הורגלנו לקשר כל אירוע בחיינו לאוכל - שמח או עצוב, האוכל תמיד שם, וזה כמובן תקף פעמים רבות גם בזוגיות שלנו. דייטים איכשהו תמיד ישלבו מזון, שתייה וקלוריות ריקות. בין אם זו יציאה לסרט שתלווה תמיד בפופקורן מלוח ושתייה ממותקת ובין אם חגיגות יום נישואים במסעדה, נשנוש אחר הצהריים בגלידרייה הקרובה או ישיבה עם סלסלת פיקניק מלאה בכל טוב.

כל אלו עלולים לגרום לנו להיות פחות בריאים בתוך הזוגיות שלנו, נפלאה ומאושרת ככל שתהיה. אנחנו לא אומרים להפסיק עם ארוחות מפנקות ובילויים על עקבים לאלתר ולנצח נצחים, אלא רק מציעים לעשות שינויים קטנים אך משמעותיים באורח החיים הזוגי שלכם כך שהזוגיות שלכם תניב גם בריאות איתנה, אהבה לספורט ואולי על הדרך גם כמה ריבועים, אם בהם חשקה נפשכם. הנה 9 טיפים קטנים ומשמעותיים שיתניעו לכם את הדרך ואין תאריך יפה להתחיל בו מאשר ט"ו באב. .

 1. במקום מסעדה יוצאים לריצה או הליכה

  _OBJהכניסו לכם מנהג רומנטי שבועי שבו אתם יוצאים להליכה או ריצה בשקיעה. אין יותר מקרב מזה -  זמן איכות נטול טלפונים סלולריים, ללא מסכים והפרעות, זמן שבו תוכלו לדבר רק שניכם, ליהנות מהטבע, מהאוויר וכמובן להישאר בכושר. גם אם אחד מכם פחות בכושר מהשני, השקיעו בפעם אחת בשבוע לפחות שבו האחד מוותר לשני בזמן או בקצב, ואם תתמידו - תדביקו במהרה את הקצב. התחילו בחצי שעה של הליכה/ריצה ובהדרגה עברו לשעה ואפילו יותר. מדובר בפעולה שתשנה לכם את היחסים וכמובן את הבריאות. פעילות אירובית משפרת את תפקודי הלב והריאות, מחזקת את מערכת החיסון, משפרת את זרימת הדם ותורמת לחיזוק וחיטוב הגוף. 

 2. תפנקו במנת בריאות מזינה

  בימים חמים אלו, קל לנו ליפול לגלידות וקינוחים קרים, כשלמעשה הגוף שלנו זקוק לנוזלים, ויטמינים ומינרלים. עשו לבן/בת הזוג שלכם הפתעה יומית וחתכו לו/לה אבטיח קר וצונן/כל פרי אחר שיש לכם בבית או שתכינו שייק בריאותי מלא בערכים תזונתיים.
 3. קופסת הפתעה לעבודה

  הרגעים בהם אנחנו חוטאים הם אלו כשאנחנו רעבים ואין ברשותנו אופציות בריאות בהישג יד. הכינו לבן/בת זוגכם קופסה יומית שיוכל לקחת להמשך היום ובה הכניסו פירות חתוכים, ירקות, שקדים או חטיפי בריאות טבעיים. רוצים להשקיע עוד יותר? הכניסו פנימה פתק יומי עם מילים יפות ומעודדות.

 4. הכינו לוח פעילות גופנית

  הכינו טבלה שבה אתם כותבים כמה זזתם בכל יום ובאיזו שעה. הטבלה תזכיר לכם מדי יום האם אתם בכיוון הנכון, או שיש להשתפר בעניין. היא גם תדרבן כשאחד מכם עובד יותר קשה מהשני. שימו לב שאתם מחלקים את האימונים לאימונים אירוביים ואנאירוביים ושאתם לא פוסחים על אף אחד מהם. אימוני אירובי ישפרו, בין היתר, את סיבולת לב הריאה ואימוני אנאירובי יחזקו את השרירים וישמרו על יציבה תקינה. שניהם נחוצים לבריאות תקינה וכושר מיטבי.

 5. חזקו אחד את השניה

  ראיתם שבן או בת הזוג שלכם חזר/ה מאימון? פרגנו, חזקו והעצימו. יש כוח ומשקל רב להערכה של הצד השני. כשאין פרגון, הרבה יותר קשה להתמיד. עזרו לאהובים שלכם להיות בריאים.
 6. רקדו ביחד

  זה משחרר, מחזק ומקרב וכמובן - משפר את הכושר האירובי.
 7. הכינו ארוחות בריאות

  זכרו שמה שאתם מכינים ואוכלים - הוא בהכרח מה שכל הבית יאכל. גם אם זה יקרה בהדרגה. הקפידו שתמיד יהיה סלט גדול נוכח על השולחן, ואם בן או בת הזוג שלכם נרתע/ת מירקות, דאגו להכין מהירקות מטעמים מגרים.

 8. בשלו ביחד

  בילוי זוגי נחמד הוא לבשל יחד אוכל בריא ומזין, ואם שניכם מעוניינים, אפילו הירשמו לסדנת בישול בריא ביחד, שתעזור לכם ללמוד להכניס את הבריאות הביתה.
 9. אל תפסיקו לעודד אחד את השניה

  כשאחד מכם במצב רוח ירוד, תציעו לו להתאמן, זה משפר את מצב הרוח.

  *הכותבת היא נטורפתית ומאמנת כושר