קוריאה הצפונית שיגרה הלילה (בין חמישי לשישי) שני טילים לא מזוהים לעבר הים מול חופה המזרחי, כך מסר רמטכ"ל דרום קוריאה. הירי התרחש זמן קצר לאחר שנשיא קוריאה הדרומית, מון ג'יאה-אין, תואר כ"חוצפן" והמדינה הצפונית אמרה כי הסתיים השיח בין המדינות. זהו השיגור השישי בתוך פחות מחודש שמבצעת המדינה כחמאה על התרגילים הצבאיים המשותפים של ארה"ב ודרום קוריאה.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

שיגור הטילים ממשיך את רצף ניסויי הנשק שערכה צפון קוריאה בשבועות האחרונים, כשביצעה שורה שיגורי טילים בליסטיים קצרי טווח שהגיעו למרחקים של מאות קילומטרים. ירי הטילים נועד להביע את מחאתה של המדינה על הקפאת המשא והמתן הגרעיני עם האמריקנים ותרגילי הצבא משותפים בין ארה"ב ודרום קוריאה.

רמטכ"ל דרום קוריאה הזהיר מפני השיגור מספר שעות לפני שהתרחש. זאת לאחר שהמדינה הצפונית פרסמה הצהרה בה נאמר כי "לא הגיוני" שסיאול תקווה לחדש את הדיאלוג בין המדינות בזמן שהיא ממשיכה לבצע תרגילים צבאיים עם ארה"ב. הרמטכ"ל לא מסר מה סוג הטילים ששוגרו ומה המרחק שעברו.

מוקדם יותר דחתה צפון קוריאה את כוונתו של נשיא קוריאה הדרומית להמשיך בשיחות בין המדינות ולהביא לאיחודן עד לשנת 2045. דובר צפון קוריאה מסר כי אובדן המומנטום של הדיאלוג והמבוי הסתום אליו הגיעו שני המנהיגים בפסגה ההיסטורית בשנה שעברה הם באשמת קוריאה הדרומית בלבד.

דובר הוועדה לאיחוד השלום בצפון קוריאה מסר הצהרה בסוכנות הידיעות KCNA בה אמר: "אין לנו סיבה לדבר עם הרשויות בדרום קוריאה, ואין לנו רצון לשבת איתם שוב". מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און ונשיא המדינה הדרומית,

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היוםמון, נפגשו שלוש פעמים מאז חודש אפריל בשנה שעברה. השניים התחייבו לשתף פעולה ולקדם שלום בין המדינות.