הו, בריכה. המים הקרירים עם נגיעות קלות של שתן של ילדים (כן, גם אלו שהבאתם בעצמכם מהבית שלכם), זמן טוב לשכשך רגליים ולהשתעשע עם הילדים, ולהגיד להם להפסיק להתיז עליכם מים כי זה לא נעים לכם בכלל ולדרוש מהם לשתות המון מים בכל שעה עגולה. אבל מה אם נגיד לכם שלצד כל הכיף הזה, אתם גם יכולים למנף את הזמן ביחד ועשות קצת כושר? כי אם כבר נכנסתם לבגד ים ויצאתם מהמזגן, זו לגמרי הזדמנות למקבל כמה משימות ביחד. קבלו כמה תרגילי מים שיגרמו לכם להרגיש כמו דולפין חינני תוך זמן קצר. טוב, לא מתחייבים על החינני, אבל מודים שזה אחלה שדרוג ליום בריכה. 

קפיצות סקוואט

מה עושים? עמדו בעומק מותניים כשהרגליים ברוחב הכתפיים. 
בצעו סקוואט רגיל (התכופפו מהברכיים ורדו עם גב זקוף כאילו אתם מתיישבים על כסא בדיוני) וקפצו במהרה גבוה ככל שתוכלו והרימו ידיים מעל הראש. בנחיתה, חזרו שוב לסקוואט. 
כמה: 3 סטים 10-12 חזרות בכל סט. 
 

שכיבות סמיכה על דופן הבריכה

מה עושים? פשוט מנסים לצאת מהבריכה רק כדי לחזור אליה שוב. פשוט, הא?
הניחו את הידיים, ברוחב כתפיים, על דופן הבריכה. הרימו את עצמכם בעזרת שימוש בידיים באופן זקוף, מבלי לנתר, כך שהכוח יגיע מהזרועות, ישרו את הידיים וחזרו על התרגיל.
כמה: חזרו על הפעולה במשך דקה. 

 

הנפת ברכיים 


מה עושים?
שילוב של אירובי בבריכה. זה רק נראה קל. הרימו ברך אחת למעלה, כאילו אתם צועדים במקום ודחפו את כף הרגל בחזרה והרימו את הברך השנייה. שמרו על חזה מורם וגב זקוף. ככל שתעשו את זה מהר יותר ותרימו את הברכיים גבוה יותר, כך האימון יהיה אינטנסיבי יותר. 
כמה: 30 שניות של קפיצות,  30 שניות מנוחה. חזרו על זה 4 פעמים.  

 

בעיטות

מה עושים? תרגיל נוסף להעלאת דופק ושיפור יציבות ואיזון. עמדו מול שפת הבריכה, היתמכו בדופן והאריכו את הרגליים ישר לאחור. בצעו בעיטות מהירות תוך שמירה על הרגליים ישרות וצמודות זו לזו. לשדרוג התרגיל, החזירו את הברכיים במהירות גבוה לכיוון הבטן. 
כמה: 30-50 בעיטות, 3 סטים  

 הליכה לאחור

מה עושים: הפוך גוטה הפוך. עבודה על שרירי רגליים בצורה חדשה ואחרת: עמדו במים שמגיעים עד גובה המותניים-חזה. והתחילו ללכת לאחור, במשך כ-60 שניות.  

 קפיצות במים (jumping jacks)

מה עושים?
קופצים עם נודל, שזה אגב אביזר מעולה לקחת לבריכה, גם אם אתם באים ללא ילדים. תרגיל לידיים ולהגברת דופק. החזיקו את הנודל מולכם כשגופכם במים עד גובה מותניים, והרימו את הנודל מעל לראש בזמן הקפיצה כאשר הרגליים נפתחות ונסגרות בכל קפיצה. 
כמה: חזרו על הפעולה במשך דקה.  

 תרגילי בטן

מה עושים? מתנגדים למים ומחזקים את שרירי המים בתנועת פיתול שעובדת מעולה על האלכסונים שלנו.
כמה: חזרו על הפעולה במשך דקה.  

תתרחקו מהג'חנון

מה עושים?
שוחים, עושים תחרות עם הילדים, תופרים בריכות. מקפיצים את הילדים, משתוללים. כל דבר שירחיק אתכם מסיר הג'חנון. והכי חשוב: תיהנו ותהיו ברגע. כי באמת שאין שום דבר מעניין בחוץ כרגע.