כמה כיף בחופש הגדול! בכל פינה אפשרית תמצאו תלונות הוריות על ימי העבודה האבודים, על הצורך למצוא תעסוקה ולהשכים שלום בין ילדים נצים, על החום הגדול וכל מה לא. אבל לפחות פינה אחת אנחנו סוגרים לכם: את עניין הכתמים על הבגדים. ככה לא תצטרכו לבזבז זמן על שפשופים מיותרים ותוכלו קפוץ עם הילדים לקניון, לראות עוד הצגה של "עידן הקטן" או משהו כזה.   

טיול בפארק: כתמי דשא

אחרי פיקניק או אימון כדורגל עמוס נפילות? הסימנים הירוקים החמודים שמרוחים בדרך כלל באזור הישבנים או הברכיים אמורים לרדת בכביסה רגילה, אבל אם הם עקשניים במיוחד רססו או מרחו עליהם מסיר כתמים, חכו כמה דקות, שפשפו בעדינות רבה וכבסו כרגיל.

הכי טובה ומשובחה: כתמי גלידה

בכתמים של גלידה כדאי לטפל מיד כשהם פוגשים את החולצה או המכנסיים: שפשפו בעדינות בעזרת מטלית נקייה טבולה במים קרים. אחר כך רססו או מרחו מסיר כתמים, ואז השרו לחצי שעה בכיור עם מסיר כתמים המבוסס על אנזימים (טייד, וניש קליה ועוד).

לידיעת הקורא אייל שני: כתמי עגבניות

שטפו במים קרים ואז שפשפו בעדינות בעזרת מטלית נקייה טבולה במעט חומץ לבן עד להסרת כל הכתם. אם עדיין נשאר מעט, השתמשו במסיר כתמים, המתינו מעט ואז כבסו במכונה.

סיוט שמנוני: כתמי קרם הגנה

מכיוון שקרם הגנה נוטה להיות שמנוני, רצוי להשתמש בחומר שיודע להתמודד עם שומנים: סבון כלים, עדיף שקוף. החדירו אותו בעדינות בעזרת מטלית לאזור הכתם, ואחר כך רחצו במים חמים (בהתאם לסוג האריג).

בזמן שדיוושת: כתמי אופניים 

בכתמי שמן מאופניים מטפלים בשלבים: ראשית מפזרים טלק ולוחצים בעזרת מטלית נייר כדי להספיג שאריות נוזליות של שומן. אחר כך מרחו על הכתם סבון כלים, משני צדי האריג. אחר כך רחצו במים חמים (לפי סוג האריג), אך שימו לב: רחצו את הבגד המוכתם לבד, כדי שהשמן לא ייספג בבגדים אחרים.

אדום אדום, שלום שלום: כתמי קטשופ

אם אפשר לשטוף במים קרים את כתמי הקטשופ ברגע ההכתמה – עדיף. אחרי המים הקרים שפשפו בחומץ לבן בעזרת מטלית נקייה וכבסו במכונה

>> כבר עשיתם לנו לייק בפייסבוק?

קפוא ומלכלך: כתמי קרטיבים 

כתמים של קרטיבים יש לשטוף במים קרים, ואז לטפל בכתם באופן נקודתי בעזרת חומץ לבן מעורבב במים ביחס של 3:1 (לטובת המים). אחר כך כבסו כרגיל/

צהוב יורד: כתמי חרדל

ראשית גרדו בעדינות את שאריות החרדל, רססו או מרחו מסיר כתמים ואז כבסו במכונה כרגיל.

    

וגם שניים למבוגרים: כתמי זיעה ודאודורנט

את כתמי הזיעה והדאודורנט שמלכלכים חולצות באזור בית השחי תוכלו להסיר בקלות בעזרת ריסוק כמה כדורי אספירין לאבקה, ערבוב במים ופיזור על הכתמים. אחרי כמה דקות של המתנה מכבסים כרגיל במכונה. ואם עוד לא יצא לכם לקפוץ לבית המרקחת, נסו לרסס מסיר כתמים או לטפטף מיץ לימון לפני הכביסה. ואם לכלכתם את הבגדים ביין, שפכו מלח על הכתם כדי לספוג את כל שאריות הנוזל. אחרי כך שטפו במים חמים וכבסו במכונת הכביסה.