מכירים את הימים האלו שלא בא לכם לצאת מהמיטה, וכל מה שאתם רוצים זה להמשיך לישון יום שלם? אז חדשות טובות – היום (שבת), הוא "יום השינה הבין-לאומי", מה שנותן לכם באופן לגיטימי את התירוץ לישון אפילו כל היום אם תרצו. אך בעולם בו קשה לשמור על הרגלי שינה אידיאליים בשגרה הלוחצת והעמוסה, אספנו עבורכם את כל הטיפים החשובים ממומחי מותגי השינה הגדולים בישראל כדי שגם אתם תוכלו ליהנות בשינה מושלמת. 

לעמעם אורות שעתיים לפני השינה

בעידן בו רובנו צמודים למסכים כל היום, מומחים ממליצים להיפרד מהאורות הבוהקים מספר שעות לפני השינה, כדי להקל על תהליך ההירדמות. "מומלץ כשעה לפני הכניסה למיטה להחליש הטלוויזיה ולכבות חלק מהתאורה בבית״, ממליץ אבי ברססט, הנציג הישראלי של איגוד השינה הבינלאומי ומנכ״ל ״הולנדיה״. 

 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Hollandia - הולנדיה (@hollandia_israel)

״להירדמות קלה ושינה נעימה יותר, השתדלו שעתיים לפני השינה, להנמיך את האורות בבית מה שיתרום ליצירת אווירה רגועה של סוף יום. בנוסף, הפחתת עוצמת האור מסמנת למוח להתחיל להפריש מלטונין, הורמון השינה, כך שתהליך ההירדמות שלכם יהיה קצר ונעים יותר״, מוסרים מחברת פנדה.  

התפנקו עם גודל קינג סייז

לא סתם אנשים אוהבים לישון באלכסון. יש משהו בלהתפרס על מיטה גדולה ומפנקת, שמשפר את איכות השינה פלאים. עכשיו, מתברר שגם המומחים תומכים בכך. "מזרני קפיצים גבוהים ומפנקים בסגנון אמריקני נותנים לנו הרגשה נפלאה של מלון יוקרה בחדר השינה שלנו. תכניסו לחדר השינה שלכם מיטה בגודל קינג סייז - זה מוסיף נוחות לשינה ומפחית הפרעות של בן או בת הזוג שלכם", ממליץ מיכה חובב, סמנכ"ל חברת ״סילי״. 

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by PandaZzz | IL (@pandazzz_sleep)

 

בלי ספורט לפני השינה

האם מי שמבצע פעילות ספורטיבית ישן טוב יותר? כן ולא. ״מחקרים הוכיחו שפעילות ספורטיבית עוזרת לשינה טובה יותר, מאשר מי שמתעצל״, אומר  אננדה לב, מנכ"ל חברת השינה ״סוהם״ ומחדד, ״ועם זאת, פעילות ספורטיבית מאומצת בשעות הערב דווקא מעלה את רמת האדרנלין ומזיקה לשינה״. 

בחרו בדים נעימים למגע, ונקו מתחת למיטה

מסתבר שמגע נעים של סדינים זה לא רק כיף ונחמד, אלא שיש לכך אפילו השפעה על איכות השינה שלכם. ״שינה על מיטה בעיצוב עדין ומוקפד המרופדת בבדים נעימים למגע תאפשר לכם להיכנס למיטה עם שימחה בלב״, ממליץ תומר בן חמו, מנכ"ל חברת ״אירופלקס״ ומוסיף, ״מיטה בגובה נכון חשובה לכניסה ויציאה קלה מהמיטה, כאשר מומלץ לאדם לשבת כשהברכיים ביותר מתשעים מעלות. בנוסף, מומלץ לבחור מיטה עם יכולת ניקוי קלה מתחת, כדי לשמור על היגיינה וניקיון בחדר השינה". 

לא להתפשר על מזרן

אם אתם אוהבים לישון טוב, ומוכנים להשקיע בכך, אל תתפשרו על מזרן שאינו איכותי. ״אל תתפשרו על מזרן זול. כן כן, אומנם אתם אולי לא מומחים, אבל בהחלט יש הבדלים בין המזרנים, לא סתם יש מזרן שנמכר באלף שקל ואחר נמכר ב-5,000 שקל. תתפלאו, אבל מזרן איכותי משפיע מאוד על איכות השינה. מצד שני, אל תהיו פראיירים -  בדקו מהם החומרים ומה מכיל כל מזרן בטרם הרכישה״, ממליץ לב, מנכ״ל סוהם.   

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Soham (@soham.home)

 

צרו חושך, שקט וניחוח ייחודי

"חושך מוחלט ואטמי אוזניים משפרים משמעותית את איכות השינה ומונעים התעוררויות במהלך הלילה״, ממליץ ברססט מ״הולנדיה״ ומוסיף עוד טיפ יצירתי וכיפי: ״הוסיפו ניחוח ייחודי לחדר השינה כך שכל פעם שניכנס לחדר הניחוח יתקשר לנו עם שינה״.

הקפידו על שגרת שינה לאורך השבוע

נכון שקשה לשלב חיי קריירה ומשפחה ועוד לשמור על שגרת שינה אידיאלית, אבל ההמלצות הן בכל זאת לעשות מאמץ לכך. ״אתם משלימים שעות שינה בסופי שבוע וישנים הרבה יותר, כולל שנ"צ? אז אל! אפשר קצת להתפנק, אבל שבירת שגרת השינה הרגילה שלכם תשבש לכם את השינה בהמשך השבוע ותגרור דווקא מחסור בשינה בימים שלאחר מכן״, אומר לב, מנכ״ל סוהם. ברססט ממליץ גם: ״שינה הכרחית לבריאות ולכן מומלץ להקפיד על שמונה שעות שינה וזמנים קבועים של כניסה למיטה ויקיצה בבוקר".  

 
 
 
View this post on Instagram
 
 
 

A post shared by Aeroflex - אירופלקס (@aeroflex_israel)

 

השאירו את בעלי החיים מחוץ לחדר השינה

עם הטיפ הזה כנראה שרבים לא יסכימו, גם במחיר של פגיעה באיכות השינה. בכל מקרה, ההמלצה של לב, מנכ״ל סוהם, היא בזמן השינה להשאיר את בעלי החיים מחוץ לחדר. ״כלבים נוחרים! כן כן, ולא רק הם. זו הסיבה שמחקרים מוכיחים שבלילות עדיף להשאיר את בעלי החיים מחוץ לחדר השינה. את האהבה שלהם הם יקבלו בשעות הערות. אל תדאגו, הם לא ינטרו לכם טינה על כך״, הוא ממליץ.