כאב ראש עלול להיגרם במקרים רבים: החל מלחץ נפשי, עומס החיים, הרגלי חיים לא נכונים, הצטברות רעלים ועד למקרים קיצוניים המעידים על מחלות שונות. רבים מאיתנו כל כך עמוסים בשגרת היומיום כשכאב הראש מגיע - הפתרון הנגיש והמהיר ביותר הוא ליטול משכך כאבים ולהמשיך הלאה.

ברוב המקרים, הכדור אמנם מסייע במהרה בכאב עצמו אך לא פותר את שורש הבעיה, וכשאנחנו לא מגיעים למקור הבעיה, כאב הראש רק יתעצם, הבעיה תחמיר והמחלה תנצח ותגבר. מה עושים? הנה כמה דברים שחשוב להתייחס אליהם.

 1. קודם כל עצרו

  ראו זאת כמתנה. כסממן טבעי לכך שמשהו בגוף יצא מאיזון וזה הזמן לפעול על מנת להשיב את הגוף למקומו. זה יכול להיות צורך במנוחה, בשתייה, באכילה נכונה ומאוזנת או בשינה טובה. שאלו את עצמכם איפה, אי שם בהרגלי החיים, הפרתם את חוקי הטבע. האם אתם הולכים לישון מאוחר מדי ולא ישנים מספיק? האם אתם מפריזים באכילה לאחרונה? אולי אתם לא שותים מספיק או אוכלים מספיק ויטמינים ומינרלים? אולי הכנסתם יותר מדי ג׳אנק פוד לגוף? רק אתם יודעים מה גרם להפרת האיזון. לפעמים זה הרבה יותר פשוט מלקחת כדור - רק לחזור לאיזון.
 2. אכלו נקי

  אכילה נקייה וטבעית תסייע לכם לחזור לאיזון, לחיזוק ולניקוי. פירות וירקות הם אידיאליים למקרי כאבי ראש כי הם גם עתירים מאוד בנוזלים, בוויטמינים, במינרלים ובסיבים. אכילת פירות על הבוקר מעניקה לגוף הרבה אנרגיה ומסייעת בהפגת כאבי ראש. כך גם מלפפון, ובעיקר עלים ירוקים שמכילים פלורפיל ועוזרים לנקות פסולת מהגוף.

 3. הפחיתו מתח

  כאב ראש נגרם פעמים רבות מלחץ נפשי, מתח או עומס בחיי היומיום ממטלות החיים. במקום לעזוב את הכל ולצאת לחופש, -תרגלו את החופש בתוך עומס החיים בכך שתכניסו קצת יוגה, פילאטיס, מדיטציות, זמני עצירה לנשימה ומנוחה וממש הקפידו על זמנים קבועים לאיזון וחיזוק הנפש שלכם. הנשימה עוזרת לזרימת דם טובה ולהרגעת מתחים. למדו לעבוד עם הנשימה כך שתרגיע אתכם ותרגלו נשימות מדי יום.
 4. שינה טובה

  עודף שינה או חוסר שינה עלולים לגרום לכאבי ראש, כמו גם שינה בזמנים שאינם תואמים את הטבע שלנו. ההורמונים שלנו מאוד מושפעים משעות העירנות והשינה שלנו ואם אנחנו משבשים את שעות השינה, למשל הולכים לישון מאוד מאוחר וישנים ביום - הדבר עלול לגרום גם לכאבי ראש. שמרו על שעות שינה קבועות בין 6-8 שעות בלילה, נסו ללכת לישון לא אחרי 23:00 והתעוררו כמה שיותר קרוב לזריחה.

  via GIPHY

 5. הימנעו מאכילה לילית ומאכילה מופרזת

  כשאנחנו אוכלים במשך היום, מערכת העיכול עובדת במיטבה ואנחנו פעילים ומשתמשים במזון כדלק למטרת אנרגיה. לעומת זאת, כשאנחנו אוכלים לפני השינה, הגוף שלנו כבר לא פעיל פיזית, אינו זקוק לאנרגיה זמינה והמזון נאגר בגוף במאגרי השומן ולפעמים כרעלים שגורמים לנו לכאבי ראש. בנוסף, שימו לב לכמויות שאתם אוכלים. ארוחות גדולות מדי, עם כמות גבוהה של רעלים, עלולות לגרום לכאבי ראש.
 6. הימנעו מאלכוהול

  אלכוהול מייבש את הגוף וגורם לכאבי ראש. אם שתיתם אלכוהול והתעוררתם עם כאב ראש, הרבו בשתיית מים למחרת ואכילת מלפפונים שעשירים במים, סיבים ומינרלים שיעזרו לכם לנקות את הפסולת מהגוף.
 7. קומפרס קר

  כשכואב הראש - ניתן להניח מגבת קרירה על המצח, לשכב על הגב, לנוח עם מוזיקה מרגיעה ולנשום נשימות עמוקות ורגועות. דאגו שהגוף יהיה רפוי ומשוחרר.

 8. עשו ספורט אירובי

  פעמים רבות פעילות גופנית מעלימה כאבי ראש כמו קסם אך גם יכולה להעצים אותו, במיוחד אם מדובר בפעילות בעוצמה גבוהה במיוחד. מומלץ לצאת להליכה בטבע באוויר הפתוח, בהחלט עשוי לעזור ולהפיג כאב ראש. פעילות גופנית תורמת להזרמת דם, לנשימה תקינה ולמצב רוח טוב ורגוע יותר.
 9. קפה

  לאלו מכם ששותים קפה בקביעות: האם ניסיתם להפסיק לשתות קפה ליום או יומיים או אפילו לכמה שעות? ככל הנראה - חשתם בכאב ראש. שתיית קפה גורמת ברוב המקרים להתמכרות וכשהגוף לא מקבל את הקפה בשעות שהוא רגיל אליהן, ישנם ממש כאבי גמילה. מומלץ לא להגיע למצב של תלות בקפה, שגם מאוד מייבש את הגוף.

  >> לא עוד קפה: 8 דרכים טבעיות להעלות אנרגיה בגוף