פאדיחה. לאחר שהעפילה לגמר המונדיאל בפעם השישית בתולדותיה, והשנייה משנת 2014, נבחרת ארגנטינה  צייצה בחשבון הרשמי שלה בטוויטר במספר שפות את ההישג. היה שם כיתוב בשפה האיטלקית, הפורטוגזית, האנגלית, הצרפתית, הגרמנית, ההולנדית, הערבית, הסינית, היפנית והעברית, אלא שבעברית במקום לכתוב “אנחנו בגמר”, נכתב “אנחנו גמורים”. בהתאחדות הישראלית תיקנו את ארגנטינה: “אנחנו בגמר! כלומר, אתם. בהצלחה”.

בחצי הגמר מול קרואטיה הציגה ארגנטינה את המשחק הטוב ביותר שלה בטורניר - בדיוק בזמן הנכון. ליאו מסי היה בשיאו, כבש שער בפנדל והוסיף בישול מרהיב לחוליאן אלברס, שבעצמו כבש שער שייזכר עוד שנים רבות לאחר שעבר את כל המגרש ודחק לרשת. בגמר תפגוש ארגנטינה את המנצחת בין מרוקו לצרפת. התקשורת בארגנטינה הייתה פשוט בעננים הבוקר.

 הציוץ של נבחרת ארגנטינה

 העזרה של ההתאחדות הישראלית

"בנוסף למסי, לארגנטינה יש את אמבפה, אליו התחפש חוליאן אלברס", התלהבו ב’קלארין’, “הנבחרת רצתה להכריע את המשחק, אבל הראתה בגרות וסבלנות, לא תקפה, חיכתה והייתה רגועה. מסי נתן סימפוניה של כדורגל מול נבחרת שלא ידעה לעצור אותו, זו הייתה הצגה של כדורגל ואי אפשר לבקש יותר מזה".

ארגנטינה נגד קרואטיה (צילום: רויטרס)
מסי חוגג עלייה לגמר | צילום: רויטרס

ב’אולה’ נתנו ל'פרעוש' את הציון 10: "אי אפשר לראות אותו בגרסה טובה יותר. קסם טהור, אגדה חיה ומונדיאל ענק. פנדל אדיר ובישול נפלא לאלברס אחרי שסחרר את גוווארדיול, וכל זה כשנראה ששיחק פצוע”. גם אלברס קיבל 10: "משחק בלתי נשכח, הוא אחד משחקני המונדיאל".

גם בעולם שיבחו את הבחורים בתכלת לבן וב’אתלטיק' נכתב: "מסי הוא כל גיבורי העל באחד". בספרד נכתב: "מראדונה נצפה בדוחא". ב’אס’ הוסיפו: "הופעה אגדית, חייזר ממאדים בשם מסי". ב’מארקה’ הוסיפו: "ריקוד היסטורי".