נעמה בת ה-7 טבעה במלון בכרתים: הילדה הישראלית שנהרגה באסון בבית המלון "אקווה סאן וילג'" בכרתים היא נעמה חן ז"ל, בת ה-7 מרמת גן. חן הותירה אחריה הורים, אח בן 17, אחות בת 10 ואחות בת 4.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

נעמה ז"ל התגוררה בשכונת נווה יהושע ברמת גן, היא למדה בבית הספר "ארנון" בעיר. הלווייתה של נעמה ז"ל תתקיים היום בשעה 14:45 בחלקת הילדים בבית העלמין ירקון. 

הוריה הודיעו בפייסבוק על מותה של נעמה וזכו לתגובות ניחומים רבות. "בצער רב מודיעים על פטירתה של בתנו", כתבו ופרסמו את מועד ההלווייה.

הודעה הופצה להורי התלמידים בבית הספר "ארנון" שבו למדה, עם הדרכה להורים כיצד להתמודד עם המצב. צוות בית הספר תודרך וההורים הונחו ליצור קשר עם המחנכות, היועצת ופסיכולוגית בית הספר במידת הצורך. כמו כן בית הספר יהיה פתוח ביום ראשון בבוקר למען הקהילה.

בכלי התקשורת ביוון דווח היום כי שתי נשים, עובדות המלון, נעצרו בחשד לגרימת מוות ברשלנות. על פי הדיווחים, שתי הנשים, תושבות זרות בנות 42 ו-56, היו אחראיות לתפעול המלון "אקווה סאן וילג'" שבכרתים בזמן שהילדה נמצאה מחוסרת הכרה. 

בינתיים, במשטרה המקומית מחכים לקבל את תוצאות נתיחת הגופה על מנת לקבוע את סיבת המוות המדויקת. במקביל, במשטרה חוקרים את האופן שבו הופעלה הבריכה במלון. ממנהלי ובעלי המלון טרם נמסרה תגובה רשמית. 

על אף שמותה הטרגי של הילדה הישראלית בת ה-7 בבריכת המלון אירע לפני פחות מיממה, משיחה עם פקיד קבלה במלון עולה כי המלון ממשיך לפעול כרגיל ולא ננקטים צעדים מיוחדים.

"בשעה זו אין לנו מידע נוסף", אמר מוקדם יותר היום נציג המלון לחדשות 12 0nline. "הדבר הכי היחיד שאני יודע הוא שילדה מתה אתמול בבריכת המלון, לא אמרו לנו יותר מזה". בתשובה לשאלה אם המלון שינה משהו בהתנהלותו בעקבות האסון, ענה: "המלון ממשיך בעבודתו במתכונת רגילה".

מותה של הילדה, שהייתה בחופשה משפחתית במלון בעיר חרסוניסוס בכרתים, נקבע בתום פעולות החייאה ממושכות. אחת ההערכות היא שהילדה שחתה בבריכה עם שנורקל ומשקפת, באזור שבו יש מגלשת מים, ואדם שהתגלש פגע בה. עדי ראייה סיפרו כי לא היו מצילים באזור, למרות שיש חמש בריכות במתחם.

"כל המאמצים לנסות ולהציל את הילדה כשלו" 

גורם המקורב למשפחת הילדה סיפר כי גופת הילדה תנותח, בהתאם להוראת המשטרה המקומית, במכון לרפואה משפטית באתונה. במקביל, משרד החוץ פועל לסייע למשפחה עם סידורי העברת הגופה לקבורה בישראל.

"נעשו מאמצים עצומים להציל את חיי הילדה, אך למרבה הצער כולם כשלו", סיפר יאניס טסופולוס, מנהל בית החולים שאליו הגיעה בת ה-7. "בהתאם להוראת הרשויות תבוצע בילדה נתיחה לאחר המוות".

"האמבולנס הגיע למלון ממרכז רפואי פרטי באזור והוביל את הילדה לבית החולים", נמסר מארגון רפואת החירום של כריתים. "שלושה רופאים ניסו במשך 20 דקות לבצע בה החייאה, והמאמצים שהחלו בדרך נמשכו בחדר המיון. למרבה הצער, כל הניסיונות להשיב לה את נשימתה כשלו".

כרמל שאמה הכהן, ראש העיר רמת גן שבה מתגוררת משפחת הילדה, אמר בעקבות האסון: "זהו יום עצוב לעירנו, טרגדיה הקשה - ילדה מקסימה שמסיימת את חייה תוך כדי בילוי משפחתי".

"לא נתפס שרגע לפני היא בילתה כמו כל ילד בחופש הגדול, ומצאה את מותה באופן כה טרגי", הוסיף ראש העיר. "אנחנו כעירייה קיבלנו פניה מבני המשפחה וחברים לסייע בפרצודרות שונות. מלווים את המשפחה בשעתה הקשה. עירנו משפחה אחת גדולה ואנחנו מראש העיר ועד אחרון התושבים, נחבק ונתמוך במשפחה ככל שצריך".