האם אי פעם חלמתם בהקיץ על ירושה פתאומית? מסתבר שזו פנטזיה נפוצה, ולמרות שאנחנו לא צריכים לסמוך על זה, הפנטזיה הזו אכן מתגשמת מדי פעם. לרוב זה קורה בנסיבות הגיוניות אבל לעיתים זה מתרחש בנסיבות מוזרות מאוד.

הנה כמה סיפורים אמיתיים של אנשים ואפילו בעלי חיים - שהתעשרו מירושות מפתיעות, וסיפור אחד של בחור שכמעט והצליח לגנוב אחוזה עצומה.

יורשים שנבחרו מתוך ספר הטלפונים

ליסבון  (צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ)
ליסבון. 70 אנשים הפכו לעשירים הרבה יותר | צילום: צילום מסך מתוך ווטסאפ

מה יכול להיות יותר מטורף מאשר לזכות בירושה ענקית לאחר שנבחרתי באקראי מתוך ספר טלפונים? לואיס קרלוס דה נורונה קברל דה קמארה, אריסטוקרט פורטוגלי, בחר אנשים אקראיים ממדריך הטלפונים של ליסבון להיות היורשים שלו. הוא בחר אותם בנוכחות שני עדים, 13 שנים לפני מותו.

האריסטוקרט היה רווק נטול ילדים בזמן פטירתו, בגיל 42. על פי דיווח של ה-BBC, חלק מהמוטבים שלו היו כה המומים מזלם הטוב, עד שבתחילה האמינו כי הם פשוט נפלו קורבן למתיחה.

המאסטר בפנג שוואי ש(כמעט) ירש הון

טוני צ'אן עם עורך דינו, 2010 (צילום: ap)
טוני צ'אן עם עורך דינו בהונג קונג, 2010 | צילום: ap

נינה וואנג הייתה טייקון מהונג קונג, אחת מהאנשים העשירים ביותר באסיה כולה, שרק השווי של האחוזה בה התגוררה עומד, על פי הערכות, על יותר מ -12 מיליארד דולר.

את כל הכסף שלה היא ייעדה למטרה אחת, או יותר נכון למישהו אחד: טוני צ'אן, מאסטר בפנג שואי (פרקטיקה סינית של שימוש בכוחות אנרגיה ליצירת הרמוניה בסביבתו של מישהו), שהבטיח לה חיי נצח.

אבל למרבה ההפתעה וואנג נפטרה לבסוף בשנת 2007.

הפרט השולי הזה לא הפריע למאסטר המהולל לטעון שהוא היורש היחיד שלה, בהתבסס על צוואה שנערכה בשנת 2006.אבל משפחת וואנג לא ויתרה והלכה לבית המשפט לבטל את הצוואה. צ'אן נלחם אבל לבסוף מצא את עצמו לא רק מאבד את הירושה, אלא גם מבלה 12 שנות מאסר לאחר שנמצא אשם בהתחזות.

כלבה ברת מזל

ליאונה הלמסלי והכלבה טראבל
הלמסלי וטראבל

ליאונה הלמסלי, מיליארדרית מניו יורק, נודעה בהתנהגותה הקשוחה כלפי עובדיה וסביבתה. למרות זאת הייתה לה פינה חמה לכלבה בשם טראבל. היא קנתה את המלטזית לאחר מות בעלה, הארי, על פי חדשות ABC, והיא התלוותה להלמסלי, שהייתה אשת עסקים ממולחת, בכל פגישותיה בעבודה.

כאשר הלמסלי נפטר בשנת 2007, היא השאירה לטראבל ירושה של 12 מיליון דולר באמצעות קרן נאמנות. מאוחר יותר שופט צמצם את ירושת הכלבה לשני מיליון דולר, אך ההפסד לא גזל מטראבל חיי נוחות. מטפל כרכר אחריה מסביב לשעון בעלות של 100 אלף דולר לשנה עד מותה בשנת 2010, והיא הובאה למנוחת עולמים לצידה של בעליה במוזוליאום המשפחתי.

מחתול רחוב למחלק ירושות

חתול מופתע  (צילום: By Dafna A.meron, shutterstock)
חתול מופתע | צילום: By Dafna A.meron, shutterstock

אבל, מתברר, לא רק כלבים יכולים להיות כאלו ברי מזל. חתול חסר בית ששוטט ברחובות רומא אומץ על ידי אישה מבוגרת בשם מריה אסונטה. כאשר אסונטה נפטרה בשנת 2011, היא הותירה אחריה צוואה בכתב יד בה הנחתה את עורכי דינה למצוא ארגון למען בעלי חיים שיקבל את ירושתה וישמור על החתול שלו קראה טומאסו, מכיוון שעל פי החוק האיטלקי, טומאסו לא יכול היה לרשת אותה ישירות, כך שהיה צריך למצוא נאמן מתאים.

מי שזכה לבסוף בירושה, השווה ערך ל-8.5 מיליון דולרים, הוא חובב חתולים אותו פגשה אסונטה בפארק כמה שבועות לפני מותה.

בדיקת DNA הפכה את המשרתת למיליונרית

אווה פאול
אווה פאול

האם תהיתם אי פעם אם אתם ילדים סודיים להורים עשירים? אווה פאול מארגנטינה עבדה כמשרתת כשגילתה שאביה הביולוגי באמת היה בעל קרקעות עשיר. היא האמינה שהיא זכאית לעיזבונו ולקחה את תביעתה לבית המשפט.

לבסוף, בעקבות המאבק המשפטי וחפירת שרידי סבתה כדי להוכיח כי ה- DNA של פאול שייך למשפחה, ירשה האישה אחוזה בסך 40 מיליון דולר, כפי שדיווח אתר Noticias del Sur.

האוצר שהתגלה במזוודה ישנה

ג'ינס בני 124 שנים (צילום: Fox Business)
ג'ינס מהמאה ה-19 | צילום: Fox Business

מי חשב שג'ינס ישן מהמאה ה -19 יכול להיות שווה הון קטן? זוג מכנסי ג'ינס כאלה הועבר בירושה בתוך מזוודת עץ שהייתה שייכת לחלוץ אריזונה סולומון וורנר, ובסופו של דבר הגיע לידיו של נינו, ג'וק טיילור, כפי שדיווח אתר FOXBusiness.

העיצוב של הג'ינס הראה שהם יוצרו על ידי לוי שטראוס ושות'. העובדה שיש להם רק כיס אחורי אחד פירושה שהם יוצרו לפני 1901, אז החברה הוסיפה כיס שני לג'ינס הידוע שלהם.

היצרן המקורי, שהשתוקק להיות הבעלים של החפץ, הציעו לטיילור 50,000 דולר עבור הג'ינס, אבל טיילור החליט לחכות להצעה טובה יותר. הג'ינס נמכר בסופו של דבר בכמעט 100,000 דולרים.

האחים ההומלסים הפכו למיליארדרים

מערה  (צילום: Ray Krohmer, shutterstock)
הם עברו מאז לבית גדול יותר | צילום: Ray Krohmer, shutterstock

האחים זסולט וגזה פלדי היו חסרי בית בשנת 2009, והתגוררו במערה מחוץ לבודפשט, הונגריה. הם ניקו זבל למחייתם, כשנודע להם שהם ירשו הון מסבתא בגרמניה. האחים אותרו על ידי עובדי צדקה ויצרו קשר עם עורכי הדין שטיפלו באחוזת סבתם מצד האם.

כפי שדיווח הטלגרף, האחים חסרי הפרוטה קיבלו 4 מיליארד לירות שטרלינג. כיום זה יהיה שווה ערך ליותר מ-5 מיליארד דולר בדולרים אמריקניים.