כמה חם?! שרב כבד שורר היום (ראשון) בכל חלקי הארץ עם טמפ' בטווח 45-35 מעלות, אחוזי הלחות נמוכים ונראה כי החום הזה לא יעזוב את ישראל לפחות עד לסוף השבוע עם עומסי חום כבדים ואף קיצוניים. בימים הקרובים הטמפ' יישארו בטווח הקיצוני הזה עם שינויים קלים בלבד.

לעדכונים נוספים ושליחת הסיפורים שלכם - היכנסו לעמוד הפייסבוק של החדשות 

בדרך כלל אירועי השרב שחווים כאן בארץ באביב הם קצרי מועד. הרצף השרבי הצפוי בשבוע הקרוב מסתמן כחריג ואף חסר תקדים במשך שלו על פי נתוני מדור המחקר של השירות המטאורולוגי, אך ניתן יהיה לקבוע זאת רק בתום האירוע.

מפת טמפ' מקסימום ב-17.05 (צילום: weather it is)
מפת טמפ' מקסימום היום ברחבי הארץ | צילום: weather it is

במקביל לחום הכבד, הרוחות צפויות להתחזק כך שבימים שלישי ורביעי קיים אף סיכוי לאובך במקביל לגל החום הכבד. עם זאת, קיים סיכוי לגשם נקודתי בדרום הנגב היום ומחר מעננות שתיצבר בשכבות הבינוניות. הקלה בעומסי החום וירידה בטמפ' תגיע רק החל משישי הקרוב ובשבת.

בשל תנאי השרב הכבד התפשטו יותר מ-300 שריפות לאורך סוף השבוע האחרון, ואדם פונה מוקדם יותר היום לבית החולים במצב קשה כתוצאה ממכת חום. בעקבות האירועים האלו, נציב כבאות והצלה, רב טפסר דדי שמחי חתם הבוקר על צו האוסר הדלקת אש בשטחים פתוחים בכל הארץ.

שריפה ליד מושב צלפון (צילום: יונתן זינדל, פלאש/90 )
לוחמי האש נאבקים במאות שריפות ביום | צילום: יונתן זינדל, פלאש/90

לאורך היום נצפו עשרות ואף מאות מתרחצים בחופי הים למרות הנחיות משרד הבריאות שאוסרות על התקהלות בחופי הים. הרחצה צפויה להיפתח רשמית רק ביום רביעי הקרוב ועד לרגע זה לא יתפקדו שירותי הצלה בחופי הים. גל החום הגיע לישראל בתקופת החזרה לשגרה יחסית של מערכת החינוך וקיים חשש כבד מחזרת מקרים של שכחת ילידם ברכב המאפיינת בעיקר ימים חמים.

ישראלים בים למרות הנחיות הקורונה (צילום: מרים אלסטר, פלאש/90 )
ישראלים רוחצים בים בניגוד ההנחיות | צילום: מרים אלסטר, פלאש/90

בנוסף, בעקבות החום הכבד צריכת החשמל בישראל זינקה בימים האחרונים בשל שימוש גובר במזגנים ובאמצעי קירור נוספים. בחברת החשמל דיווחו היום כי נשבר שיא בצריכת החשמל של חודש מאי בכל הזמנים, והוא עמד על 12,673 מגה-ואט, לעומת 11,960 מגוואט בשנה שעברה.