נכון לעכשיו, רוב חברות התעופה הבינלאומיות ביטלו את טיסותיהן לישראל, אך עדיין יש מספר חברות שממשיכות לטוס. חברות התעופה הישראליות פועלות כרגיל, ואף מתגברות את הפעילות כולל טיסות חילוץ ממספר יעדים. כאן תוכלו למצוא את הפירוט המעודכן של חברות התעופה שממשיכות לטוס לישראל, בנוסף, מומלץ תמיד ליצור קשר ישירות עם חברת התעופה או סוכן הנסיעות.

אם הטיסה שלכם בוטלה מומלץ למלא את הטופס הייעודי של משרד החוץ, כאן. בנוסף, במידת האפשר מומלץ להגיע ישירות לדלפקי חברות אל על וחברות ישראליות אחרות בשדות התעופה, לא פעם ניתן להשיג מושבים פנויים. כמו כן, אפשר לטוס לאחת המדינות שמהן יוצאות טיסות מיוחדות לארץ (הרשימה המפורטת בהמשך) ולהמשיך משם לארץ. מוקד "חוזרים הביתה" של משרד התחבורה - 02-6663380.

למקרה שכל חברות תעופה הזרות יפסיקו את טיסותיהן לישראל, שבעה מרכזי תעופה ברחבי העולם ישמשו להפעלת רכבת אווירית להחזרת ישראלים שנתקעו בחו"ל. בנגקוק, תאילנד; דובאי, איחוד האמירויות; אתונה, יוון; פריז, צרפת; פרנקפורט, גרמניה; לונדון, בריטניה; נמל התעופה JFK בניו יורק, ארה"ב.

ללוח הטיסות הנכנסות והיוצאות בנתב"ג

לוח הטיסות בנתב"ג, השבוע (צילום:  GIL COHEN-MAGEN/AFP via Getty Images)
לוח הטיסות בנתב"ג, השבוע | צילום: GIL COHEN-MAGEN/AFP via Getty Images

טיסות מיוחדות לבעלי צו 8

משרד החוץ מארגן בהתאם לצורך, טיסות חירום ממגוון יעדים לבעלי צו 8 שגויסו למילואים. מומלץ להתעדכן מול משרד החוץ ולמלא את הטופס המקוון, לטופס. להלן טיסות שאמורות לצאת בימים הקרובים:

  • טיסה מברזיל. מחר יום שישי (13.10) תצא טיסה מסאו פאולו לישראל שמיועדת לאזרחים שגויסו למילואים. הטיסה תצא משדה התעופה גווארוליוס (Guarulhos) בשעה 14:00, לפי שעון ברזיל.

    אזרחים ישראלים עם צו 8 שנמצאים במדינות אמריקה הלטינית ומעוניינים להגיע לארץ מתבקשים להירשם לטיסה בהקדם. יש לשלוח לוואטסאפ +5511972008091 צילום דרכון וצו 8, ולמלא פרטים אישיים במסמך הזה.

  • חברת התעופה היוונית "בלו בירד" הודיעה כי תקצה במהלך הימים הקרובים, בכל יום, 100 כרטיסי טיסה שיינתנו בחינם לכל מי שיציג צו 8. הטיסות הן מאתונה, לרנקה ואיי יוון לנתב״ג. בכדי לבצע הזמנה יש לשלוח מייל service@kavei.co.il.

  • ‏אל על תוציא טיסות מיוחדות ביום שבת הקרוב להחזרת לוחמים עם צו 8 ואנשים שהגעתם לארץ חיונית מארה"ב ומהמזרח, ללא תשלום. להרשמה

  • שתי טיסות מיוחדות של אל על ייצאו ממדריד ומבנגקוק בסופ"ש הקרוב ה- 13-14.10. הטיסה ממדריד לתל אביב מתוכננת לצאת ביום שישי 13.10 בשעה 23:00 (שעון מדריד) והטיסה מבנגקוק לתל אביב מתכוננת לצאת ביום שבת 14.10 בשעה 09:00 (שעון בנגקוק). להרשמה
חילוץ ישראלים בטיסה

טיסות סדירות ומיוחדות לארץ

אל על

טיסות אל על מתקיימות כסדרן ואף מתווספות בכל יום טיסות תגבור. כחלק מהתגייסות החברה, פורסם מחירון עם מחירים קבועים לטובת הנוסעים שטיסתם בוטלה על ידי חברות זרות: טיסה ליעדים עד לשעתיים טיסה - עד 299 דולר לכיוון. טיסה ליעדים מעל שעתיים טיסה ועד לשש שעות  טיסה - עד 499 דולר לכיוון. טיסה ליעדים מעל שש שעות טיסה  - עד 899 דולר לכיוון.

לעמוד העדכונים של אל על בעקבות המצב. ליצירת קשר עם אל על: בווטסאפ, בטלפון: 039771111

ישראייר

לצד הטיסות הסדירות, ישראייר מפעילה בימים הקרובים מספר טיסות חילוץ לארץ ממספר יעדים ביניהם אתונה, רומא ודובאי. בנוסף, נוסעים המעוניינים להקדים את טיסתם לישראל ולחזור עד לתאריך 20.10.23, יוכלו לעשות זאת ללא דמי שינוי בהתאם למקומות הפנויים על הטיסה.

לפירוט כל טיסות החילוץ מחו"ל לארץ. ליצירת קשר עם ישראייר: בטלפון – 03-7955777

ארקיע

ארקיע מפעילה בימים הקרובים מספר טיסות חילוץ לארץ ממספר יעדים ביניהם לרנקה, איסטנבול וברצלונה.

לפירוט כל טיסות החילוץ מחו"ל לישראל. ליצירת קשר עם ארקיע בווטסאפ, בטלפון: 036903712

Blue Bird Airways

חברת Blue Bird Airways ממשיכה לטוס אל ומישראל. בנוסף החברה מפעילה טיסות חילוץ לישראלים מאתונה, לרנקה ואיי יוון אל ת"א. להזמנת טיסה

TUS Airways

חברת TUS Airways מוסיפה מדי יום טיסות חזרה לארץ ממספר יעדים ביניהם פאפוס ודיסלדורף.

לפירוט כל טיסות החילוץ מחו"ל לישראל. ליצירת קשר עם TUS Airways בווטסאפ.

מנו ספנות

חברת מנו ספנות עדכנה כי ישראלים יוכלו להצטרף להפלגה מלרנקה-קפריסין לישראל בתאריכים 13/10 או 14/10. ניתן להשאיר פנייה למייל service@mano.co.il בצירוף תמונות הדרכונים של המפליגים, מספר טלפון אליו ניתן לחזור, ולציין כי מעוניינים לעלות בקפריסין. כמו כן יש לבחור את יום ושעת העלייה הרצויה: שישי 13/10 13:00 או שבת 14/10 12:00 ולציינה במייל. אפשר גם לבצע הזמנה דרך האתר ולאחר מכן לשלוח את פרטי ההזמנה למייל.