איה נעאמנה, מטיילת ישראלית בת 22 מעראבה שבגליל, נעדרת במדבר דנקיל שבאתיופיה מאז אתמול (שבת), בתנאי חום מסוכנים. איה יצאה לטיול מטעם משלחת של הטכניון, שם היא לומדת כסטודנטית, התפצלה מהקבוצה ולא הגיעה לנקודת הסיום. 

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות

הקבוצה יצאה לטייל במדבר הדנקיל ובשעות הצהריים דווח לחברת הביטוח של איה, Passportcard, כי היא התפצלה מהקבוצה ולא הגיעה לנקודת הסיום של הטיול. על פי הדיווח, איה נמצאת כבר שעות ארוכות בלי מים, באזור שהטמפרטורה בו עומדת על 50 מעלות.

אביה של איה, סלים נעאמנה, שוחח עםפ חדשות 12: "אמרו לי שהם יצאו הבוקר בשעה 8:00 כל התלמידים לטיול מאורגן עם מדריכים מקומיים. הם הלכו לאחד הכפרים שם, הדרך הייתה ארוכה והיה מאוד חם. באמצע הטיול חלק מהקבוצה חש עייפות והחליטו להתפצל - היו כאלה שרצו לחזור לאוטובוס. כשהגיעו לאוטובוס אחד התלמידים שאל איפה איה, הם חשבו שהיא נמצאת ברכב השני וכשהבינו שהיא לא שם הבינו שהיא נעדרת. זה היה ב11:30 בבוקר".

אתיופיה, מדבר דנקיל (צילום: Smartair)
מדבר דנקיל. טמפרטורה של 50 מעלות | צילום: Smartair

ראש העיר עראבה, עומר נסאר, מסר כי "אנחנו הקשר עם משרד החוץ בתקווה שנשמע בשורות". עם קבלת הידיעה על היעדרותה, חברת הביטוח הפעילה את הדסק המבצעי של MAGNUS בשיתוף משרד החוץ והגורמים הקונסולריים באתיופיה, ואלו מפעילים צוותים מקומיים בשטח על מנת לאתר אותה במהירות. צוות נוסף של MAGNUS יצא מישראל ויחבור לכוחות המקומיים.‎

ממשרד החוץ נמסר: "היום בשעות הבוקר קיבלנו עדכון שאזרחות ישראלית כבת 21 שיצאה עם משלחת מהטכניון לטיול באתיופיה באזור מדבר המלח בדנקיל , איבדה את דרכה במהלך טיול רגלי . מדריך הקבוצה איבד קשר עין עם חברי הקבוצה, והיא לא הגיעה לנקודת המפגש. מרגע קבלת ההודעה נציגי שגרירות ישראל באדיס נמצאים בקשר עם הרשויות, גורמי ממשל וצבא ועם נציגי חברת החילוץ מגנוס ומנסים לסייע בכל משור אפשרי בחיפושים".

מדוברות הטכניון נמסר: "לצערנו הרב, הסטודנטית אייה נעאמנה מהטכניון נעדרת מאז שעות הבוקר באתיופיה. אייה השתתפה בקורס אקדמי של הטכניון, שהתקיים בעיר MEKELLE באתיופיה יחד עם סטודנטים נוספים מהטכניון, מאוניברסיטת יורק בקנדה ומאוניברסיטת MU באתיופיה. הקורס ארך כארבעה שבועות והסתיים ביום רביעי האחרון (14.8). לאחר סיומו שישה סטודנטים, שאייה היא אחת מהם, החליטו להישאר באתיופיה לטיול פרטי שבמהלכו איבדה אייה את דרכה".

עוד נמסר כי "פרופסור מרק טלנסיק, ראש המרכז להנדסה גלובלית ופרופ' עודד רבינוביץ', דיקן הפקולטה להנדסה אזרחית וסביבתית בטכניון, נמצאים בקשר ישיר עם משפחתה. בנוסף, נמצא הטכניון בקשר עם משרד החוץ ועוקב מקרוב אחר המאמצים בשטח. אנו מקווים שהקשר עמה יחודש במהירה ושהיא תשוב בריאה ושלמה לארץ". 

מקורביה של נעאמנה דיווחו כי כשנעלמה לבשה מכנס חאקי ארוך וגופיה שחורה, והחזיקה תיק בצבעי שחור וירוק. המקורבים הוסיפו וביקשו  מכל מי שיכול להגיע ולחפש, או יכול לקשר לאנשים באזור שיוכלו לסייע ולזרז את החיפושים, ליצור קשר עם בר דביר, במספר הטלפון: +251914940462. 

אל תפספסו את ועידת המשפיעים 2019! בואו לראות את נבחרת הכתבים המובילה בישראל במפגשים יוצאי דופן, פנים אל פנים עם האנשים המשפיעים במדינה >>> מהרו להירשם עוד היום