שעות אחרי שנלכד באוקראינה, נחשפים פרטים חדשים על ניסיון הבריחה של מייסד טלגראס: עמוס סילבר נעצר אתמול (שבת) באומן כתוצאה משיתוף פעולה בין אנשי שירות הביטחון האוקראיני לנציג משטרת ישראל שהגיע במיוחד לקייב. לאחר שניתח את כל המידע שהעבירו לו אנשי הביטחון המקומיים, קבע השוטר הישראלי כי סילבר ככל הנראה נמלט לאומן, שם מתגוררים כמה יהודים שנמנים עם חבריו.

בעקבות כך, האוקראינים הציבו תצפיות במספר מוקדים באומן, ובאחת מהן אכן נצפה היום סילבר כשהוא יוצא מבית שבו מתגורר אחד מידידיו.  

הכוונה היא להביא את סילבר, שככל הנראה נחבל במהלך מעצרו, לישראל כבר בימים הקרובים. במקביל, באוקראינה נעצרו שני אנשי שירות הביטחון בחשד שבתמורה לשוחד שנתן להם – סייעו לסילבר לברוח משדה התעופה בקייב אחרי שהוסר ממנו האזיק האלקטרוני. מדובר בשני אנשי ביטחון שהיו אמורים ללוות את סילבר עד לישראל וכבר היו בידיהם כרטיסי טיסה לנמל התעופה בן גוריון.

סילבר הצליח לצאת מנמל התעופה בקייב כשברשותו סכום כסף קטן, באמצעותו הוא שילם למונית ואחר כך המשיך לנסוע בטרמפים עד שהגיע לאומן. עדיין לא ברור לאן התכוון להמשיך משם.

כמה שעות אחרי שניסיון ההימלטות שלו נכשל, סילבר סיפר לעורך דינו כי הוא "הוכה קשות על ידי המשטרה" וכי "נגרמו לו פגיעות רבות". 

כך נפל מייסד הטלגראס (צילום: חדשות)
מסלול הבריחה של מייסד טלגראס נחשף | צילום: חדשות

עורך דינו, אורי קורב, מסר לחדשות 12 כי סילבר הוא "אדם עדין ושוחר שלום" וכי המשטרה החשאית באוקראינה הכתה אותו בעת מעצרו וייתכן שגרמה לשבר באפו, ולדימום בפניו. "אנו רואים גם במשטרת ישראל אשר פועלת בשיתוף פעולה עם הרשויות האוקראיניות כאחראית לכל מעשה אלימות כנגד סילבר", ציין.

"נעשתה על ידנו פניה לשגרירות ארה״ב שתסייע לסילבר שהינו אזרח ארה"ב. אנו מצפים ודורשים גם ממשרד החוץ הישראלי להתערב ולסייע לסילבר שהינו אזרח ישראלי. העובדה שסילבר חשוד, אינה מצדיקה שינהגו בו באלימות ויכו אותו כמו חיה", סיכם עו"ד קורב. 

עו"ד אורי קורב (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
עו"ד אורי קורב | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2

לאחר שיובא לישראל, מייסד טלגראס צפוי לעמוד לדין על עבירות של סחר בסמים ובהם גם סמים קשים, על כך שעמד בראש ארגון פשיעה, ועכשיו גם על סעיף נוסף – בריחה ממעצר.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה. >>> מהרו להירשם עוד היום