קצת קשה לקרוא לפלאפל סומסום, שנפתח לפני כארבעה חודשים בלב אלנבי הסואן, דוכן פלאפל, כי מנת הדגל שם היא בכלל שווארמה עסיסית, ומלבדה אפשר למצוא בתפריט גם מנות שניצל, קבב וסלופי ג'ו - כולן, אגב, טבעוניות למהדרין.   

מדובר בדוכן קטן, צנוע ופשוט, שעובד באופן זריז ויעיל להפליא. הבחור לפניי עדיין לא הספיק להושיט יד לאסוף את המנה שלו, וכבר הגיע תורי לבחור איזו מנה שמנונית תרפד את בטני באחר הצהריים החמים הזה. הפור נפל על חצי מנת פלאפל, מנת שניצל בפיתה וכמובן מנה מהשווארמה המדוברת – כולם נארזו כדי להיאכל בבית, תחת כיפת המזגן.

פיתה שניצל, פלאפל סומסום (צילום: נעה צימר הוקר, אוכל טוב, mako)
השניצל פחות | צילום: נעה צימר הוקר, אוכל טוב, mako

וואו, השווארמה

אחרי 10 דקות נסיעה שהרגישו כמו נצח שמחתי לגלות שהכל נשאר חם וטרי, ובשקית חיכתה לי גם תוספת נדיבה של טחינה וחמוצים. עוד לפני שהוצאתי את המפתח מהדלת, עם אפס דחיית סיפוקים, נתתי ביס במנת השווארמה (35 שקלים). וואו. לא יודעת אם הפיתה קנויה או נאפית במקום, אבל היא היתה רכה ואווירית כמו ענן. אין דרך אחרת לתאר את הרכות הזאת, שגרמה לי לשכוח שהעניין הוא בכלל מה שבתוכה – נתחי שווארמה של ריינבו, סלט ירקות, כרוב כבוש, כרוב סגול, מלפפון חמוץ וטחינה.

את השווארמה של ריינבו, שעשויה מרצועות סויה, כנראה שכל טבעוני מתחיל כבר מכיר, לכן תהיתי על מה כל המהומה וכמה אפשר לחדש פה. אז תתפלאו לשמוע, אפשר. ידוע שהסוד של שווארמה טובה הוא התיבול שלה, אבל עד הביס הזה לא ידעתי עד כמה. מדובר בתיבול סודי של המקום, אז אין מה לנסות בבית, והרשימה במיוחד המליחות המדויקת שלו, שללא הפיתה והסלטים הייתה יכולה להיות טיפה יותר מדי אבל איתם היא בדיוק.

עם כמה שהיה לי קשה לשחרר מהשווארמה, ידעתי שאסור לי להמשיך לאכול ממנה או שלא אצליח להגיע לשאר המנות שמחכות בשקית. מנת השניצל בפיתה (30 שקלים, בצלחת - 40) מורכבת משניצל החלבון הצמחי המוכר של ריינבו, רק שבניגוד לשווארמה כאן אין תיבולי קסם שמקפיצים את המנה בכמה רמות. אחרי ביס או שניים שמתי לב שאין לי קטשופ בפיתה, ושגם לא הציעו לי את האפשרות הזאת בהזמנה. כן הציעו מיונז טבעוני, אבל מבחינתי השילוב של שניצל ומיונז הוא חטא גדול. בכל אופן, שמחתי שלא התפתיתי להתחיל לאכול כבר באוטו והוצאתי בקבוק קטשופ מהמקרר. היה נחמד, אבל אם אתם מעל גיל 12 ו/או לא חולמים על תחליף טבעוני לשניצל בלילות - לכו על השווארמה.

פלאפל, פלאפל סומסום (צילום: נעה צימר הוקר, אוכל טוב, mako)
פלאפל. לא שמתי לב שאין צ'יפס | צילום: נעה צימר הוקר, אוכל טוב, mako

הטעימה השלישית הוקדשה לפלאפל (18 שקלים למנה, 12 שקלים לחצי מנה). כאן מולאה פיתת העננים המופלאה (או יותר נכון מחציתה) בנדיבות רבה בכדורי פלאפל, מלפפון, עגבנייה, כרוב סגול וטחינה, והתגלתה כתענוג פריך, טרי, טעים ושמנוני בדיוק כמו שהייתי מצפה מדוכן פלאפל שכונתי. מה שפחות הייתי מצפה מדוכן פלאפל שכונתי זה שדווקא שווארמה (טבעונית!) תהיה הקלף החזק שלו.

רק כשסיימתי לטרוף את השלל שמתי לב שלא הזמנתי צ'יפס, אבל זאת בדיוק ההוכחה שלא היה בו צורך. המנות גדולות ומפנקות, המחירים הוגנים מאוד, וכל שנשאר לי הוא לחכות לביקור הבא, שבו אתמסר למנת הקבב הטבעוני ולסלופי ג'ו. זאת כמובן אם אצליח לעמוד בפיתוי של השווארמה. 

פלאפל סומסום. אלנבי 78, תל אביב. ראשון-חמישי 10:00-19:00. טבעוני