אין לנו שום דבר נגד שימוש במיקרוגל, להפך. כבר מזמן הוא הכלי העיקרי שלנו להמסת שוקולד או חמאה, מדי פעם אנחנו מתעצלים ללכלך סיר והולכים על פופקורן ייעודי למיקרו ואפילו ניסינו להכין קוסקוס במיקרוגל. קיצור דרך בעינינו הוא לא מילה גסה ולא משהו להתבייש בו. 

עכשיו, כולם יודעים שאסור להכין ביצה במיקרוגל למשל, אבל הנה כמה דברים שלא ידענו שממש ממש לא כדאי להכניס לחימום במיקרו:

פלפל צ'ילי

כל פלפל צ'ילי (אדום/ירוק/כתום) מכיל קפסאיצין. בעת חימום במיקרוגל, האדים של אותה תרכובת אורגנית ממלאים את חלל המיקרו, ובפתיחת הדלת -אותם אדים עלולים לגרום למחנק וצריבה קשה בעיניים, באף, בגרון ובריאות. איך כן אפשר לחמם צ'ילי אם כך? אך ורק על מחבת, גריל או תנור.

פלפל חריף (צילום: Kadir Barcin, Istock)
למקרה ששקלתם לחמם במיקרו - אל | צילום: Kadir Barcin, Istock

ביצים קשות

כולם יודעים שאי אפשר לבשל ביצים במיקרו, אבל גם ביצים שכבר בושלו, ביצים קשות, מאוד לא מומלץ לחמם שם. גם במקרה הזה אדי החום נאגרים בתוך הביצה, וברגע שתרצו לחתוך אותה - או גרוע יותר - לתת בה ביס, היא עלולה להתפוצץ עליכם ורסיסים יכולים לעוף בכל המטבח. מה שאתם יכולים לעשות בכל זאת זה לפרוס את ביצה לרבעים.

ביצה במיקרוגל (צילום: Edeli R. de Almeida, ShutterStock)
תוצאה מוכרת | צילום: Edeli R. de Almeida, ShutterStock

קלקר

למה לעזאזל לחמם קלקר מלכתחילה? הנה מחשבה: נניח שיש לכם במקפיא גלידה שהגיעה בקרטון, אבל היא קשיחה וקפואה ואתם לא מסוגלים להתאפק. ובכן, ממש ממש כדאי למצוא אלטרנטיבה, כי בחימום קלקר נפלטים כימיקלים שאתם לא רוצים באוכל שלכם או באוויר בו הוא מתחמם. כמו כן, הוא עלול להימס ולהתעוות בעקבות החום. 

 ספל מים

נכון שלפעמים חימום כוס מים במיקרו מהיר יותר מהמתנה לקומקום או מים שמורתחים בסיר קטן. ולמרות זאת, הסכנה שטמונה בחימום כוס מים במיקרוגל גדולה: המים מתחממים רותחים מהר מבלי שייווצרו בועות כמו בקומקום או סיר. במקרה הזה עדיף להימנע מקיצור הדרך ולחסוך סכנת כוויה.

ענבים

נגיד שהוספתם ענבים לדייסת קוואקר שמתחממת - מדובר בפצצה מתקתקת שעלולה להתפקע או בתוך המיקרו, או גרוע מכך - להתפוצץ בפה שלכם עם כל הנוזלים הרותחים והסוכר הטבעי. 

רסק עגבניות

כמעט כל חימום של רסק עגבניות במיקרוגל מוביל לרסיסים ונתזים אדומים שדורשים לא מעט זמן ניקיונות. הסיבה הרשמית היא הסמיכות של הרוטב, שלא מאפשרת לאדים להשתחרר בקלות, ועד שהם אוגרים מספיק עוצמה - זה מסתיים בנתזים שלא רק מטנפים את כל מה ומי שנתקל בדרכם, הם גם מאוד מאוד חמים. 

שימורים, רסק עגבניות (צילום: Inga Nielsen, shutterstock)
צילום: Inga Nielsen, shutterstock