בימים אלו, כשהילדים מנותקים מהמסגרות ונמצאים בבית, פעילויות משותפות ביחד איתם יכולות להביא קצת אור ורוגע, שיתרמו ליכולת ההתמודדות עם התקופה המורכבת. זה הזמן לנוח קצת מהמסכים והדיווחים ובצעדים קטנים להחזיר את תחושת השליטה שלנו ושל הילדים. אספנו עבורכם עשר פעילויות נחמדות לכל המשפחה, בלי צורך לצאת מהבית או לקנות כלום, רק עם דברים שיש בבית. 

 1. אפו ובשלו ביחד

  פעילות משותפת נהדרת שיכולה גם להיות מרגיעה, נעימה ומאפשרת תחושת הצלחה קטנה היא לאפות או לבשל ביחד עם הילדים. בחרו את המתכון האהוב לעוגות, עוגיות או כל דבר שעולה על רוחכם ובשלו יחד.

 2. השקיעו זמן ביצירה

  תיעול האנרגיות שלנו ליצירה יכול להוביל לריפוי גם בקרב הילדים וגם עבורנו. עודדו את הילדים לפעילויות יצירה פשוטות כמו ציור, צביעה ואפילו אוריגמי (ניתן להסתייע בסרטונים ביוטיוב). אפשרות אחת לגוון את פעילות הציור היא למשל להדביק דף נייר מתחת לכסא, ולתת לילדים לצייר כשהם שוכבים על הרצפה. זה מוסיף קצת גיוון ואתגר לפעילות. 

  אפשרות נוספת ונחמדה ליצירה היא לתת לילדים להקים באחד מחדרי הבית אוהל מסדינים. כן כן, ממש כמו פעם. תנו להם לקשט את האוהל כמו בחלומות שלהם ולהפוך אותו לבית פיות, בית גיבורי על או כל סדרה אהובה אחרת עליהם.

 3. שחקו בבגדים ותחפושות

  עם יד על הלב, מי לובש פיג'מה ברגע זה? זוכרים את הימים שבאמת חשבתם מה אתם רוצים ללבוש היום? הזדמנות מעולה להיזכר שיש לכם מלתחה שלמה. אם אתם צריכים קצת שקט ומחפשים פעילות עצמאית לילדים, שחקו איתם בבגדים שיש לכם בבית. כך למשל תוכלו לתת להם בכל פעם משימה להתלבש לאירוע מסוג אחר, ולתת להם לבחור את הפריטים ולהתחפש. בסוף המשחק, דרגו את התחפושות ואפשר אפולו להפוך זאת לתחרות קטנה ביניהם.

 4. המציאו הצגות, שירים וריקודים

  פעילות עצמאית מעולה לילדים שיכולה להעסיק אותם שעות היא להרים מופע עבורכם. זה יכול להיות מופע ריקוד, שירה או הצגה שיכללו גם מוזיקה ותחפושות לבחירתם. תנו להם בסוף להציג לכם את מה שעמלו עליו ועודדו אותם על כך. הדמיון וההשקעה יוכלו לאפשר להם להתמסר לפעילות משמחת.

 5. שחקו במסעדה

  בואו נודה בזה, גם ככה חצי יום אתם מסתובבים במטבח עם רצון עז לנשנוש תמידי. זו פעילות שיכולה להחזיק ממש יום שלם. קומו בבוקר וספרו לילדים שהיום בערב הולכים למסעדה בבית. מי יהיו השף, המארחת או המלצרים? הילדים כמובן. תנו להם בבוקר לבחור מה אוכלים לארוחת הערב ובשלו יחד. בקשו מהם לצייר את התפריטים, לעצב את הבית כמו מסעדה, וגם לשחק בערב כאילו הם המלצרים שלכם. פעילות כיפית ומגניבה שכוללת הרבה רבדים ומשימות.

 6. משחק מחזור

  קחו דברים שאתם כבר לא צריכים בבית והפכו אותם לאומנות. כך למשל אפשר לקחת אריזת קורנפלקס ריקה, לגזור אותה, לצייר עליה ולהדביק אותה מחדש בצורה של חיה או בובה. קחו בקבוקי פלסטיק ריקים או גלילי נייר טואלט והפכו אותם יחד לשרשרת שאפשר לצבוע, וכמובן אחר כך לקשט את הבית ולהוסיף קצת אור וצבע לחיים.
 7. פיקניק בבית

  במקום לאכול ארוחת צהריים רגילה, אפשר להפוך אותה למיוחדת עם קצת דמיון והשקעה. הפכו את הסלון לפיקניק ודמיינו שאתם בפארק בטבע. קחו מחצלת או שמיכה, סלסלה אם יש בבית, שימו מוזיקה של ציפורים ותשחקו כאילו אתם בפיקניק בטבע עם כריכים או כל דבר טעים אחר.

 8. קבעו ערב סרט

  נסו להתנתק ביחד קצת מהחדשות לטובת ערב סרט ביתי. הפכו יחד עם הילדים את הסלון לבית קולנוע ביתי - כבו את האורות, הכינו פופקורן, שתייה קלה והביאו את השמיכות מהחדר. בחרו סרט אהוב ואופטימי ותיהנו מכמה שעות של שקט ואסקפיזם.

 9. עשו ספורט ביחד

  אימון משותף הוא כלי מצוין לפרוק לחץ. הוא גם בריא לגוף וגם לנפש, צרו תרגילים שאפשר לעשות ביחד. כנסו לאינטרנט, שימו מוסיקה ותעלו קצת את מצב הרוח. חפשו תרגילים, הציבו יעדים ועשו תחרויות. וכמובן, לא לשכוח לספור צעדים

 10. מצאו את המטמון

  דרך נוספת להעסיק את הילדים שעות היא לשחק ב״מצא את המטמון״. החביאו להם חפץ בבית, תנו להם כמה רמזים, ואפשרו להם לחפש אותו בהתאם. אפשר גם לשחק את המשחק הפוך (ככל ויש לכם זמן) ולתת לילדים לאחר מכן להחביא מכם חפץ שאותו תוכלו לחפש. משחק קלאסי, פשוט שעובד לא רק באפיקומן בפסח.

  *נכתב בסיוע פיקוד העורף