חזייה. כמה מסובכת היא כבר יכולה להיות. יש רצועות, יש קאפ ויש סוגר מאחור. זה כל הסיפור. אבל מסתבר שפריט הלבוש הזה שמעורר הרבה מאוד מהומה לאורך השנים משלל סיבות חברתיות, כלכליות ואישיות - היא מהומה מוצדקת. חזייה טובה היא אחת שתרים לך, תחזיק לך, תשפר לך יציבות ועמידה בעוד שאחת שלא נבחרה כראוי, תעשה את ההפך הגמור. זכרי: אין חזייה רעה. יש חזייה שלא בחרת טוב. 

לפי הסטטיסטיקה, רובנו אגב נופלות בבחירת החזייה הנכונה לנו. מחקרים קובעים כי מעל ל- 70% מהנשים לובשות חזייה שאינה מתאימה להן. לכבוד יום ההלבשה התחתונה הבינלאומי שחל בשבת הקרובה (5 באוגוסט), שני כהן כנען, סמנכ"לית שיווק טריומף וסלוגי, עם כל הטעויות שעושים בבחירת ההלבשה תחתונה וההשפעה שלהן עלינו.

1. מה המידה שלך?
אחת הטעויות הנפוצות ביותר בבחירת חזייה היא שנשים לא באמת יודעות את מידת החזיה האמיתית שלהן ואז הן קונות חזייה קטנה מדי או גדולה מדי. כשקונים חזייה, יש לוודא שהכתפיות לא לוחצות מדי ולא רופפות מדי ולבדוק שהחזה ממלא את כל הקאפ בצורה מושלמת. כלומר: לא בורח מתחת לעצם ולא נוזל מחוץ לקאפ. כמו כן, שימי לב שרצועת הגב מונחת בצורה נעימה ונוחה על הגב לא מתקפלת ולא מתגלגלת. נקודה חשובה נוספת היא לוודא שבית השחי כי החזה ממוקם בפנים בתוך החזיה ולא בורח לצד.  

 2. תרימי ידיים
לבישת חזייה במידה לא נכונה יכולה להשפיע על הנוחות וכפועל יוצא גם על תחושת הביטחון העצמי. כהן כנען ממליצה שכשאת מסיימת למדוד חזייה, הרימי ידיים ובדקי שמיקום החזה לא זז. עוד מומלץ לקפוץ במקום כדי לוודא שהחזייה לא נופלת ושימי לב שהחלק המרכזי  של החזיה ממוקם במדויק באמצע בית החזה, צמוד לגוף ולא רופף באוויר.

3. התאימי את החזייה לעונה ולמידה
"בקיץ מומלץ ללבוש חזיות מנדפות זיעה, עשויות מחומר נושם אנטי-בקטריאלי המווסת לחות, מנטרל ריחות ומומלץ בעת עיסוק אינטנסיבי בספורט וזאת על מנת למנוע הזעת יתר ותחושה לא נעימה". לבישת חזייה לא נכונה תגרום תחושת הזעה וחוסר נוחות במידה ויש נטייה לכך בשילוב עם שימוש בבדים לא נושמים, שימוש בחזייה לא מותאמת לחזה גדול יכולה לייצר שפשופים והזעה מתחת לקו התחתון של החזה.

4. אל תפספסי את הרצועות
לצד הקאפ וההיקף, לרצועות תפקיד משמעותי ביציבה ובשמירה על הגב. לבישת חזייה עם רצועות מגבילות או הדוקות עלולות ללחוץ על החזה ואזור הכתפיים ובכך לגרום לאי נוחות מרובה, סימנים אדומים, תחושת לחץ ולעתים אף כאב. שימי לב לזה וכווני את הרצועות במידת הצורך. 

 

 

 

5. לבשי חולצה ובדקי את עצמך
זהו טיפ ידוע ומוכר ששווה להדגיש אותו. בתום המדידה והניתורים בתוך תא המדידה, מומלץ ללבוש חולצה מעל החזיה ולבחון את ההתאמה. "הלבשה תחתונה שלא מותאמת באופן ייחודי לאישה עלולה לייצר מראה של שדיים חצויים, ישבן חצוי, בטן חצויה וגב חצוי", אומרת כנען. לכן ההתאמה משמעותית למראה הכללי כי עליה מתבססת הצללית של הגוף, זו 'נקודת הפתיחה' שלנו עוד לפני שאנחנו לובשות הבגדים עצמם ויכול להשפיע על כלל הנראות לטוב ולרע". 

הטיפים אינם מחליפים חוות דעת רפואית!