איך מערכת היחסים שלכם עם האורז שאתם מכינים? אתם מרוצים ממנו? מרגישים שהקשר שלכם במקום טוב? אם כן אנחנו שמחים בשבילכם מאוד, אנחנו פשוט יודעים שיש הרבה מאוד אנשים שבטוחים שרק הם לא מצליחים להכין אורז כמו שצריך, וממשיכים לחפש את הסוד שאיכשהו ידוע לכולם ורק להם לא. האם באמת יש סוד כזה? אנחנו בכלל לא בטוחים, אבל אם אתם שייכים לאנשים האלה, אנחנו רוצים לספר לכם על טיפ אורז שנחשפנו אליו ממש לאחרונה. חומץ.

למה כדאי להוסיף חומץ למי הבישול של האורז?

לפי הבלוג "אפונה וזעפרן", הוספת החומץ גורמת לאורז להתקבל מושלם ורך. החומציות של החומץ, נכתב שם, מפרקת יותר מהעמילנים שבאורז, ובכך עוזרת לכל גרגר וגרגר לספוג כמות גדולה יותר של נוזל.

ובאתר tastingtable מסבירים שהטריק עם החומץ עובד עם כל סוגי האורז, אבל יעיל במיוחד כשמכינים אורז מלא, משום שהוא מלכתחילה קשה יותר לבישול ולוקח לו פרק זמן ארוך יחסית להתרכך. החומץ, לדבריהם, יזרז את התהליכים ויעזור לכם להגיע לתוצאות של אורז רך בקלי קלות.

בכמה חומץ מדובר? ממש ממש מעט - משהו כמו חצי כפית על כל כוס של אורז. אנחנו מזכירים שאנחנו לא רוצים שהוא ישפיע על הטעם של המנה, אלא רק שיעזור בהתרככות. מאותה הסיבה גם נעדיף את החומץ הכי נייטרלי בטעמיו ובצבעו. האתר 12tomatoes מוסיף ואומר שהחומץ לא רק מרכך את האורז, אלא גם מונע מהגרגירים להיצמד. ועכשיו תגידו אתם, מה עוד אפשר לבקש?

אורז אורז מלא - שטוף (צילום: נטע-חן ליבנה, mako אוכל)
באורז מלא התרומה של החומץ גדולה אפילו יותר | צילום: נטע-חן ליבנה, mako אוכל

בתיאבון!