תעלומת מותו של ג'פרי אפסטין: דוח נתיחת גופתו של איל ההון העלה כי על צווארו של אפסטין, שנמצא ללא רוח חיים בתאו בכלא, אותרו מספר שברים במקומות שונים, כך דיווח אתמול (רביעי) עיתון וושינגטון פוסט האמריקני. לדברי מומחים שנחשפו לממצאי הדוח וצוטטו בעיתון, מדובר בפציעה ש"נפוצה בעיקר בקרב קורבנות רצח בחניקה".

המומחים הוסיפו כי שברים מהסוג שהתגלו על צווארו של המיליארדר יכולים היו להיגרם גם כתוצאה מהתאבדות באמצעות תלייה "בעיקר בקרב גברים מבוגרים". יחד עם זאת, הם הדגישו כי פציעות מן הסוג הזה נפוצות יותר במקרים של מוות שנגרם כתוצאה מתקיפה וחנק.

אפסטין, שהואשם בסחר בקטינות, נמצא ללא רוח חיים בשבת האחרונה בתאו בכלא המטרופוליטן שבמנהטן, זאת כשבוע לאחר שניסה לתלות את עצמו ללא הצלחה. מאז מותו, נפוצו שלל תיאוריות קונספירציה כשרבים מאמינים שלא הוא זה ששם קץ לחייו. העובדה שנהלי ההשגחה בכלא, לפיהם יש לבצע פטרולים מדי חצי שעה, לא התבצעו ביום מותו של אפסטין מחזקים תיאוריות אלה, כמו גם העובדה שאפסטין הוסר מרשימת ההשגחה המיוחדת למי שהפגינו נטיות אובדניות, חרף ניסיון ההתאבדות שכשל.

בנוסף, ברשת CBS האמריקנית דווח אתמול כי הסוהרים שהיו אמורים להשגיח על עבריין המין בזמן שחיכה למשפטו, זייפו דוחות על בדיקות הנוכחות שהם אמורים לעשות לאסירים על פי הפרוטוקול. אמש הודיעו במשרד המשפטים של ארה"ב כי שני הסוהרים שהיו אמורים להשגיח על אפסטין בזמן שהתאבד הושעו מתפקידם.

על פי הפרסום ברשת CBS, חברו לתא של אפסטין בבית המעצר המטרופוליטן שבמנהטן שוחרר בערבות ביום שישי האחרון והשאיר אותו לבדו בתא יום לפני מותו. גורם המעורה בפרטי החקירה הוסיף כי אפסטין התאבד שעה עד שעתיים לפני שנמצא ללא רוח חיים בתאו.

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום