למעלה מ-300 אלף אנשי ונשות מילואים גויסו עד כה בצו 8, חלקם הגדול השאירו בבית בני ובנות זוג, ילדים ומשפחות, דאוגות ומקוות לטוב. איך מתמודדים בזמן הקרוב מבחינה כלכלית - ריכזנו את ההקלות בעבודה ובלימודים, ההטבות ואפשרויות הסיוע עבור בני ובנות הזוג של משרתי המילואים. מוקד העזרה של N12

ביטוח לאומי כבר הודיע כי משרתי המילואים יקבלו את התגמולים על שירותם הצבאי בתחילת חודש נובמבר באופן מיידי ולא בתום תקופת השירות. הזכויות הכלכליות המלאות למשרתי המילואים

בנוסף, רשות האכיפה והגבייה פתחה מוקד חירום ייעודי במטרה להעניק שירותים בעניינים דחופים למשפחות הנפגעים והנעדרים, למגויסי מילואים ולתושבי עוטף עזה והדרום. בין היתר בהענקת פתרונות מעשיים בתיקי הוצאה לפועל, בעזרה בביצוע הליכים דחופים לביטול או לעיכוב הליכים, בהקלות בנושאי קנסות, בהפחתת פיגורים, בביטול הליכים, בהסדרים ועוד.

מוקד החירום יפעל בימים א' עד ה' בין השעות 08:00 בבוקר עד 18:00 בערב. מספר הטלפון: 02-6664777

  • מיזם "העוגן למשפחות המילואים" מחבר בין משפחות המשרתים למתנדבים שנרתמו לסייע במגוון צרכים כמו שמירה על ילדים, ארוחות חמות, קניות, סידורים אחרים ועוד. למילוי הטופס

הקלות בעבודה לבני הזוג של משרתי מילואים

שעת היעדרות.

עובדות ועובדים שיש להם ילד מתחת לגיל 13 זכאים להיעדר מהעבודה שעה ביום, בתקופה שבני זוגם נמצאים במילואים. הזכאות להיעדרות היא מהיום הראשון לשירות המילואים. לפירוט המלא באתר משרד העבודהמי זכאי?

  • עובדות ועובדים שבני זוגם נמצאים בשירות מילואים לפחות חמישה ימים רצופים.
  • העובדים מועסקים במשרה מלאה. מי שעובד במספר מקומות עבודה במשרות חלקיות לא זכאי.
  • הורים לילד מתחת לגיל 13.
  • העובדים לא נעדרים שעה מהעבודה במסגרת זכאות אחרת להיעדרות מהעבודה כהורים.

זכאות מיוחדת לעובדי מדינה. עובדי מדינה שבני/בנות זוגם נקראו למילואים זכאים להיעדרות של שעה ביום לצורך סידורים הכרחיים עד לתום שירות המילואים. בנוסף, הם זכאים ליום חופשה בתום שירות המילואים של בן/בת הזוג, מעבר למכסת ימי החופשה השנתית שלהם. ההטבות האלו יינתנו רק לכאלו ששירתו במילואים לפחות עשרה ימים בשנה הקודמת.

מגוון פעילויות חברתיות לילדים מהבית - בחינם

מרצה, סטודנטים, שיעור, אוניברסיטה (צילום: Matej Kastelic, shutterstock)
מרצה, סטודנטים, שיעור, אוניברסיטה | צילום: Matej Kastelic, shutterstock

הקלות לסטודנטים בני זוג של משרתי במילואים

נכון לעכשיו, שנת הלימודים האקדמית אמורה להיפתח ב-5 בדצמבר 2023. בכל מקרה מומלץ לפנות לרכז המילואים במוסד הלימודים כדי לברר ולקבל את מלוא הזכויות הניתנות. כמו כן בחלק ממוסדות הלימוד, סטודנטים שהם בני זוג של משרתי מילואים עשויים להיות זכאים לנקודות זכות לצורך קבלת מלגות כמו גם זכות למעונות. כלל הזכויות המפורטות להן מיועדות להורה לילד שטרם מלאו לו 13 שנים:

סיוע בהשלמת חומר לימוד.

 זכאות לסיוע מהמוסד הלימודי בהשלמת חומר הלימוד בשל היעדרות שקשורה לשירות המילואים של בן או בת הזוג.

היעדרות משיעורים.

 זכאות להיעדר משיעורים בכל יום בתקופת שירות המילואים של בן הזוג למשך שעתיים לימודים עד השעה 10:30 וללא הגבלה החל מהשעה 15:00. בנוסף, יש אפשרות להיעדר מיום לימודים אחד על כל עשרה ימי מילואים, ועד לחמישה ימי לימודים לכל היותר.

ביטול קורס.

זכאות במקרים מסוימים בשל היעדרות מצטברת - לבטל קורס ולחזור עליו ללא תשלום.