עיצוב שפתיים הוא בין ההליכים המבוקשים ביותר בארץ ובעולם בתחום האסתטיקה. אם בעבר, היה ניתן לראות ממרחקים את "שפתי הברווז" הגדולות והבשרניות שקל היה לדעת שנעשו בידי מזרק, היום כבר מדובר בחידה של ממש. נשים רבות מעצבות מחדש את מראה השפתיים לשיפור הביטחון, הסתרת חניכיים בולטות, עיבוי שפתיים דקות או לתקן א-סימטריה. 

תהא הסיבה אשר תהא, יש כמה דברים שחשוב לדעת לפני שניגשים לטיפולי הזרקות. ראשית, זה כואב (כן, אפילו הדוקטור אומר), שנית, זה הפיך. שלישית - פנינו לד"ר אברי רווה, מומחה בכירורגיה פלסטית, שהסביר מה כדאי לדעת לפני ולא פחות חשוב: גם אחרים.

האם זה לתמיד? 

ההזרקות אינן קבועות ולרוב התוצאה תחזיק מעמד לפרק זמן של 6-18 חודשים, תלוי באיזה סוג הרופא שלך משתמש. חומרי המילוי הנוכחיים שאושרו על ידי ה-FDA ושרופאים משתמשים בהם עשויים מחומצה היאלורונית, חומר שנמצא באופן טבעי בגוף, מה שמוסיף באופן זמני נפח. 

מה חשוב לדעת על סוג המילוי?

ישנם מספר סוגים שונים של חומרי מילוי משתמשים בישראל. למרות שכולם דומים בהיותם מבוססים על חומצה היאלורונית, כל אחד מהם משתנה על פי דרגת הסמיכות, משך הזמן שמחזיק מעמד, בגמישות ועוד. הרופא יבחר את סוג החומר לפי התוצאה הרצויה: שפתיים בשרניות יותר, שפתיים למראה עדין וטבעי, או תוצאה של לחות ורעננות בשפתיים.

מי יכולה לקבל הזרקות לשפתיים?

החדשות הטובות הן שכמעט כל אחת יכולה לקבל הזרקות לשפתיים. עם זאת, יש להימנע מהזרקות לשפתיים אם את בהריון, מניקה או סובלת מפצע קור פעיל. אם יש לך מחלות אוטואימוניות כלשהן, הציגי בפני הרופא המטפל.    

 

כמה חומר מילוי כדאי להזריק?

כמות המילוי שהרופא שלך משתמש בה משתנה באופן דרסטי בהתאם לגודל השפתיים הטבעיות שלך ולמראה המוגמר הרצוי. על מנת לשמור על מראה טבעי ולהימנע מהזרקת יתר, מומלץ להתחיל את טיפול עיצוב השפתיים עם מקסימום מזרק אחד או פחות, במפגש הראשון. תלוי כמובן, במקרה הטיפולי וברצון המטופלת.

כמה עולות הזרקות לשפתיים?

הזרקות לשפתיים הן לא זולות. המחיר יכול להשתנות כמובן בהתאם לכמות המילוי שהרופא שלכם ישתמש. טווח המחירים של רופא מיומן נע בין  1,800-2,400 שקל.

האם זה כואב? 

"עקרונית כן. אולם כיום קיימות דרכים למזער את הכאב: ראשית, מריחת משחת הרדמה שעוזרת משמעותית להפחתת הכאב. מעבר לכך, כיום חומרי המילוי לשפתיים מכילים לידוקאין, שהוא חומר מאלחש בפני עצמו, ומאפשר חוויה קלה בתהליך עיצוב שפתיים".

מהו זמן ההחלמה?  

באופן כללי, לא קיים זמן השבתה לאחר טיפול עיצוב שפתיים. אולם, לעתים, ביום ההזרקה ולאחריו, יכולה להיות נפיחות או בצקת, ומה שמקנה מראה נפוח יותר. כמו כן, עלולים להיות שטפי דם מקומיים, שייעלמו מעצמם לאחר מספר ימים.  

מה מומלץ לעשות לאחר ההזרקה?

 על מנת למזער את הסיכון לנפיחות ושטפי דם, מומלץ לשים קרח על האזור מיד לאחר שהרופא מזריק את חומר המילוי. במקרה של נפיחות משמעותית, הרופא יכול לתת כדורים כדי להפחית את הדלקת.

ומה אם לא אוהבים את התוצאה?

למרות שדיברת עם הרופא שלך על המראה שרצית, עדיין ייתכן שלא תאהבי את התוצאה. ראשית, ממליץ רווה, לגלות סבלנות ולהמתין כשבועיים לירידת הנפיחות או שטפי הדם, ולקבלת תוצאה סופית. רק לאחר מכן אם אתם לא מרוצים מהתוצאה, גשו אל הרופא לבחון אותה. למרבה המזל, מאוד קל לתקן, להוסיף  ואף ניתן להמיס חומצה היאלורונית באמצעות חומר שנקרא היאלרונידז. על כן, חשוב לשמור על רוגע וסבלנות, ולדעת שהתהליך הפיך ובר תיקון.