נשיא ארצות הברית דונלד טראמפ הודיע היום (שבת) כי חמזה בן לאדן, בנו של מנהיג אל-קאעידה לשעבר אוסאמה בן לאדן, נהרג בפעולה אמריקנית במבצע של היחידה האמריקנית ללוחמה בטרור באזור אפגניסטן ופקיסטן.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

לפני כשבועיים דווח בארה"ב שבנו של מייסד אל-קאעידה, שחוסל לפני 8 שנים, מת בארה"ב במהלך מבצע של המודיעין האמריקני שפרטיו לא ידועים. גורם שמעורה בפרטים אמר רשת CBS כי בנו של הטרוריסט מספר 1 לשעבר לא היה יעד של אותו מבצע - והכוחות שהשתתפו בו לא היו מודעים להימצאותו של היעד המודיעיני במקום.

חאמזה בן לאדן נחשב ליורש של אביו וארה"ב הציעה על ראשו פרס של מיליון דולרים. עם זאת נראה שלמרות החשיבות שייחסו לו בוושינגטון - לא הוא היה היעד של המבצע האמריקני, שככל הנראה נערך באפגניסטן או פקיסטן.

אוסמה בן לאדן (צילום: wikipedia.org)
מייסד אל-קאעידה אוסאמה בן לאדן | צילום: wikipedia.org

ב-CBS דיווחו גם על הדרך שבה גילו בארה"ב על מותו של בן לאדן הבן: באמצעות ניטור שיחות של פעילי אל-קאעידה. המודיעין האמריקני נחשף לשיחות פנימיות שלהם בהן תהו הפעילים האם יש לשמור על מותו של חאמזה בסוד, או שמא להכריז על מותו כשאהיד.

הפעם האחרונה שבה נראה בן לאדן הבן בחיים הייתה בשנה שעברה - בהצהרה מוקלטת שצילם והופצה בידי זרוע התקשורת של אל-קאעידה. הוא איים אז על ערב הסעודית וקרא לתושבי חצי האי-הערבי להתמרד נגד בית המלוכה.

חאמזה בן לאדן נולד בשנת 1989, ואביו עבר לאפגניסטן ב-1996 ושם הכריז על מלחמה בארה"ב. חמזה הצעיר עבר יחד עם אביו ואפילו תועד בכמה סרטוני תעמולה של ארגון הטרור הסוני. אביו, אוסמה בן לאדן, היה במשך שנים ארוכות על הכוונת של ארגוני הביון במערב, עוד הרבה לפני מתקפת הטרור של ה-11 בספטמבר שהפכה אותו לטרוריסט המפורסם בעולם ולמבוקש מספר 1 של ארה"ב. לאחר מצוד שנמשך יותר מעשור הוא חוסל בפקיסטן בפשיטה של יחידת העילית "אריות הים".