הקיץ הישראלי בשיאו ועמו מגיעות הטמפרטורות הגבוהות והחום המכביד. ימי הקיץ החמים אינם עושים חסד עם מערכות הרכב, במיוחד כאשר יוצאים לטיולים ומשאירים את הרכב בחוץ למספר רב של שעות ללא הגנה וצל. שגיב מגר, מנכ"ל קבוצת טרייד מוביל, עם הטיפים שיסייעו לכם לשמור על רכבכם בקיץ הקרוב ואלו שיבואו אחרי.

 1. בדקו באופן קבוע את מפלס הנוזלים.
  בדקו את שמן המנוע, נוזל הקירור, נוזל הבלמים, נוזל שמנים ונוזל שטיפת השמשות באופן קבוע. טמפרטורות חמות עלולות לגרום לנוזלים להתאדות מהר יותר, ולכן חשוב לשמור אותם בטמפרטורה מתאימה.
 2. מערכת הקירור.
  למרות התחזוקה השוטפת, מזג אוויר חם עלול להפעיל עומס משמעותי על מערכת הקירור של הרכב. עומסי תנועה או נסיעה בעלייה בטמפרטורות חריפות עלולים לגרום להתחממות יתר של המנוע, ולהוביל לנזק פוטנציאלי אם לא מטפלים בו באופן מידי. לכן חשוב לבדוק את מערכת הקירור: ודאו שהרדיאטור במצב תקין. מערכת הקירור תקינה היא קריטית למניעת התחממות יתר אשר עלולה לפגוע במנוע ולגרום לנזק לרכב . כמו כן, יש להקפיד על מילוי מחודש של הנוזל במערכת הקירור אחת לכמה שנים על פי הוראות היצרן.  

   שמרו על המכונית מוצלת.

 3. חללי רכב חמים במיוחד עלולים להיות מסוכנים לנוסעים. נגיעה במשטחים חמים כמו ההגה, חגורות בטיחות או רכיבי מתכת עלולה לגרום לכוויות, וחשיפה ארוכה לשמש דרך החלונות עלולה להוביל לנזק לעור. הקפידו לחנות באזורים מוצל (ככל הניתן) או השתמשו במגן שמשות לרכב. המטרה היא למנוע כמובן מפנים הרכב להתחמם, אבל גם להגן על לוח המחוונים והמושבים מפני דהייה , סדקים ובלאי מוגבר.
 4. הגנו על הצבע.
  חשיפה ממושכת לקרני השמש האולטרה סגולות עלולה לגרום לצבע הרכב ולמשטחים החיצוניים לדהות ולהידרדר עם הזמן. זה לא רק משפיע על מראה הרכב אלא יכול גם להפחית את ערך המכירה החוזרת שלו. ולכן, מעבר לשמירת המכונית מוצלת ככל שניתן, מומלץ להשתמש בתכשירים ייעודיים לשמירה והגנה על הצבע מאור השמש העז וקרני ה-UV . שטיפה של הרכב באופן קבוע יכולה לסייע גם בשמירה על הצבע. 
 5. בדיקה ותחזוקה של צמיגים.
  כביש האספלט החם עלול להגביר את טמפרטורת הצמיגים, מה שמוביל ללחץ גבוה יותר בצמיגים ולשחיקתם. בעוד שתחזוקה שוטפת של הצמיגים היא חיונית, ימים חמים במיוחד עלולים להחמיר את הבעיה ולהגביר את הסבירות לתקלות בצמיגים. לכן חיוני לבדוק את לחץ האוויר בצמיגים באופן קבוע, ודאו שהם מנופחים כראוי ובהתאם לרמות המומלצות ע"י היצרן. כמו כן, בדקו את הצמיגים לאיתור סימני בלאי והחליפו במידת הצורך.

   

    

 6. בדקו את הסוללה (רכב חשמלי)
  חום קיצוני יכול להאיץ את אידוי נוזל הסוללה ולהוביל לכשל בסוללה.
 7. מיזוג אוויר
  תחזוקה שוטפת: בדוק את מערכת מיזוג האוויר של הרכב ותחזק אותה באופן קבוע, במיוחד לפני עונת הקיץ. זה כולל בדיקת רמות נוזל קירור, בדיקת דליפות ובדיקת התפקוד הכולל של המערכת.
  בנוסף, חשוב לבדוק את תקינות פילטר המזגן – הפילטר מונע כניסת אבק ופסולת לתא וגם עוזר לשמור על יעילות מערכת המיזוג. החליפו אותו בהתאם ללוח זמני התחזוקה של הרכב או בתדירות גבוהה יותר במידה ונוסעים באפן קבוע בתנאי שטח.