שני חברי צוות "עובדה", הצלם ירון וינשטיין והכתבת לימור פנחסוב, נסעו לגואטמלה בכדי לצלם כתבה על הכת החרדית "לב טהור". במהלך הצילומים, צוות התוכנית מצא את עצמו מותקף בידי עשרות חברי הכת, הם הפשיטו אותם, הכו אותם בחוזקה וצעקו: "אתם תמותו פה היום".

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

וינשטיין, יחד עם מרואיין שעזר לו, צילם מחוץ למתחם "לב טהור", כשלפתע השניים מצאו עצמם מוקפים ב-20 חברי כת ו-4 מקומיים חמושים. "אחרי שאני על הרצפה חנוק ומפסיק להתנגד, התחילו מכות מטורפות" סיפר וינשטיין. "הם לקחו אבנים גדולות והתחילו לזרוק, הפחד היה של מוות בסקילה".

בעודם מכים בעוצמה את השניים, צעקו התוקפים: "אנחנו נהרוג אתכם. אתם ציונים מסריחים. הקבר שלכם הולך להיות פה היום". וינשטיין סיפר כי באותם הרגעים הוא החל להיפרד מיקיריו בראשו ותיאר את התחושה "פחד אימים".

וינשטיין והמרואיין שהותקפו, ניצלו אחרי שהגיעו שוטרים למקום, ומיד הם הובהלו לבית החולים. "פשוט עשו עליהם לינץ'", סיפרה פנחסוב. "זו כת מאוד מסוכנת שכלואים בה ילדים ישראלים. אם זה מה שהם עושים לנו – מה הם עושים לילדים?".

ב"לב טהור" חברים כ-150 מבוגרים ו-200 ילדים, והכת ברחה מישראל ומקנדה אחרי שהוכרזה כפוגענית ולא חוקית. הסרט על הכת ישודר בעונה הבאה, בתקווה שהילדים שכלואים בה - ישוחררו בעקבות כך.