החופש הגדול בשיאו. נכנסנו לחודש שבו למרבית הילדים שכבר היה סידור, כבר אין ממש.  עם זאת, להורים שבינינו אין קייטנות והעבודה ממשיכה להעסיק אותנו. בין העומס של העבודה, הילדים, הזוגיות, החברים והשבישולים - הדבר שאנחנו נוטים לוותר עליו ולהקפיא אותו הוא שגרת האימונים שלנו. כשההיפך הוא הנכון: חשוב שנמשיך לשמור על הבריאות שלנו דרך פעילות גופנית ותזונה נכונה. אבל איך עושים את זה כשבאמת אין זמן וחם מדי לנשום? הנה כמה טיפים שעשויים לעזור לכם לשמור על טונוס שרירים גבוה ומצב רוח מרומם.

 1. מצאו את הסיבה הנכונה למוטיבציה והפרידו את הקשר בין אימונים והרזייה

  קבלו שבירת מיתוס: אימוני כושר לא מרזים. מה שגורם לאיבוד משקל הוא מאזן קלורי שרירי. כלומר - להכניס פחות קלוריות ממה שמוציאים. פעילות גופנית עוזרת בהעלאת מסת שריר, תורמת למראה בריא וחטוב וגם להוצאה הקלורית אבל עדיין תצטרכו לשמור על תזונה. למה זה חשוב לדעת? כי הרבה אנשים מקשרים ספורט לדיאטה וכשהם לא רואים תוצאות אז הם מפסיקים להתאמן.
  יש כמה סיבות שאתם לא רואים תוצאות: אתם לא מתמידים או לא דוחפים את עצמכם מספיק.
  על מנת לראות תוצאות - יש להתמיד ולעבוד קשה. אל תחששו לעבוד קשה בדרך לתוצאות הרצויות. התאמנו למען בריאותכם, התאמנו כדי להתחזק וכדי לשפר את מצב הרוח. התוצאות לא יאחרו להגיע כשתתמידו ותישארו שם מהסיבות הנכונות.

 2. התמידו לפחות 21 יום

  מתעוררים שעה קודם. כדי להפוך דבר להרגל שאפשר להתמיד בו לאורך זמן, יש להתמיד בו במשך 21 ימים לפחות. התעוררו שעה לפני העבודה, שעה לפני שהילדים מתעוררים או שעה לפני ששאר ענייני היומיום שלכם נכנסים לפעולה, ואם יש צורך אז שעתיים קודם. הזמן הזה יוקדש לעצמכם ולאימונים שלכם. זו יכולה להיות ריצה בים או בפארק, בשקט שלכם או לחילופין שיעור יוגה בסלון או שיעור קבוצתי.
 3. לא הצלחתם להתעורר? תתאמנו קצר יותר אבל תעשו משהו

  חלק מההתמדה היא גם הכוח להתעורר מדי בוקר כדי להתאמן, לא הצלחתם יום אחד? תזכרו שמחר יום חדש ואל תהפכו את זה להרגל. יום ללא אימון לא דומה ליום שבו התאמנתם מכל בחינה אפשרית, בין אם זה מצב רוח משופר או ריכוז ועירנות מוגברת. אם לא התעוררתם, נסו לשלב את האימון במהלך היום גם אם זה אומר 20 דק' של אימון היט, ריצה או יוגה. גם זמן קצר עדיף על ויתור ודחייה למחר. גם אימוני ערב עדיפים על שום דבר אבל לאמוני בוקר יש יתרונות בריאותיים רבים כמו חיוניות מוגברת, עירנות וריכוז ליום שלם.

 4. הזמינו את הילדים להצטרף

  אם אתם נמצאים עם הילדים ואתם מתים לעשות שיעור פילאטיס בסלון, זו לא סיבה מספיק טובה לוותר. הניחו את המזרן במרכז הבית ושתפו את הילדים ביחד אתכם. הציעו להם להצטרף לשיעור ובכך תזכו לזמן איכות ספורטיבי לכל המשפחה.
 5. חפשו פעילויות שמשלבות תירוץ לזוז

  שחייה, הליכה, טיול אופניים, טיפוס על הרים, חתירה, סאפ או קפיצה על טרמפולינה, הן רק חלק מהפעילויות שתוכלו לעשות עם הילדים בזמן החופש הגדול, כך תוכלו לשמור על הכושר גם כשאתם מבלים עם המשפחה.
 6. מלאו את הבית באביזרי כושר

  בעזרת נפלאות הזום והיוטיוב, אנחנו יכולים להתאמן היום בכל שעה ובכל עת כל עוד יש לנו בבית את האבזור המתאים. מלאו את הבית באביזרי כושר שלא ישאירו לכם תירוצים להתבטט בסלון על הספה. הפכו את הסלון לסטודיו מפתה ומעלה מוטיבציה.

 7. תעדו את הדרך שלכם

  צלמו את עצמכם מתאמנים מדי יום, תעדו את הארוחות, כתבו ביומן אכילה את כל מה שהכנסתם לפה, תיעוד הדרך יזכיר לכם תמיד כמה התקדמתם ולמה לא כדאי לכם להפסיק עם הטוב הזה.
 8. הציבו לעצמכם מטרה לחופש הגדול

  למשל: תוך 30 יום אני רץ 5 ק"מ, 10 ק"מ או מתרגל יוגה בכל יום, מחזק את השרירים כל יום או כל דבר אחר שאתם רוצים. דווקא בתקופה מאתגרת, לפעמים יותר קל להתאמץ ולהצליח במטרות.  *הכותבת היא נטורפתית ומאמנת כושר