הרגעים האחרונים שלפני הטבח: בתיעוד שפורסם היום (רביעי) ברשת CNN נראה קונור בטס, מי שירה למוות בתשעה בני אדם במסע הירי בדייטון, נכנס לבר "בליינד בוב" יחד עם אישה שככל הנראה הייתה אחותו מייגן - שנהרגה באירוע - ועם אדם נוסף. בטס בילה במקום במשך יותר משעה, אך לא עטה את המסכה ואת האפוד ששימשו אותו בזמן הירי.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

השלושה נכנסו לבר בסביבות השעה 23:09 ביום שבת בלילה. בתיעוד נראה בטס צועד ראשון, מציג תעודה מזהה, מקבל צמיד וממתין לשניים האחרים לבוא אחריו. בסרטונים ממצלמות האבטחה שסופקו לרשויות הוא תועד הולך לחצר המקום וחוזר פנימה.

הרוצח מאוהיו, קונור בטס, עם אחותו מייגן (צילום: פייסבוק)
הרוצח מאוהיו, קונור בטס, ואחותו מייגן | צילום: פייסבוק

המשטרה לא זיהתה את האדם השלישי שהיה עמם, אך לפי רשת CNN מדובר בצ'ארלס ברד. משטרת דייטון אמרה ביום שני כי הם שוחחו עמו וכי אין מידע שמצביע על כך שהוא או מייגן ידעו שבטס נשא נשק.

כשעה לאחר שהוא נכנס, בטס תועד עוצר בכניסה לבר, מדבר עם הצוות ועוזב. ברד ואחותו נותרו במקום במשך כ-45 דקות לפני שהם עזבו, בסביבות השעה 12:59. מפקד משטרת דייטון ריצ'רד בייל אמר כי עדיין לא ברור מה עשה בטס בין הרגע שעזב את אחותו לבין הרגע שבו התחיל לירות. בייל הוסיף: "ככל הידוע, השלושה הגיעו באותה מכונית, אולם הם נפרדו בשלב מסוים. הייתה תקשורת מסוימת בין בטס לבין ברד אחרי שהם נפרדו".

זירת הרצח ההמוני באוהיו (צילום: Sakchai Lalit | AP)
זירת הרצח ההמוני באוהיו | צילום: Sakchai Lalit | AP

בסרטון אין דבר המעיד על עימות שיכול לרמוז על מה שהוביל את בייטס לצאת למסע ההרג שלו. הרשויות טרם יודעות מה המניע של הצעיר, שהספיק לירות 41 יריות לפני שנהרג על ידי שוטרים שהיו באזור הבילויים כחלק מסיור. מצלמות הבר הצליחו לקלוט אותו פעם נוספת, אחרי תחילת הירי, כשהצללית שלו חלפה על פני חצר המקום, בזמן שאנשים נמלטים מהירי. בין הפצועים היה גם ברד.

בתוך כך, לפני יציאתו לסיור במוקדי הירי נשיא ארה"ב דונלד טראמפ התייחס היום לביקורת החריפה שעלתה במדינה בנוגע להגבלות על אחזקת כלי נשק. לדבריו הוא מעוניין לקדם חיזוק בבדיקות הרקע של האזרחים, שרוכשים את כלי הנשק, ובנוסף הוא הדף את הביקורת שהופנתה כלפיו ואמר כי לרטוריקה שלו אין שום השפעה על האלימות במדינה.

דונאלד טראמפ (צילום: Pete Marovich  Stringer)
צילום: Pete Marovich Stringer

ביום שני האחרון, טראמפ התייחס לשתי תקריות הירי ההמוני שהיו בארה"ב לאחרונה, האחת באוהיו והשנייה בטקסס, וגינה את תנועת "העליונות הלבנה", אך הוא לא התייחס לצורך ברפורמה בתחום אחזקת הנשק במדינה. הוא קרא לאפשר לרשויות זיהוי מוקדם של רוצחים מועדים וטען כי "מחלות נפש, שנאה ומוחות מעוותים הם שלחצו על ההדק, לא אחזקת נשק".

"עלינו לאסור על אנשים כאלה להחזיק בנשק", אמר טראמפ והוסיף כי יעביר "חקיקה שתאפשר עונשי מוות בהליכים מהירים יותר למבצעי פשעים כאלה".