אם בעבר הזרקות, מילויים וניתוחים פלסטיים היו שייכים בעיקר לעשירון העליון ולביצת הסלבז, הרי שהיום כל אישה שנייה עוברת שיפוצון קצר בהפסקת צהריים וממשיכה בחייה כאילו דבר לא קרה. השילוב בין הזמינות והנגישות של הטיפולים לצד המחירים שנעשו שווים כמעט לכל כיס, כמו גם הדרישה החברתית והתרבותית להישאר צעירים לנצח מביא יותר ויותר נשים וגברים, בגילים שונים, לעבור תהליכי שדרוג ושימור למיניהם. 

קולאז' רנה זלווגר (צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL)
הלכה רחוק מדי. רנה זלווגר | צילום: Frazer Harrison, GettyImages IL

הבעיה מתחילה כאשר אנשים לוקחים את המזרק צעד אחד רחוק מדי. לא מעט אנשים הגיעו למצבים שכמעט וכבר לא ניתן לזהות אותם מבעד למילויים, למתיחות ולבוטוקס. כמה מהסיפורים המוכרים יותר שטלטלו את הביצה שייכים למשל לרנה זלווגר, כוכבת "יומנה של ברידג'ט ג'ונס" שהפציעה על השטיח האדום ב-2014 ונראתה ברגע אחד כפרסונה שונה לחלוטין ובלתי ניתנת לזיהוי. גם קורטני קורס, מוניקה האהובה מ"חברים" הלכה רחוק מדי, כמו גם דמי מור, אומה תורמן ואף מרגול שעוררה סערה בטקס המשואות אשתקד בעקבות המראה החדש. לא מעט מהן אגב הביעו חרטה על מעשיהן, ואף התרוקנו מהמילויים, הסירו את ציפויי החרסינה וניסו לשוב אל הטבעי והמוכר, עד כמה שניתן.

זה בדיוק גם מה שעובר כרגע בעולם הפלסטיקה. המגזין הבריטי glamour מדווח על תופעה חדשה ושמה Face ID guarantee - שיטה חדשה שמבטיחה למטופלים שינוי אסתטי עדין וטבעי כך שעדיין ניתן יהיה לזהות אותם על ידי  טכנולוגיית זיהוי הפנים של הסמארטפונים ומכאן שמו של הטרנד. "שימוש מופרז בחומרי מילוי ובוטוקס יכול לגרום לשינויים משמעותיים בפנים, עד כדי כך שבמקרים מסוימים הם כבר לא מזכירים את עצמם כלל", אומר ד"ר אברי רווה, מומחה בכירורגיה פלסטית. עם עלייתו של הטרנד הטבעי בתחומים שונים בחיים, הנה כמה טיפים איך תשמרו את המראה הטבעי לצד המזרק.

 1. תיאום ציפיות

  הטיפ המנחה והחשוב ביותר הוא תיאום ציפיות. חשוב מאוד שהמטופל יציף בפני הרופא המטפל את כל הרצונות והשאיפות בהקשר למראה הסופי הנכסף. חשוב להבין מה ניתן להשיג בהליך ומה לא רצוי לעשות על מנת שלא לפגוע במראה הטבעי. זכרו: הכוונה היא לא לצאת מהטיפול מושלמים ונטולי רבב, כי אם לשדרג ולייפות את המראה הטבעי שלנו, כך שניראה יותר רעננים וזוהרים וחיוניים.
  קורטני קוקס (צילום: Charley Gallay, GettyImages IL)
  התחרטה. קורטני קוקס | צילום: Charley Gallay, GettyImages IL
 2. אל תגיעו לקצה

  אחד הניתוחים שעלול להביא לשינוי בזיהוי אם לוקחים אותו רחוק מדי הוא ללא ספק מתיחת הפנים. "זהו ניתוח חשוב ומשמעותי שעושה פלאים אם כי מומלץ שלא להגיע למתיחה המקסימלית האפשרית", אומר אברי רווה. "מתיחה כזו עלולה לגרום לנזקים מיותרים כמו היווצרות נמקים. בהיבט האסתטי - מתיחה מקסימלית עשויה גם ליצור מראה עשוי מדי שמשנה את המראה הטבעי והמוכר".
 3. פצלו את הטיפול לשניים

  "כאשר אתם בוחרים למלא נפחים באיזורים בפנים על ידי חומצה היאלרונית, מומלץ לחלק את טיפולי ההזרקות לשני טיפולים, זאת משום שלעתים מזרק אחד מספיק בהחלט. הצעד הנכון הוא להמתין מעט עד שהתוצאה מתיישבת היטב לפני שמוסיפים מילוי. מכיוון שלא תמיד ניתן לראות את התוצאה במהלך הטיפול הראשון - משתלם להיות סבלניים, שכן להוסיף אפשר תמיד. אותו הטיפ רלוונטי כמובן גם בהליך של מילוי שפתיים כמובן".
 4. טיימינג זה הכול

  בטיפול בפיגמנטציה – יש להיזהר מטיפול לא נכון או כזה שנעשה בתזמון הלא נכון. טיפול בכתמי פנים בקיץ למשל עלול לגרום למראה בהיר בצורה קיצונית - דבר שאינו נראה טבעי כלל. 
  אומה תורמן (צילום: Robin Marchant, GettyImages IL)
  מזהים? אומה תורמן | צילום: Robin Marchant, GettyImages IL
 5. אל תפריזו

  בניתוחי חזה, ממליץ רווה שלא לבחור בשתלים גדולים מדי ביחס לגוף. לדבריו, גם אם ההגדלה עשוייה להיראות טוב יחסית בגיל צעיר - חשוב לזכור שזה זמני בלבד ולאורך זמן, המראה שיתקבל, אינו פרופורציונלי ואינו טבעי. "שימו לב ששתלי חזה נורמליים נעים בין 200-80 סמ"ק".