רה"מ בנימין נתניהו ביקש להיפגש עם מלך ירדן עבדאללה – אך סורב בתוקף, כך דווח היום (שבת) בעיתון "אל-קדס אל-ערבי". על פי הדיווח, עבדאללה דחה גם את האפשרות לקיים שיחה טלפונית עם רה"מ, דבר שעורר את כעסו של נתניהו. גורמים בלשכת רה"מ: "הדיווח לא נכון".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

מקור ירדני רשמי שצוטט בעיתון, אישר כי "היחסים בין ישראל לירדן קשים מאוד", זאת על רקע הבחירות החוזרות בישראל וחוסר התקדמות בכל הנוגע לעסקת המאה של הנשיא טראמפ.

עוד דווח בעיתון כי ירדן לא תהיה מעוניינת לקחת חלק ביוזמת הנשיא האמירקני ולהשתתף בועידת המנהיגים  בקמפ דיוויד "רק לצורך תמונות", כפי שקרה בועידה הכלכלית בבחריין. יחד עם זאת, בירדן הדגישו כי אם הנשיא טראמפ מעוניין בשיח אמיתי – הם ישקלו את צעדיהם מחדש.  

 שלשום, הודיעה ירדן על סגירת קבר הנביא אהרן שבשטחה למבקרים, זאת לאחר שקבוצה של מטיילים יהודים תיעדו את עצמם מתפללים במקום מבלי שקיבלו אישור לכך מהמשרד לאתרים הקדושים של ירדן, כמתבקש. 

ביום רביעי האחרון דיווח אתר החדשות הסעודי "אילאף" כי גם מלך בחריין חמד בן עיסא אאל ח'ליפה דחה בקשה לקיים פגישה עם ראש הממשלה נתניהו. לפי הדיווח, משלחת ביטחונית ישראלית שהביאה לבחריין מידע מודיעיני רגיש, הציעה שהפגישה תתקיים במהלך חודש אוגוסט, אך המלך סירב.

גורמים בלשכת ראש הממשלה מסרו בתגובה: "הדיווח לא נכון".