הבית שלנו הוא מראה לאישיות שלנו, ומה שאנחנו עושים בין קירותיו מגלם את האופי שלנו, משפיע על הפרודוקטיביות שלנו ומשקף את ההסתכלות שלנו על החיים. מחקרים הוכיחו כי אנחנו יכולים להשפיע על מידת האושר שלנו על ידי שינוי הרגלים קטנים בבית, כאלה שמשפיעים על החיים שלנו ביום יום. אספנו עבורכם כמה שינויים קטנים שירוממו לכם את מצב הרוח.

עוד בערוץ עיצוב הבית:

הציעו את המיטה בבוקר

המטלה הקצרה הזו, שלא תדרוש מכם יותר משלוש דקות בבוקר, היא הרגל שאתם רוצים לאמץ. מתברר כי סידור המיטה הוא "הרגל מפתח" שמסייע לפיתוח הרגלי סדר חיוביים נוספים.

סדרו את החדרים שלכם

זו עובדה ידועה כי בלגן יוצר מתח וסדר הוא המפלט ממנו. ההרגל הזה לשיפור מצב הרוח הוא פשוט: קחו לעצמכם שלוש דקות לסידור מהיר של החדר שבו אתם נמצאים לפני שאתם עוזבים אותו. אם אין לכם עולל או שותף מבולגן לחיים, שלוש דקות יספיקו.

 

כתבו זיכרון טוב אחד ביום

לפני שאתם נרדמים, רשמו ביומן שתציבו ליד המיטה זיכרון חיובי אחד מהיום החולף. למי מכם שיש ילדים, תוכלו לשאול אותם מה היה החלק הטוב ביותר ביום שלהם. הסתכלות לאחור בחיוך היא חוויה חשובה המשפיעה על מידת הכרת התודה שלנו בחיים. אוסף היומנים שייווצר לכם יהיה מזכרת נפלאה.

הכניסו אתכם למצב רוח נכון לקראת מטלה מבאסת

גם אם אתם לא סובלים את המשימה שלפניכם, העמידו פנים שאתם אוהבים אותה. הכלים בכיור הרי לא ינקו את עצמם, אז שטפו אותם ונסו ליהנות מזה. דאגו שיהיו מים חמים, תיהנו מהבועות המעופפות במטבח, נגנו את המוזיקה האהובה עליכם ברקע בווליום גבוה ורקדו עם הכלים.

לפני שאתם קמים מהמיטה בבוקר, תכננו בראש את היום שלכם

לא מדובר בעוד רשימת משימות - גם אם אין לכם תוכנית ספציפית ליום שלפניכם, פתחו אותו עם מחשבה חיובית בראש כמו "היום איזום משהו בעצמי" או "היום אפנק את עצמי במשהו שאני אוהב/ת במיוחד".

עשו מחוות קטנות לשותפים שלכם לבית, בלי לצפות לתמורה

זרקו את הזבל, אפילו אם זו לא המשימה הקבועה שלכם, הכינו בבוקר כריך מושקע לאהוביכם או הורידו את הכלב, גם אם זה לא תורכם. מערכות יחסים טובות, בריאות ותומכות בסביבת הבית הן אבן יסוד לבית מאושר. זכרו - אל תרשמו לפניכם מה עשיתם למען מישהו אחר ותתחילו להתחשבן. עשו משהו טוב למישהו אחר בלי לצפות לתמורה - זה יעשה טוב גם לכם.

התקשרו לפחות לחבר אחד או לבן משפחה אחד ביום

אתם יכולים לעשות זאת בזמן שאתם מנקים, מציעים את המיטה או בסיבוב עם הכלב. הודעות טקסט או מיילים - לא נחשבים! הרימו טלפון לאחד מאהובכם, רק כדי להתעדכן. מחקרים הוכיחו כי גם אם לא מתחשק לנו, התרועעות עם קרובינו מרוממת את מצב הרוח.

הוציאו כסף על דברים שישפרו את חוויית הבית

חסכו כסף למוצרים שיעודדו אתכם לארח חברים ובני משפחה כמו גריל חדש או מקרן לטובת ערב סרט משפחתי, במקום למוצרים קטנים ומיותרים שיצטברו ורק יעשו בלגן.

בצעו משימה אחת שאתם דוחים המון זמן

אנחנו מוצאים את עצמנו דוחים במשך חודשים משימות קטנות שביצוען לא דורש מאיתנו יותר מכמה דקות בודדות. נצלו את ההזדמנות להחליף את הנורה השרופה, לרוקן את שק הבגדים הישנים שקיבלתם מההורים, העלו את בגדי קיץ למדפים העליונים ותלו את התמונה שחיכתה למסגור.