אביב סלובודקין בן ה-26 נעדר מזה חמישה ימים במצרים. המשטרה ביקשה היום (חמישי) את עזרת הציבור באיתורו. סלובודקין יצא למצרים בתחילת החודש, והיה אמור להגיע לסיני בשבוע האחרון. ביום ראשון אבד הקשר עמו.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

האחות, מרינה סלובודקין, פרסמה פוסט בעמוד הפייסבוק שלה, שבו הפצירה בכל מי שיודע דבר אודות מקום הימצאו, ליצור עמם קשר. "היי, אחי מטייל עכשיו במצרים ולא יצר איתנו קשר כבר 5 ימים", כתבה מרינה. "פעם אחרונה דיבר איתנו ביום א', אז היה ב-Farfara (או שבעצם קהיר?). על פי הידוע לנו תכנן להמשיך לסיני. מי שראה את אביב סלובודקין, בן 26, שיער מתולתל פרוע, גובה כ175, מבנה גוף שרירי, אנא צרו קשר". 

"אביב נסע לטיול לפני ארבעה שבועות בערך, לפחות פעם בשנה הוא עושה טיול של כמה שבועות", סיפר לחדשות 12 חברו, טל בראמי. "הוא תיכנן לעבור תחנה כל כמה ימים, וככה לבקר ברוב מצרים. הוא התחיל בסיני, המשיך לקהיר, היה גם באלכסנדריה, ביקר במדבר הלבן וחזר לקהיר. משם הוא תיכנן להמשיך למועדון צלילה באזור סיני, ולחזור לארץ בשבת".

"אנחנו מדברים באופן קבוע בוואטסאפ, והוא גם העלה המון תמונות בפייסבוק ובאינסטגרם של כל המקומות שהוא ביקר בהם – בימים האחרונים זה נפסק, ואז התחלנו קצת לדאוג", שיתף החבר. "ב-22 בספטמבר דיברתי איתו בפעם האחרונה. שלחתי לו תמונה של הפגנות בקהיר, וכתבתי: 'מה יהיה איתך?'. הוא ענה: 'קלאסי המזל שלי'. ב-24 בחודש שלחתי לו עוד הודעה והוא כבר לא ענה לי".

התמונה האחרונה שפרסם סלובודקין הנעדר בסיני (צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של סלובודקין)
התמונה האחרונה שפרסם סלובודקין | צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של סלובודקין

חיליק מגנוס, בעלי Magnus חילוץ והצלה הפועלים למציאת אביב יחד עם ביטוח Passport Card, סיפר לחדשות 12 כי מאמצי החיפוש מתרכזים כרגע בשארם ובדהב, בהם יש מועדוני צלילה. "אין בהלה", הוא הבהיר. "זו שגרה של איתור אדם שלא שומר על קשר. יש אנשים מטעמנו שמחפשים אותו".

ממשרד החוץ נמסר כי "הנושא מוכר ומטופל. המחלקה לישראלים בחו"ל, באגף הקונסולרי במשרד החוץ, וקונסול ישראל בקהיר, דודו בן כליפא, מכירים את הפרטים ובודקים מול הגורמים הרלוונטיים במקום". בתמונה האחרונה ששיתף סלובודקין ברשתות החברתיות נראות שלוש נשים בלבוש מסורתי, אך חבריו אומרים שהם לא יודעים מי הנשים שמופיעות בתמונה.

המשטרה פרסמה תיאור של הנעדר: "גובהו 1.70 מטר לערך, מבנה גוף בינוני/שרירי, מרכיב משקפיים ועל פניו זקן. לא ידוע מה לבש לאחרונה". כל היודע דבר אודות מקום המצאו מתבקש לפנות למוקד 100 של משטרת ישראל או לתחנת באר שבע בטלפון 08-6462744/5.

בהכנת הידיעה השתתף תמיר סטיינמן.