החיים במסכים, זאת כולנו כבר מבינים היטב. הילדים שלנו מקבלים מסך, פחות או יותר, מהרגע שהם מתחילים ללכת. אפשר להתדיין על כך אבל זו המציאות במרבית הבתים. אנחנו מצלמים אותם והם את עצמם ואם כבר, אז למה שלא נמנף את הרעיון ונהפוך את התמונות ליצירתיות, בולטות ומיוחדות. מתברר שזה לא כזה מסובך. זה בעיקר ענין של ידע, התנסות ותשוקה - כל מה שיש לילד בימינו כשמדובר בסמארטפון שלו כשחושבים על זה. 

"בזכות למידת המצלמה של הסמארטפון והתנסות בצילום יצירתי וחווייתי, ילדים יכולים להרגיש הצלחה וסיפוק, לקצור מחמאות ולצבור ביטחון", אומרת לנו אירה הוק, מומחית לאינסטגרם לעסקים. "הם יתחילו ללמד אתכם ואת החברים שלהם לצלם תמונות וסרטונים מפתיעים ומדליקים, יתלהבו מהתהליך וכך תיצרו להם חוויות משמעותיות דווקא בזכות המסך". הנה 9 טיפים לצילום כיפי ויצירתי בסמארטפון להורים וילדים ליצירת חוויה כיפית ומעשירה.  

 1. התנסו במגוון זויות צילום

  צלמו בגובה העיניים כשאתם מצלמים אחד את השני, צלמו מלמעלה (גם אם זה דורש לעלות על כיסא!), חפשו פריימינג טבעי (צמרות עצים וגגות של בניינים יוצרים מסגרות נהדרות לתמונה). הניחו את הטלפון על המדרכה, על מצב של צילום סלפי, ותגלו פריים מדהים מזווית שלא הכרתם.

 2. אל תתקמצנו על הקליקים

  צלמו כמה שיותר פריימים בכל צילום, כנסו לאלבום התמונות ותבחנו את מה שצילמתם. התמונה שתמשוך את העין שלכם, זו התמונה הטובה ביותר.
 3. אל תעשו זום בזמן הצילום

  זום מוריד את איכות התמונה. במקום זום, חתכו את התמונה אחרי הצילום לפריים הרצוי. ובמידה ואתם רוצים ליצור תמונת קלוזאפ, התקרבו וצלמו מראש מקרוב.
 4. למדו את האפשרויות של מצלמת הסמארטפון שלכם והשתמשו בהן לשדרוג התמונות והסרטונים

  לא תאמינו כמה יכולות לא מנוצלות יש בטלפון. למשל: צילום באופציית פנורמה יאפשר לכם לשכפל דמויות בפריים, צילום באופציית קיטועי זמן (time lapse) יאפשר צילום סרטון בהילוך מאוד מהיר, צילום סלפי באופציית פורטרט בתאורת סטודיו ייצור צילום פנים מקצועי.

 5. התנסו בצילום טלפון הפוך

  כשמצלמים עם טלפון הפוך, המצלמה מתקרבת לאובייקט שמצלמים הרבה יותר קרוב ונוצרת תמונה עם עומק שדה - טשטוש הרקע וקלוזאפ על הפריט שמצלמים. זה יעבוד נהדר עם צילום אוכל, צעצועים, פריטים על השולחן, צילום השתקפויות וכל אובייקט קטן שתרצו לצלם בקלוזאפ.
 6. התנסו עם יצירת אשליה של "דריכה על הטלפון" ממש בקלות

  הניחו את הטלפון על הרצפה, תעברו לאופציית צילום סלפי, הפעילו טיימר על 3 שניות, תרימו רגל אחת מעל הטלפון ו.... קליק! יש לכם תמונת אשליה של דריכה על הטלפון.

 7. השתמשו באתר החינמי bg להחלפת רקע בתמונות תוך חצי דקה

  היכנסו לאתר הזה , העלו תמונה שתרצו להחליף לה את הרקע, מרגע שהעליתם את התמונה, האתר כבר יציג לכם אותה ללא רקע ובצורה ממש מדויקת. עכשיו לוחצים על עריכה (כפתור ה- edit בצד ימין מעל התמונה) ובוחרים רקע חדש מתוך עשרות האפשרויות! זה מדהים כמה שזה פשוט וקל.

 8. תנו לילדים להוביל

  בקשו מהם שיספרו על הרעיונות שיש להם לצילומים, שתפו פעולה עם הצילומים שייזמו, זרמו איתם ועם היצירתיות שלהם (גם אם הרעיון של צילום דרך גליל נייר טואלט נשמע לכם מוזר. זה לא, יוצאים צילומים מדהימים דרך גלילים!)

 9. טיפ מעלמה בת 7.5: אל תתבאסו אם לא ייצא לכם על הפעם הראשונה

  צריך להתאמן ולהתנסות עוד ועוד ובסוף תצליחו לצלם את התמונות והסרטונים הכי יפים.

 בשורה התחתונה, ניתן ללמוד לצלם בסמארטפון באופן מקצועי, ליהנות מכך וליצור חוויות משותפות וזכרונות משמעותיים. והמדהים הוא שלכולנו יש את הכלי הזה והוא זמין ממש במרחק כף היד.