שבוע הספר נפתח, או כמו שסופרים מכנים אותו "עשרה הימים הכי לחים בשנה שבהם אנשים שלא יודעים מי אתה, עומדים מולך מהצד השני של הדוכן ומלכלכים על הספר שלך". לרגל התקופה המרגשת הזו בשנה שבה מקבלים את אותם המבצעים בגישה כל כך שונה, הנה ספרי המקור שכולם ידברו עליהם, ולכן כדאי שתרכשו אותם כדי שתוכלו לומר 'קניתיו אך טרם הספיקותי'. 

 1. נקמת הקנרית/ עלמה גניהר/ כנרת זמורה

  עד היום אמרתם "שולמית לפיד ובתיה גור", מעתה אמור: "שולמית לפיד, בתיה גור ועלמה גניהר". בספר שהוא גם משל על מצב הספרות הישראלית אבל גם רומן מתח מוצלח במיוחד, אנחנו פוגשים את נעמי, חוקרת היחידה לפשעים חמורים ומתאהבים בה אחרי עשרה עמודים (למרות שהיא טבעונית!). נעמי חוקרת פרשת רצח של רוצח סדרתי שהורג – שימו לב – סופרים ישראליים מצליחים, מה שהופך אותו לספר מושלם לשבוע הספר העברי, ואותי ושכמותי לקורבנות פוטנציאלים. מקורות יודעי דבר מסרו כי בהמשך יהיו גם ספרים נוספים שנעמי היא הגיבורה שלהם, במידה שהסופרת תשרוד את שבוע הספר הנוכחי.
 2. קנאה טובה/ תמר בלומנפלד/ הוצאת כתר

  זה הרומן הגרפי השני של תמר בלומנפלד, וכמו הקודם, גם הוא מצחיק ועצוב ואמיתי וסגול, מה שאומר שהיא עקבית בכל מובן. אלונה הייתה ילדה אומללה בחיפה והיום היא לכאורה אישה מאושרת בלונדון, אבל לא באמת. כשהיא נאלצת לחזור לארץ היא מתחילה לפנטז על נקמה בכל מי שהקשה עליה את החיים בתור ילדה, ומשם זה רק הולך ומשתגע, בקטע טוב. 

 3. דיאנה ודויד/ שירה כרמי/ אחוזת בית

  דיאנה חיה באפקה באושר ובעושר עד שהיא מתחילה לחשוד שלבעלה הפסיכולוג יש מאהבת (למי מאיתנו זה לא קרה, חוץ מהקטע של אפקה, פסיכולוג, אושר ועושר). האובססיה לוקחת אותה לשלל מקומות מרתקים והספר נקרא בשלוש שעות מהנות מלאות התלבטויות, מציצנות, בורגנות וארוטיקה.
 4. איך לאהוב את בתך/ הילה בלום/ זמורה

  ילדים זה שמחה אבל זה גם עצב, והילה בלום מתארת בדרמה פסיכולוגית מרגשת על ניכור הורי (שום קשר לציפורים) מה קורה כשהורה לא יודע לשים לעצמו גבולות. השמועות אומרות שבוויקיפדיה, בערך 'מכמיר לב', יש תמונה של הספר הזה ואימוג'י בוכה.
 5. חמצן/ אמיר זיו/ עם עובד

  מה דורש יותר ריכוז מאשר לקרוא ספר שכתוב מהסוף מהתחלה? לכתוב ספר מהסוף להתחלה. אבל הריכוז משתלם, כי אמיר זיו עושה עבודה מצוינת ברומן משפחתי שנכתב ממספר נקודות מבט ולכן הוא רב-קולי או בלעז (המילה הכי חמודה שתשמעו היום): פוליפוני.

 6. ברוכה הבאה לחיים שלך/ נטע חוטר/ תכלת

  לנטע חוטר יש יכולת לכתוב מנקודת המבט המאוד ספציפית: ישראלית־נשית־שנונה־אינטליגנטית, וזו מודגמת ברומן הזה שבו ארבעה חברים מפעם נפגשים שוב וחוזרים לאותם הדפוסים המוכרים של החברות שלהם.
 7. נעדרים קרים/ אסף קוגלר/ עם עובד

  שירה היא בוגרת אולפנה מעצבנת שמשרתת כחיילת/ שוטרת במחלקה מעצבנת שחוקרת תיקי נעדרים ישנים. כיוון שמעצבן כפול מעצבן שווה אחלה, נעדרים קרים הוא יופי של ספר.

 8. קנאת סופרות/ מאיה ערד/ חרגול, מודן

  מהאישה שכתבה רומן שלם בחרוזים ולא השתמשה אפילו פעם אחת בחרוז של לב וכאב, רומן אינטליגנטי שבו אנחנו מגלים שגם סופרת נחשבת למדי היא חסרת ביטחון וקטנונית וקנאית או בקיצור, כמונו. מה שהכי מרגיז אותה זה משוררת עולה עם שם זהה לשלה, ומה שהכי שימח אותנו זה הטוויסט שבסיום. את ההשראה לסיפור קיבלה מאיה ערד מחוויה אישית שלה, כשגילתה שיש בארץ עוד מאיה ערד וגם היא כותבת (בניגוד לא'ב יהושע השני שהוא בכלל אינסטלטור).
 9. אף אחד לא עוזב את פאלו אלטו/ יניב איצקוביץ'/ כתר

  הנה נקודת פתיחה מעולה – בפקולטה לרפואה, במקום בו סטודנטים, בין השאר, מנתחים גופות, יש גופה מיותרת. במקום לעשות את הדבר הנכון (לשים אותה בצד ולשמור למתישהו שתהיה חסרה גופה!), המשטרה מעורבת, והחוקרת איריס אברמוב נכנסת לתמונה. ואז הפריים נפתח והתמונה מתרחבת, ומשם יש לנו מגוון סיפורים ופנים ברומן הרביעי של יניב איצקוביץ', שכמו קודמיו, יש להניח, גם הוא יצבור מחמאות ופרסים.
 10. מה שאחרים חושבים בי/ יואב בלום/ כתר

  יואב בלום שייך לרשימת הסופרים שלא צריכים למצוא שמות לספרים שלהם בגלל שממילא אנשים מבקשים את יואב בלום החדש. אם קראתם את 'מצרפי המקרים' או 'הקבוע היחידי' אז ברור לכם שגם הספר הזה יהיה ספר מאוד קריא ומהנה עם טוויסט מד"בי/פנטזיה מתוחכם שיגרום לכם להגיד "וואללה". הפעם הגיבור קורא מחשבות אבל את של כולם וכל הזמן, ואז מגלה שהוא בסכנת מוות. מותח, קריא ומהנה.
 11. אמונה/ דרור משעני/ אחוזת בית

  אברהם אברהם חוזר, מה שהופך אותו כנראה לאברהם אברהם אברהם אברהם. והפעם החוקר האפרורי חוקר מקרה בו תינוקת שרק נולדה ננטשה, ומקרה נוסף בו תייר שוויצרי מסתורי נעלם. האם אברהם אברהם יפתור את התעלומות? האם הוא יהיה צודק או יהיה חכם? האם זה בעצם ספר על הסכסוך הישראלי-ערבי? כל התשובות ועוד כמה בספר הרביעי בסדרה שהצליחה בעולם למרות שאין ישראלית ממנה.