סלים נעאמנה, אביה של איה שנהרגה במהלך טיול באתיופיה עדיין מתקשה לעכל את הטרגדיה. בשיחה עם החדשות 12 הוא מספר על השיחה האחרונה עם בתו: "אני לא רוצה להאשים בינתיים אף אחד". 

"יום לפני התאונה דיברנו בפעם האחרונה", סיפר נעאמנה. "היא רצתה להפתיע אותנו ולחזור מוקדם מהצפוי. היא אמרה לנו שהיא חוזרת ב-20 אבל הקדימה את זה ל-18. בסוף היא החליטה שתפתיע רק את אמא, ויום לפני התאונה אמרה לי שהיא חוזרת, שלא אגיד לאמא ולשאר המשפחה ואבוא לקחת אותה. בסוף זו הייתה הפתעה שאני לא יכול לעכל".

מדבר הדנקיל באתיופיה בו אותרה גופתה של איה נעאמנה (צילום: MAGNUS-PassportCard)
החיפושים אחר איה נעאמנה במדבר הדנקיל באתיופיה | צילום: MAGNUS-PassportCard

נעאמנה ניסה להבין מה קרה ביום הזה שבה נותקה מהקבוצה. "דיברתי בטלפון עם חלק מהחברים שהיו שם", הסביר. "הם היו קבוצה גדולה שטיילו באזור מאוד חם וקשה. בשלב מסוים שישה מהם הרגישו עייפים ורצו לחזור, השאר המשיכו. אחד מאלו שהמשיכו אמר לאיה בואי תמשיכי איתנו, אבל היא רצתה לחזור לג'יפים. בדרך חזרה לג'יפים היא כנראה הלכה לצלם משהו ואיבדה את הדרך".

חמ"ל החיפושים אחר אחר איה נעאמנה שגופתה אותרה באתי (צילום: MAGNUS-PassportCard)
חמ"ל שהוקם לצורך החיפושים אחר איה נעאמנה | צילום: MAGNUS-PassportCard

נעאמנה מציין כי הוא לא כועס על המדריך המקומי שלא שם לב. "כנראה הוא לא זיהה אותה ולכן לא ידע שנעלמה", אמר. "אני לא יודע למה החברים האחרים לא שמו לב. היו שני ישראלים ושלושה מארה"ב. החברה שהיו איתה יחזרו וננסה להבין יותר טוב מה קרה".

האב סיפר כי בתו תמיד ניסתה לתרום ולעשות כמה שיותר. "היא הייתה מושלמת", אמר. "מלאך, חייכנית ואוהב. הקשר שלה עם כל האנשים בחיים שלה היה קשר של הרבה אהבה וחום. היה לה חיוך שלא יורד מהפנים, כזה שהיית מסתכל עליה ומרגיש טוב בעצמך. היא הייתה תמיד אחראית ויוזמת, אהבה לעשות דברים מיוחדים וללכת עד הסוף בכל מה שהיא עושה - בלי קיצורי דרך".

מסוק שהוזנק לסייע בחיפושים אחר איה נעאמנה באתיופיה (צילום: MAGNUS-PassportCard)
מסוק שהוזנק לסייע בחיפושים | צילום: MAGNUS-PassportCard

נעאמנה, תושבת עראבה שבגליל, יצאה לטיול במדבר הדנקיל שבאתיופיה מטעם משלחת של הטכניון, שם למדה כסטודנטית. בשלב מסוים של הטיול, היא התפצלה מהקבוצה ולא הגיעה לנקודת הסיום. חברי הקבוצה דיווחו על היעדרותה לחברת הביטוח שלה.

בתום שעות של חיפושים, גופתה של נעאמנה אותרה הבוקר על ידי צוותי החילוץ במרחק של כקילומטר וחצי מהמקום שבו אבדה. ההערכה היא כי הצעירה, שנותרה לבדה בשלב כלשהו, נפלה מגובה ומתה כתוצאה מחבלת ראש.

 נבחרת הכתבים המובילה של ישראל פוגשת את האנשים המשפיעים במדינה! >>> מהרו להירשם עוד היום