כך נבלם מסע הרצח בראשון לציון: הטרור הגיע היום (שני) גם לעיר היין, ועוברי אורח רבים יחד עם שוטרים הצליחו לבסוף לעצור את הדוקר, צעיר בן 19 מחברון, לפני שהצליח לרצוח. גם הפעם, מתברר, ניסה ההמון לבצע לינץ' בדוקר - אך עשרות שוטרים מנעו בגופם את הפגיעה בו והעבירו אותו לחנות סמוכה שם השתלטו עליו והרחיקו אותו מהזעם הציבורי. בפיגוע נפצעו שני בני אדם - אישה בת כ-80 וגבר כבן 31 - באורח קשה, ואדם נוסף - צעיר כבן 26 - נפצע באורח קל. הפצועים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים אסף הרופא, יחד עם מספר נפגעי חרדה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

הפיגוע החל באוטובוס, שם דקר המחבל תושב העיר. מאותה נקודה הוא רץ למרחק של כ-50 מטרים לכיוון אחת מהמאפיות ברחוב, שם דקר שני בני אדם נוספים. בחנות תמרוקים סמוכה הוא ניסה לדקור את העובדת ולאחר מכן הצליחו להשתלט עליו. כאשר הוכה על ידי מספר עובדי אורח, השוטרים הכניסו אותו לחנות בגדים שם נעלו אותו עד למעצרו.

"הדלפק והמזל הצילו אותי"

ויקטוריה פוסטריקוב, העובדת שהותקפה על ידי המחבל בחנות התמרוקים, שחזרה את רגעי האימה: "זה היה מאד מפחיד, באותו רגע נבהלתי ונעמדתי והמזל הציל אותי, הדלפק מהזכוכית הציל אותי. המחבל לא היה גבוה והתכופפתי אז הוא לא הצליח להגיע". פוסטריקוב הוסיפה כי המחבל "נכנס עם סכין, רץ אליי וניסה לדקור אותי, הוא התנפל ואני התכופפתי. מלא אנשים נכנסו והתחילו להרביץ לו, תפסו ארון שעמד בכניסה, מטריות ומקלות. אני רצתי לתוך החנות".

"לא נאמרה מילה בינינו, זה היה כמה רגעים. לרגע אחד חשבתי שזה באמת הסוף. אין מחשבות ברגע כזה. עכשיו הכול בסדר", היא ציינה. כפיר חדד, בנו של בעל החנות, סיפר: "הוא נכנס לדקור. לא ראיתי בדיוק מה קרה, אבל הבנתי שהעובדת קצת נפצעה ולא מפסיקה לבכות. הוא ניסה לתקוף אותה בצוואר ולא פגע, היא נפגעה בכתף וביד". חדד הספיק לדבר עם העובדת לפני שפונתה: "היא סיפרה שהוא ניסה להרוג אותה והיא ניסתה לברוח. בא בחור צעיר ונאבק איתו בתוך החנות. שמו אותו בתוך הסגר בחנות ליד, זה מה שראיתי".

"השוטרים הגנו על המחבל בגופם"

יחזקאל בן זימרה, עובד עירייה שהיה בחנות סמוכה, אמר: "שמעתי סירנה והתחלתי לרוץ לכאן. תוך כדי שהוא ניסה לדקור עוד אנשים, הוא רץ לכאן והצליח לברוח לתוך החנות. אנשים רצו אחריו וניסו לתפוס אותו תוך שהם צועקים 'מחבל', 'מחבל'. השוטרים העבירו אותו לחנות השנייה, אולי כדי למנוע מאנשים לתקוף אותו, ושם הם השתלטו עליו".

בן זימרה הוסיף: "אנשים ניסו לתקוף אותו והשוטרים הרחיקו את ההמון הזועם. 30-40 שוטרים הגנו עליו בגופם כדי שלא יבצעו בו לינץ', וכל הכבוד וטוב שכך". בן זימרה שיבח את פעילות השוטרים שמנעה לינץ': "למרות התסכול והכאב, אני חושב שלא היו צריכים לבצע בו לינץ' כי אנחנו בני אדם ואנחנו לא צריכים להיות כמוהם", שיבח . "נכנסתי לפחדים, אבל מצד שני ברגע שזה קורה אני נכנס גם לזעם ולכעס כי שמעתי שדקרו חפים מפשע. האינסטינקט הראשוני היה לתקוף אותו, אבל טוב שלא זה קרה".

"בעלי יצא עם מטאטא החוצה". מרים גר (צילום: עזרי עמרם, חדשות 2)
"בעלי יצא עם מטאטא החוצה". מרים גר | צילום: עזרי עמרם, חדשות 2
ראשל"צ, היום (צילום: עד ראייה)
הטיפול בפצוע שהותקף באוטובוס | צילום: עד ראייה

"הוא היה יכול להיכנס גם לחנות שלי"

מרים גר, בעלת אחת החנויות ברחוב בו תקף המחבל, שחזרה את רגעי האימה: "שמענו צרחות 'מחבל' וניסיתי לעלות במדרגות לגלריה של החנות. יצאתי החוצה כדי למצוא את בעלי וראיתי אותו יוצא עם מטאטא החוצה. מאז אני בסטרס. חשבתי שהוא יכול להיכנס גם לחנות שלי, זה מפחיד".

בעלה צבי הוסיף, בשיחה עם חדשות 2, כי רבים ניסו לפגוע במחבל: "שמעתי צרחות אימים - 'להרוג אותו', 'מחבל', 'ערבי'. כולם רצו עם אבנים, אלות ומקלות והתנפלו עליו".

פצועים ונפגעי חרדה פונו לבית החולים (צילום: עד ראייה)
פצועים ונפגעי חרדה פונו לבית החולים | צילום: עד ראייה