נגדם.

אפסטין, עבריין מין מורשע, חיכה למשפט בגין אישומים פדרליים רבים חדשים של סחר בקטינות. אף אחד מהשמות החדשים שהופיעו בעדותה של ג'ופר לא נכללים בכתב התביעה המיושב, אולם הופעתם בכלי התקשורת המקומיים בהקשר לאפסטין עשויה ללא ספק להזיק לתדמיתם באופן משמעותי.