אבוקדו, כידוע, מבשיל באיטיות ואז נרקב במהירות שיא, וחובבי הפרי – כלומר כמעט כולנו – מוכנים לנסות כל שיטה כדי להאיץ את חלקו הראשון של התהליך ולעכב את חלקו השני.

>> לכל הכתבות בערוץ living 

 >> נמסנו: תמיר ורדי עשה מהפך מטריף בחדר הילדים

>> נתניה: הדירה המשגעת של ההייטקיסטית ובנותיה

לפני כחודש פרסמה ליסה קאוץ' ויליאמס, מתווכת נדל"ן, פוסט בפייסבוק עם מה שנראה כמו פתרון הקסם לאחסון אבוקדו: היא שמה את הפירות הבשלים בצנצנת מים במקרר. לדבריה, גם האבוקדו שהוציאה מהצנצנת אחרי ארבעה שבועות היה במצב מושלם לאכילה (אנחנו פרסמנו שיטה דומה, של הבלוגרית איימי לין קרוס, שממליצה לחתוך את האבוקדו לחצאים, להכניס לצנצנת עם מים ורבע כוס חומץ, ולשים במקרר). הפוסט של קאוץ' ויליאמס צבר 22 אלף לייקים, 39 אלף תגובות ו-195 אלף שיתופים.

אז האם נמצאה השיטה המנצחת? כנראה שלא. באתר התוכנית TODAY פנו ל-FDA (מנהל המזון והתרופות האמריקאי) וביקשו לדעת אם השיטה בטוחה. "ה-FDA לא ממליץ על השיטה הזו", אמר דובר ה-FDA. לדבריו, על קליפת האבוקדו נמצאות שאריות של פתוגנים אנושיים, כמו ליסטריה מונוציטוגנס וסלמונלה, העלולים לגרום להרעלת מזון, ואלו עלולים להתרבות כשהם שקועים במים. לפי בדיקת מומחי ה-FDA, חיידקי ליסטריה מונוציטוגנס אף חודרים דרך הקליפה לבשר האבוקדו.

איך לאחסן אבוקדו בשל?

אפשרות אחת היא בדרך המוכרת והפשוטה – במקרר. הפרי אמנם לא יישאר אכיל במשך חודש אלא ימים ספורים בלבד, אבל הוא גם לא יגרום להרעלת מזון. אם האבוקדו חתוך מומלץ לסחוט עליו מיץ לימון ולכסות אותו בניילון נצמד.

אבוקדו (צילום:  Ivan Mateev Shutterstock)
צילום: Ivan Mateev Shutterstock

האם אפשר להקפיא אבוקדו?

כן, באתר TODAY מסבירים שאפשר לשמור אבוקדו בשל במקפיא. אפשרות אחת היא לקלף את האבוקדו, לחתוך אותו, לסחוט עליו מיץ לימון ולאחסן בשקית אטומה. האבוקדו עשוי להשחיר מעט, אבל הוא יהיה אכיל. אפשר גם להקפיא אבוקדו שלם ולא מקולף (ואז בשר הפרי לא ישנה את צבעו).

האבוקדו יפשיר אחרי כשעה בטמפרטורת החדר למשך שעה בערך, ואפשר גם להפשיר אותו במיקרוגל כמה דקות. שימו לב: האבוקדו המופשר יהיה רך מאוד, ולכן פחות יתאים לאכילה כך אבל יהיה מצוין לממרח או לשייק.

מה אפשר לעשות עם קליפת האבוקדו?

הטיקטוקר ארמן אדאמיאן, מציע להשתמש בקליפת האבוקדו הריקה לצמחים קטנים במקום לזרוק אותה. הוא ממלא את הקליפה באדמה ושותל בה נבטים קטנים (אפשר גם לזרוע זרעים). לדבריו, הקליפה עשירה בחנקן ולכן מעודדת צמיחה. כשהצמחים גדלים, אפשר להעביר אותם עם קליפת האבוקדו לעציץ גדול יותר. אפשרות נוספת היא לרסק את קליפת האבוקדו במעבד מזון עם מעט מים ולהוסיף את התערובת לעציצים לדישון.

@creative_explained

Avocado Skin = Magic ##garden ##trick ##tips ##plants ##planttips ##planttiktok ##avocado ##learnfromme ##alwayslearning ##learnontiktok ##magic ##diy ##fyp

♬ Pavor [Hip Hop] - Instrumental - Cuarta Pared Studio
 

>> רוצים עוד? עשו לייק ל-living בפייסבוק

@creative_explained

Cinnamon Plant Magic ##garden ##trick ##tips ##planttips ##foryou ##fyp ##learnfromme ##alwayslearning ##plants ##wow ##magic ##diy ##gardening ##OOTD ##plant

♬ Background Hip Hop Beat - Oleg Fedak