מי מאיתנו לא שבר את הראש לפחות פעם או פעמיים בחייו על איך נכון לארוז את האוכל בשישי מאמא ואבא - בקופסאות פשוטות או בשקיות? איך לארוז כל מאכל כדי לשמור על שלמותו במהלך הנסיעה, ועל הטריות שלו לאורך זמן? ריכזנו עבורכם את כל הטיפים הקריטיים לאריזה יעילה ובטוחה של מזון הביתה ויצרנו את מדריך הקופסאות המושלם.

איך לאטום את האוכל בקופסאות האחסון הכי טוב שיש?

למי מאיתנו שנוהג כשגרה לארוז אוכל הביתה מארוחות אצל המשפחה, נמליץ להשקיע מעט ולרכוש מכסי גומי שיכולים לאפשר לכם לארוז מנות כמו מקצוענים. מכסי הגומי או הסיליקון הם כמעט בלתי ניתנים להריסה ואטומים ללחות, מה שיאפשר לכם לאטום בקלות תבשילים ומזון חם מבלי לחשוש שיהרסו במהלך הנסיעה חזרה הביתה.  

אם אין ברשותכם מכסה גומי או סיליקון, אתם יכולים לשמור על המזון גם באמצעות הנחת נייר כסף מעל למכסה הקופסה, כל עוד תעטפו אחר כך את הקופסה בגומיה. ניתן להשתמש גם בחוט או בסרט לקשירת המכסה. מדובר בפתרון מאולתר וזול יותר, שיסייע לכם ככל הניתן למנוע דליפות מפתחי הקופסה. 

למאכלים קטנים: השתמשו באריזות בודדות וקטנות

אם אתם רוצים לארוז הביתה מאכלים קטנים כמו מאפים בודדים, קופסאות גדולות ומסורבלות לא יהיו פתרון טוב. הסיבה לכך, היא שאריזות גדולות לא יאפשרו לכם להפריד בין המאכלים הקטנים, ואולי אף יגרמו להם לאבד את צורתם בזמן הנסיעה חזרה. לכן, ההמלצה היא להיעזר בתבניות קטנות כמו של קאפקייקס. הניחו כל מאכל בתבנית קטנה, הניחו על צלחת, וכסו הכל בנייר כסף וגומיות כדי להגן עליהם מכל הכיוונים. 

 

 

הגנו על המוגן: שימו את הקופסאות בקופסה גדולה אף יותר

כדי להגן על קופסאות המזון שארזתם מכל משמר, הקיפו אותם במגבות בתוך קופסה אחת גדולה אף יותר. כך, תוכלו למנוע מהקופסאות להחליק ברחבי האוטו בזמן במפר או רמזור אדום. אפקט דומה תוכלו להשיג גם באמצעות שימוש בסל כביסה קטן. אל תשכחו לרפד את הקופסאות, כדי להגן עליהן לחלוטין מכל פגע.

אפשרות אחרת, היא להשתמש בצידנית המיועדת בדיוק למטרה הזו. הניחו את הקופסאות בתוך צידנית סגורה ויציבה, מה שיאפשר לכם לשמור על יציבות המזון. גם אם הנסיעה תהיה קופצנית והמזון ידלף מהקופסה, הוא לא יתפזר בכל הרכב ויישאר בתוך הצידנית הסגורה. הצידנית תסייע לכם במיוחד בנסיעות ארוכות, שכן הקרירות תגן על המזון מהצטברות של חיידקים לאורך הדרך.

הפרידו בין המרכיבים

השקיעו את הזמן הנדרש במחשבה לפני תחילת אריזת המזון, ונסו להפריד ככל הניתן בין המרכיבים השונים. ההפרדה בין הקופסאות תמנע ריכוך וערבוב בין המאכלים השונים, ותגן על מאכלים יבשים מפני רטיבות. למשקיענים מבנינו – שקלו אף לארוז בנפרד רטבים ועשבי תיבול, כך שברגע שתבחרו לאכול את המנה תוכלו ליהנות מטריות מרבית. 

 

שמרו על המזון בהקפאה

לאריזת מאכלים שנמצאים בסכנת המסע בזמן הנסיעה הביתה, כמו פאי או עוגה נימוחה, הכניסו אותם להקפאה זריזה לפני העזיבה. כך, כשתצאו לדרככם המזון יהיה מוצק יותר, והסיכוי שהוא ישמור על צורתו וטריותו לאורך הדרך יגבר. 

רפדו את תא המטען עם מזרן יוגה

כדי לחזק את מידת היציבות של הקופסאות בתא המטען, רפדו אותו במזרן יוגה או במשטח מונע החלקה אחר. המזרן יעזור לכם למנוע מהאוכל להחליק בעת פניות חדות או עצירות פתאומיות, וישמור על האוכל שלכם בשלמותו.