בעידן שבו העולם כולו נגדנו יש כמה מדינות שמתייצבות לצד ישראל. יפן, היא אחת מהן. במיוחד לרגל בואו העוצמתי של החורף וגם כאות הערכה לידידנו היפנים, נראה שאין תזמון טוב יותר מלדבר על מרק המיסו היפני המפורסם. מסתבר הוא מכיל לא מעט יתרונות תזונתיים שיעשו לגוף שלכם הרבה טוב. מרק מיסו קלאסי מכיל: קוביות טופו, אצות, מיסו וירקות.

מסייע לעיכול: המרק עשיר במיוחד בחלבונים, במינרלים ובסיבים תזונתיים אשר משרים תחושת שובע לאורך זמן ומסייעים  לפעילות תקינה של מערכת העיכול.

עשיר בחלבונים: מקורם במיסו ובטופו שאותם, כאמור, נהוג להוסיף למרק. המיסו מיוצר בתהליך התססה של פולי סויה, חלבון הסויה משמש כאבני בניין לתאים ,לשרירים ולרקמות.

מגן מפני מחלות: השימוש באצות כדוגמת אצות הוואקמה מעשיר את המרק בסידן ובמגנזיום - מינרלים החיוניים לבריאות העצם. אצות הוואקמה  מכילות גם חומצת שומן אומגה 3 ממקןר צמחי, אשר מסייע בשמירה על  איזון רמות השומנים בדם. הפיגמנט הירוק שמעניק להן את צבען פועל כנוגד חמצון המגן על הגוף מפני מחלות.

אצות ים (צילום:  successo images, shutterstock)
אצות - משהו שכדאי להוסיף לתפריט | צילום: successo images, shutterstock

פרוביוטי: למיסו שמיוצר בתהליך של התססה, יש יתרונות פרוביוטיים, ובמילים אחרות - הוא תורם לאיזון אוכלוסיית החיידקים במעי. אוכלוסייה זו חיונית בין היתר לשם תפקוד תקין מערכת החיסון.

 שימו לב: במקרה שנוטלים מדללי דם כדאי להתייעץ עם הרופא, שכן המיסו עשיר במלח ובוויטמין K שעלול להוות בעיה לאנשים הסובלים ממחלות כרוניות שונות.

יעל חן – רביע, היא דיאטנית בכירה של הכללית