צפון קוריאה שיגרה הלילה (בין שישי לשבת) שני טילים לעבר הים מהעיר המונג בצפון-מזרח המדינה, כך נמסר מצבא דרום קוריאה. זאת בהמשך לארבעה שיגורים שבוצעו לאחרונה, מאז שהסכים מנהיג צפון קוריאה, קים ג'ונג און לחדש את השיחות עם ארה"ב על פירוק מנשק גרעיני.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

ממשרד הנשיאות בדרום קוריאה נמסר שאחד הטילים הוא טיל בליסטי לטווח קצר, וכי השיגור נועד לבחון את יכולות הטיל שצפון קוריאה מפתחת בכוחות עצמה. עוד נמסר כי יושב ראש המשרד לבטחון לאומי, שר ההגנה וראש סוכנות הביון בדרום קוריאה קיימו וועידה בנושא ירי הטילים מהמדינה הצפונית. גורם אמריקני מסר: "הממשל מודע לדיווחים על שיגור הטיל ועוקב אחר המצב. אנחנו ממשיכים להתייעץ עם בנות בריתנו דרום קוריאה ויפן".

שיגור זה בוצע לאחר שנשיא ארה"ב, דונלד טראמפ, אמר כי הוא קיבל "מכתב יפה מאוד" מהמנהיג קים, ורק אתמול דחה את האפשרות שצפון קוריאה מבצעת ניסויים גרעיניים. "אומר שוב - לא היו ניסויים גרעיניים", הבהיר טראמפ. "ניסויי הטילים היו לטווח קצר, לא ניסויים בטילים בליסטיים, ולא ניסויים בטילים לטווח ארוך".

הפסגה עם קים. "יש עוד דרך ארוכה" (צילום: רויטרס, חדשות)
מפגש בין קים ג'ונג און ודונלד טראמפ, ארכיון | צילום: רויטרס, חדשות

צפון קוריאה מבצעת את הניסויים בתגובה לתרגילים הצבאיים המשותפים של ארה"ב וקוריאה הדרומית, שלטענתה מפרים את ההסכמים הדיפלומטיים עם האמריקנים. במכתבו לטראמפ כתב קים כי הוא "לא שמח" מהמצב בין המדינות. לאחר השיגור הקודם נמסרה הצהרה בסוכנות הידיעות הצפון קוריאנית KNCA לפיה המדינה רוצה לפתור את הסוגיה באמצעות דיאלוג, ובנוסף נכתב: "אם המדינות ימשיכו במהלכים צבאיים עוינים - ניאלץ לחפש דרך חדשה".

ב-15 הימים האחרונים ביצעה קוריאה הצפונית חמישה שיגורי טילים לעבר הים בינה לבין יפן, כולם מחופה המזרחי של המדינה. הטילים שוגרו למרחקים שהגיעו עד ל-430 קילומטרים, אך אף טיל לא חדר לשטחה של יפן או לאזור הכלכלי הבלעדי שלה. לאחר השיגורים הקודמים מסר משרד ההגנה של דרום קוריאה כי "עליה להפסיק את המעשים שאינם מועילים להקלה על המתח הצבאי".