עם פרוץ מגפת הקורונה הפכה שטיפת ידיים לאחת הפעולות הכי שכיחות ביום. אולי הספקתם לשכוח, אבל רבים מאיתנו הסתובבו במקומות ציבוריים עם כפפות מחשש להידבקות וחלילה ללחוץ ידיים?!. כעת עם דעיכת הגל הרביעי, לצד שחיקה טבעית של כללי הזהירות, כולנו מקפידים פחות על הכללים, והכפפות נותרו בארון עם יתר כלי הניקוי. רגע לפני החורף ואיתו שלל הווירוסים והזיהומים, מתחדד הצורך להקפיד על כללי היגיינה נחוצים, עם ובלי קשר לקורונה שעדיין כאן.

עקבו אחרינו בפייסבוק ותקבלו את כל הכתבות ישר לפיד >

לצד שמירת מרחק וחבישת מסכות, ההוראה הרשמית של משרד הבריאות כמו בכל בעולם, היא לשמור על שטיפת ידיים במים וסבון למשך 20 שניות לפחות, כקו הגנה הראשון מפני התפשטות נגיף הקורונה. סקר גדול של ה -CDC בארה"ב, מצא כי מספר הפעמים שאנשים שטפו ידיים במהלך שנת 2020 הוכפל לעומת השנה שקדמה לה. מצד שני, ברגע שהמגפה יורדת כך גם ההקפדה על ההיגיינה - ישנן עדויות לכך שככל שמקרי הקורונה יורדים, מספרן של שטיפות הידיים יורדות, גם בקרב אנשי מקצוע בתחום הבריאות. יש מחקר שהצביע על כך ש-93% מתוך 2,800 המשיבים בסקר לא שטפו ידיים לאחר שיעול או עיטוש.

מעבר לכך, נמצא קשר ישיר בין שטיפת ידיים למחלות. מחקרים מראים שהקפדה על רחיצת ידיים במים וסבון הפחיתה את שיעור מחלות המעיים והשלשולים ב-31% ומחלות בדרכי הנשימה ב-21%. חוקרים משערים כי היה ניתן למנוע כמיליון מקרי מוות מידי שנה בעולם, אילו אנשים היו מקפידים באופן מלא על רחיצת ידיים במים וסבון.

עוד ב-mako בריאות:
>>האם מקלחת יומיומית מומלצת לבריאות העור?
>>איך משפיעה מקלחת קרה על הבריאות?
>>איך משפיעה אכילת 3 תפוחים ביום על הגוף?

אחרי שיצאנו מנקודת הנחה שכולנו שוטפים ידיים אחרי השירותים, מתי עוד צריך להקפיד על זה?

אנשים נוגעים בפה, באף או בעיניים בממוצע 20 פעמים בשעה. חיידקים יכולים להתמקם בידיים שלנו בדרכים רבות החל בלכלוכים שונים, טיפות באוויר המשתחררות במהלך שיעול או התעטשות, משטחים מזוהמים או מגע עם נוזלי גוף של אדם חולה. הידיים שלנו באות במגע עם אלפי מיקרואורגניזמים מדי יום ומשם הדרך קצרה לאינסוף חיידקים שעלולים להדביק אותנו בזיהומים שונים.

ההמלצה בגדול היא לשטוף את הידיים לאחר כל פעילות עם הידיים ובפרט לאחר השימוש בשירותים כמובן, לפני האוכל וכשנכנסים מבחוץ.

איך לשטוף ידיים בצורה נכונה?

  • השתמשו בסבון. סבון לא רק מסיר את גורמי המחלה אלא גם הורג את החיידקים שנמצאים על הידיים ויכולים לגרום למחלה.
  • שטפו את הידיים מכל הכיוונים לפחות 20 שניות, תוך הקפדה על שפשוף של כל משטחי הידיים.
  • חשוב לייבש את הידיים כי ידיים רטובות מהוות אף הן גורם להעברת חיידקים. ייבוש ידיים לא רק מסיר את הלחות מהידיים אלא גם גורם להפחתת העומס החיידקי על הידיים. נמצא כי מגבות נייר חד פעמיות הן הדרך המהירה והיעילה ביותר להסרת שאריות לחות העשויות לאפשר העברה של מיקרואורגניזמים.
  • אם סבון ומים אינם זמינים, מומלץ להשתמש בחומר חיטוי ידיים על בסיס אלכוהול המכיל לפחות 60% אתנול. לאלכוהול יש קשת רחבה של פעילות אנטי-מיקרוביאלית.
  • לסיום, נסו לא לגעת בידית של דלת השירותים או בברז עם כף היד, כדי לשמור על הניקיון המקסימלי שעמלתם עליו לפני רגע.