מעטים האנשים שאינם מעוניינים בזוגיות. כיונקים, הטבע דאג להפוך אותנו לכאלה שזקוקים לחום, לאהבה, למגע, לביחד. אז אם השאיפה הטבעית היא להתחבר לטובת צורך כה בסיסי – הצורך באהבה קיבל מקום של כבוד בפירמידת הצרכים של מסלאו, והוגדר כחלק בלתי נפרד מהצרכים הבסיסים של המין האנושי – איך זה שכל כך קשה להבין זה את זה? למה קשה לך לדעת אם היא בעניין או לא? מדוע את לא מצליחה להבין אם הכוונות שלו רציניות?

אבל רגע לפני שנצלול לתוך הכלים המעשיים לשיפור העברה וקליטת מסרים בדייטים הראשונים, כדאי להבין עובדות חשובות על השוני הקל במבנה המוח הנשי והגברי ועל אופן קליטת האינפורמציה אצל שני המינים.

>> בפעם הקודמת: כך תזהו שקר שעומד מולכם

1. נשים קוראות הרבה יותר טוב שפת גוף מאשר גברים
בבדיקת MRI במהלך מחקר על המוח, כשביקשו מגברים ומנשים לפרש שפת גוף, מצאו כי אצל נשים הופעלו 7-6 אזורים במוח כדי לקלוט אינפורמציה לעומת אזור אחד או שניים אצל גברים.

2. האיברים במוח הקשורים לתקשורת גדולים יותר אצל נשים
אצל נשים מתבצעת העברת נתונים מהירה יותר בין שתי ההמיספרות, מה שמאפשר להן לעבוד בו זמנית תוך כדי הצלבת המידע המתקבל. ולכן, בין השאר, גברים זקוקים ליותר סימנים (פי ארבעה!) כדי להבין מה האישה מולם רוצה.

3. שפת הגוף היא דו כיוונית
ולכן לא רק שאני יכול ללמוד ולהבין מה מרגיש הפרטנר שלי, אני יכול גם להשפיע ולייצר מניפולציה רגשית במודע על הפרטנר באמצעות שימוש מושכל בשפת הגוף.   

View this post on Instagram

A post shared by מעיין בשן (@maayan.bashan)

רוצים לדעת אם הדייט בעניין? רוצות להעביר מסר שאת חיובית? אלה הסימנים:

 1. משחק עם השיער

  מעוניינת להעביר לו מסר שאת מעוניינת? שחקי בשערך, העבירי אותו מאחורי האוזן או לפפי קווצת שיער סביב האצבע. עשי זאת בעדינות ולא בעצבנות. מומלץ לשחק בשיער כשאת מדברת איתו על משהו או שואלת אותו שאלה ולא כשהוא מדבר – השאלה שתשאלי תתפוס את הקשב שלו אבל שפת הגוף שלך תספר לו שאת בעניין.

 2. מבט בעיניים

  כשאנחנו מסתכלים לפרטנר בעיניים והמבטים מצטלבים, באופן אוטומטי נוצרת תחושה של חשמל באוויר. הסיבה היא שהמוח מפריש הורמונים כמו סרוטונין ודופמין בכמות גדולה, ואלה גורמים לתחושה של התאהבות או היי. מבט בעיניים יכול להתקיים מהצד השני של החדר או ממש פנים מול פנים, אך בכל מקרה חשוב לשמור על קשר עין לפחות שלוש שניות, וכדאי – גם לגברים וגם לנשים – לחזור על הפעולה לפחות פעמיים ברצף.  מבטה של האישה יהיה מלמטה למעלה, כמעין הצצה, ואילו גברים יסתכלו במבט יציב לתוך העיניים. חשוב להסיר את המבט אחרי כמה שניות כדי לא להיתפס כסטוקרים. כשאת מדברת חשוב להישיר מבט ולשמור על קשר עיניים. כשהוא בעניין הוא הולך לאיבוד בעיניים שלך או בחלק אחר בפנייך, לא מפוקס, מתבלבל במילים ומציג עיני כלבלב או פאניקה.
 3. הליכה זה לצד זה

  אם סיימתם דייט או שאתם בדרך למקום מסוים, מומלץ לבחון את אופן ההליכה. הליכה זה לצד זה, במרחק של עד 30 סנטימטרים, מאפשרת לנשים לעורר אצל הגבר שימוש ביותר מחוש אחד, לא רק את חוש הראייה אלא גם את חוש הריח (אם שמת בושם) וחוש המגע (מגע קל ואקראי בין היד שלך ליד שלו). אם בן או בת הזוג הולכים איתכם באותו קצב והצעדים שלכם מסונכרנים – הם לגמרי בעניין.  אפשר לייצר באלגנטיות הזדהות מלאה עם תנועות הגוף של הפרטנר או הפרטנרית. המסר שיעבור בתת המודע לצד השני הוא שאתם משדרים על אותו גל, מה שיבטיח דייט מוצלח והמשכיות.

 4. חשיפת הצוואר

  כידוע, פגיעה באזור הצוואר יכולה לגרום למוות. כשאישה חושפת את אזור הצוואר, גם אם לא במודע, היא מסמנת לגבר שהיא סומכת עליו. תת המודע שלו, אגב, יסיק שהיא מזמינה אותו לנשק אותה באזור זה. כך שאם הדייט מוצא חן בעינייך, חשפי את אזור הצוואר והעבירי עליו לטיפה עדינה. זה כבר יעשה את העבודה.
 5. חיוך

  חיוך אמיתי מכל הלב כולל את כל שרירי הפנים ומוביל לעצימת עיניים. בחיוך מלא ייחשפו השיניים העליונות והתחתונות, ותהיה תזוזה בחלקים שונים בפנים, כמו הלחיים, הלסת והשרירים סביב העיניים. חייכתם חיוך אמיתי וקיבלתם אחד חזרה – הפרטנר בעניין.

 6. מבט סורק מלמעלה למטה

  סימן נוסף לכך שעברתם את מכשול הרושם הראשוני יהיה מבט בוחן מלמעלה למטה ולהפך. מבט זה אופייני לנשים ולגברים משחר ההיסטוריה, ונועד לבחון את איכות הגנים של הפרטנר לטובת דור ההמשך.

 7. הסרת מוך דמיוני או התייפות

  כשאישה מוצאת חן בעיני גבר ולהפך, תת המודע מייצר תנועות לא מודעות כגון העברת אצבעות בשיער, יישור הבגדים או בדיקת הריח רע מהפה במהירות. אם זה קורה, סימן שאתם בהחלט בדרך הנכונה.
 8. הוא מוביל אותך כשידו על גבך

  אם את חוצה חדר הומה אדם עם הדייט שלך ותוך כדי הליכה הוא נוגע בגב התחתון שלך ומוביל אותך – זה סימן מצוין לכך שאת בהחלט מוצאת חן בעיניו, מאחר שכנראה הצלחת לעורר בתת המודע שלו את הצורך הבסיסי לגונן עלייך.
 9. ברכיים וחזה לסימון כוונות

  החזה והברכיים של הפרטנר מכוונים במלואם לכיוונכם? זאת בהחלט עדות לרצון בחיבור. אם הם לא – אתם בבעיה.

יש כמובן עוד הרבה סימנים, אבל אם תבצעו במודע את הנקודות הללו בדייט הקרוב – יש סיכוי מעולה שהדייט הזה יצליח.