אז למרות שהוא לא חדש, בשנים האחרונות הוא מקבל הרבה יותר תשומת לב במטבחים ובחנויות הטבע, ולמרות שמו הגרגירי, גרגיר הנחלים הוא עשב ירוק, שדומה מעט לדשא בשרני המעוטר בפרחים לבנים קטנים. הגרגיר, או בשמו הערבי ג'רג'ר, שייך למשפחת המצליבים (יחד עם הכרוב, הקייל, הכרובית והברוקולי), והוא גדל בסביבה לחה ברחבי העולם, בעיקר באזורים של נחלים או מעיינות. הוא נחשב לצמח בריא מאוד המכיל חלבונים, וויטמינים, מינרלים ושמנים, ולכן הפך לטרנד בריאותי שאנו רואים יותר ויותר בכל מקום. הגרגר שמצוי בעיקר בנחלי צפון הארץ שלנו, נחשב למזון על בעיקר בזכות כמויות הוויטמינים הגבוהות שבו כמו וויטמין C, K ו-A ומינרלים כמו מגנזיום, סידן וברזל. הנה 6 דברים שאתם חייבים לדעת על הסגולות המפוארות של מזון העל.

על טעם וריח

טעמו של הגרגיר מעט חריף ומזכיר מעט חרדל, ובדומה לירקות חרפרפים כמו רוקט, גם הגרגיר נותן טעם מעט מריר ודומיננטי. את הגרגיר ניתן לקצוץ ולהכניס לסלט ירוק קצוץ או להוסיף כתיבול, או רוטב למאכלים שונים. אפשר להכניס את הגרגיר גם לשייק או למיץ טבעי, וניתן היום גם למצוא אותו במנות שף במסעדות שונות ובחנויות בריאות שמבינות ומכירות בערכו הנדיר. 

 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎abie.restaurant‎‏ (@‏‎abie.restaurant‎‏)‎‏

נוגד דכאון טבעי

הצמח הכהה עם הטעם החריף עשיר מאוד בחומצה פולית, שמעבר לכך שתורמת למניעת מומים בעוברים ומומלצת לנשים בהיריון ושמעוניינות להיכנס להיריון, היא תורמת לשיפור מצב הרוח ולמצבי דכאון. מחקרים מצאו קשר בין אנשים שסבלו מדיכאון למחסור בחומצה פולית. חומצה פולית נמצאת בעלים ירוקים, בחומוס ובכמות גבוהה גם בגרגר הנחלים.

מאסטר בניקוי רעלים

אחד הטרנדים האהובים ביותר בקרב שוחרי הבריאות הוא ניקוי רעלים, ואם כבר ניקוי, אז גרגר הנחלים הוא מאסטר בניקוי הכבד, הכליות והדם, וזו אחת הסיבות שניתן למצוא אותו גם בתוך קפסולות שונות שמטרתן לנקות את הגוף. לגרגר יש תכונות משתנות ומשלשלות במצבי עצירות, ולכן יעיל ביציאה של הרעלים החוצה מהגוף.

 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Nooch נוצ׳‎‏ (@‏‎nooch_rest‎‏)‎‏

משובח לאנרגיה גבוהה

הגרגר עשיר מאוד בברזל וסידן, שאלו עוזרים לנו להרגיש הרבה יותר אנרגטיים. בנוסף, תכולת הסידן שבו תורמת לשיפור צפיפות העצמות, לחיזוק הציפורניים ולשיער. ואם זה לא מספיק, אז הגרגר עוזר לנו לספוג בצורה טובה יותר את הוויטמינים והמינרלים בגוף וכתוצאה מזה אנחנו מרגישים חזקים וערניים יותר.

טוב לחיזוק מערכת החיסון ולמניעת מחלות

בגרגר הנחלים ניתן למצוא כמויות גבוהות מאוד של וויטמין סי, דבר שעוזר בספיגת הברזל שבו וגם לחיזוק הגוף ממחלות שונות כמו שפעת והתקררויות, אך גם יעיל למניעת דלקות ולמניעת סוגים שונים של סרטן.

נפלא להעלאת התשוקה

בנוסף לכל היתרונות הבריאותיים שבו, לגרגר הנחלים יש סגולה אחת מדוברת במיוחד והיא העלאת הליבידו והתשוקה אצל גברים ונשים. הגרגר יעיל בהזרמת הדם וביחד עם חומרים מזינים וסיבים, לגרגר יכולת לשמח אתכם גם בחדר המיטות.