אין ספק. מלחמת "חרבות ברזל" מתרחשת לא רק באוויר, בים וביבשה. יש לה חזית נוספת, קשוחה ואימתנית, בזירת הרשתות החברתיות והתקשורת הבינלאומית. כשעמודים פרו פלסטיניים עם מיליוני עוקבים מעלים מדי יום טענות שקריות נגד ישראל, יש לא מעט פעילי הסברה שהחליטו להרים את הכפפה ולהיאבק כדי להפיץ את האמת לגולשים ברחבי העולם. מי אלו האנשים שנהפכו ל״מסבירים הלאומיים״? אספנו לכם כמה מהפעילים שעושים בימים אלו עבודה פשוט מעולה, עקבית ורציפה בהסברה פרו ישראלית.

יוסף חדאד

עם 641 אלף עוקבים באינסטגרם, חצי מיליון עוקבים בפייסבוק ועוד מאות אלפים בטוויטר – הפעיל החברתי ומנכ״ל עמותת ״ביחס ערבים זה לזה״, יוסף חדאד, הפך למעצמת הסברה שאי אפשר להתעלם ממנה, לא בישראל ולא בעולם כולו. חדאד (37), ערבי ישראלי, החליט להקדיש את חייו למטרות הסברה לאחר שנפצע בשירות קרבי במלחמת לבנון השנייה.  

מאז פרוץ מלחמת חרבות ברזל הגולשים ברשתות החברתיות כבר קראו למנות את חדאד אפילו לתפקיד ״שר ההסברה של ישראל״, ולא בכדי. הוא מעלה תכנים אותנטיים, משכנעים, חדים וברורים על המצב בישראל. חדד לא חושש להתייצב מול המצלמות ולספר מנקודת מבטו על הזוועות שחמאס חולל ב-7 באוקטובר. גם בשגרה וגם בחירום - אין ספק שחדאד הוא נכס להסברה הישראלית. 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎יוסף חדאד - Yoseph Haddad‎‏ (@‏‎yosephhaddad‎‏)‎‏

מורן סטביסקי

בימי שגרה, מורן סטביסקי מוכרת כמאפרת סלבס כמו בר רפאלי, אולם מאז שהתחילה המלחמה, החליטה לצבוע את עמוד האינסטגרם שלה, שמונה עשרות אלפי עוקבים לעמוד הסברה פרו ישראלי עם תוכן משכנע וברור. מורן מצלמת את עצמה ברגעים אותנטיים בשבועות האחרונים כשהיא מדברת באנגלית למצלמה, ומספרת בבכי ובכאב על מה שקורה בישראל. 

בכאב רב סטביסקי משתפת בסרטונים שלה על המאמצים להגן על הבנות והמשפחה שלה בישראל, בזמן שהיא שומעת על הזוועות שהתחוללו בדרום. היא חושפת את עצמה ברגעים כואבים, כשהיא בוכה ומזועזעת ממה שקורה, במטרה לגרום לעולם להבין מי אלו החמאס באמת. היא קוראת לעולם להתעורר ולשבור שתיקה. החיבוק והתמיכה שהיא מקבלת מחלק מהגולשים ברשתות מחממת את הלב בימים כאלו.

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Moran Staviski‎‏ (@‏‎moranmilk‎‏)‎‏

 חיים אתגר

העיתונאי חיים אתגר הפך לאחד האנשים הפעילים ביותר ברשתות החברתיות בעולם ההסברה הישראלית. אתגר משתף עשרות פוסטים, סרטונים, רילס וסטוריז במטרה להראות לעולם מה קורה בישראל. עם אנגלית משופשפת הוא מסביר בחדות ובבהירות מה האמת מאחורי השקרים של החמאס ומתעמת איתם.

 אתגר בוחר בסרטונים שלו להתייחס לידיעות פייק ניוז שהופצו על ידי חמאס, ומוכיח לגולשים ברשתות החברתיות שמדובר בשקרים. עם סרטונים קצרים, ברורים ומשכנעים – עבודת ההסברה שהוא עושה בימים אלו יקרה מפז. 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Haim Etgar‎‏ (@‏‎haimetgar1‎‏)‎‏

                                               

 יובל נוח הררי

ההיסטוריון והפרופסור המפורסם בעולם יובל נוח הררי הצטרף בשבועות האחרונים למאמץ ההסברה ברשתות החברתיות ובכלי התקשורת הבינלאומיים. נוח הררי, שספריו תורגמו ל-65 שפות ונמכרו בעשרות מיליוני עותקים בעולם, הוא דמות מוערכת בקרב אוכלוסיות רבות בעולם. דעותיו ואמירותיו החותכות בעד ישראל, הן בעלות משקל משמעותי במאמץ ההשפעה על דעת הקהל העולמית.  

בימים אלו נוח הררי מסביר בפשטות למעל למיליון העוקבים שלו ברשתות החברתיות השונות על המעשים המזעזעים שארגון החמאס חולל בישראל. הוא מתראיין לערוצי תקשורת בינלאומיים מדי יום, מתעמת עם השקרים של חמאס ומסביר לעולם מה קורה כאן במציאות. נוח הררי משתף ברשתות החברתיות חלקים מהראיונות שהוא מקיים באנגלית לתקשורת הזרה, ובכך תורם לתפוצה רחבה יותר.

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Yuval Noah Harari‎‏ (@‏‎yuval_noah_harari‎‏)‎‏

 

לוסי אהריש

מאז המלחמה, העיתונאית לוסי אהריש, ערבייה ישראלית, מדברת בפתיחות ובחדות על המצב בערוץ 13 וברשתות החברתיות, תוך שהיא סוחפת אחריה אנשים רבים בארץ בעולם. בסרטון שהפך לוויראלי היא מדברת למצלמה באנגלית רהוטה וכריזמה בלתי נדלית, כשהיא מסבירה מה בדיוק קרה בישראל ב-7 באוקטובר – בלי פילטרים ובלי לחשוש לחשוף את כל הזוועות. אהריש מספרת בסרטון על מתקפת הפתע הברברית והלא אנושית של ארגון הטרור חמאס. הסרטון של אהריש הפך לאחד מסרטוני ההסברה הכי אפקטיביים בשבועות האחרונים.

נועה תשבי

מה לא נאמר על ההסברה המעולה של נועה תישבי? תישבי, שחקנית, מפיקה ומנחה במקור, הפכה לאחת מפעילות ההסברה המוכרות ביותר לטובת ישראל בעולם עוד בימי מבצע שומר חומות. היא לקחה על עצמה אתגר גדול, העלתה מאז אינספור תכנים רהוטים באנגלית, התראיינה מדי יום לכלי תקשורת ועיתונאים מרחבי העולם ואף מונתה בעקבות העשייה הרבה שלה לתפקיד במשרד החוץ. על אף שפוטרה מתפקיד זה בעקבות אמירותיה כנגד המהפכה המשפטית, היא התגייסה שוב במלחמה הנוכחית לטובת מאמץ ההסברה הישראלי.

תשבי מתראיינת מדי יום לכלי התקשורת הגדולים בעולם, מתעמתת עם עיתונאים ומבהירה לכל העולם מה הזוועות שחמאס עשה בישראל ומדוע לישראל יש זכות מלאה להגן על עצמה. עם מיליוני צפיות שהסרטונים שלה צוברים ברשתות החברתיות, תכני ההסברה, הפוסטים והסרטונים שהיא מעלה משמשים ישראלים ויהודים בכל רחבי עולם במאמץ ההשפעה על דעת הקהל העולמית.

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Noa Tishby‎‏ (@‏‎noatishby‎‏)‎‏

מרגו טוויטו

מרגו טוויטו, עולה חדשה מאמריקה ואושיית רשת שמעלה בדרך כלל סרטונים קלילים ומצחיקים, בימים אלו עושה עבודה מעולה ברשתות החברתיות בלחשוף את הצביעות של מי שתומך בחמאס בימים אלו ברחבי העולם. היא מצביעה על הניתוק שאנשים רבים במדינות מערביות נמצאים בו, כשהם תומכים בארגון טרור מבלי להבין מה באמת התחולל בישראל מאז מתקפת הפתע. היא משלבת בסרטונים שלה גם קצת הומור, עקיצות ואפילו קללות באנגלית – מה שהופך את הסרטונים שלה לאותנטיים, ויראליים וקלים להתחבר אליהם בימים אלו. 

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Margot Touitou‎‏ (@‏‎margotexplainsitall‎‏)‎‏

 רומי גיאור

אושיית הרשת רומי גיאור הפכה במלחמה הנוכחית למשפיענית שמגויסת כל כולה למאמץ ההסברה הישראלי. היא מעלה סרטונים ברורים וקשים כשהיא מסבירה באנגלית מה קרה בישראל, מבלי לפחד או למצמץ לרגע. הסרטונים שלה מספרים בחדות לציבור העולמי על הסכנות וההשלכות של תמיכה בחמאס, ומדוע לא מדובר רק בבעיה של ישראל אלא בסכנת טרור עולמית.

 
 
 
הצגת פוסט זה באינסטגרם
 
 
 

‏‎פוסט משותף על ידי ‏‎Romi Geyor‎‏ (@‏‎romigeyor‎‏)‎‏