סגן הנשיא האירני, אסחאק ג'האנגירי, טוען כי ארה"ב מנסה למוטט את הממשלה האירני על ידי שימוש באסטרטגיה של "לחץ מקסימלי" - כך דווח היום (שבת) בסוכנות הידיעות האירנית IRNA. על רקע זה הבהיר שר הנפט האירני כי אין בכוחן של המגבלות הבין לאומיות על טהרן לפגוע בתעשיית הנפט המקומית.

"המטרה הסופית של האמריקנים היא להוביל את הממשל האירני לקריסה, והמטרה המידית שלהם היא לפגוע קשות בכלכלה האירנית", אמר ג'האנגירי בטקס שהתקיים לכבוד כניסתו של שר החינוך האירני החדש לתפקידו. עוד ציין ג'האנגירי כי ארה"ב פרשה באופן חד צדדי מהחלטה 2231 של מועצת האו"ם, ופתחה במלחמה לא שוויוניות במארס 2018 כשהטילה מחדש את הסנקציות על טהרן.

במקביל, שר הנפט האירני, ביג'אן זנגנה, התייחס גם הוא לסנקציות במהלך טקס חניכת פרויקט גז משותף עם קטר, והבהיר כי אין בכוונתה של טהרן לעצור את פעילותה בתחום. לדבריו, "המגבלות האמריקניות לא יעצרו את תעשיית הנפט האירנית".

אתמול התייחס שר החוץ האירני מוחמד ג'וואד זריף לדיווחים כי ישראל התקינה מכשירי ריגול ליד הבית הלבן ולעג לנשיא ארצות הברית דונלד טראמפ על יחסיו עם ראש הממשלה בנימין נתניהו. : "עם חברים כאלה מי צריך אויבים". לעג זריף. "ה-BFF (חברים טובים לנצח) מרוקנים את קופת ארצות הברית, לוקחים את מדיניות החוץ של ארה"ב כבת ערובה – מאזינים לנשיא ארה"ב".