בסרטון שהופץ היום (ראשון) ברשתות החברתיות, נראה שליח חדשות 12 לגביע העולמי בקטאר, אוהד חמו, כשהוא מוטרד ע"י איראני - שהלך אחריו וצילם אותו תוך שהטיח בו שאלות על איראן.

בסרטון, שצולם על ידי האיראני לאחר שהבין כי חמו ישראלי, הוא שאל בתקיפות "מה דעתך על איראן?". חמו, שניסה להימנע מהשאלה התוקפנית – שינה את נושא השיחה לכדורגל והשיב לו "זה משחק טוב", אך האיראני המשיך לשאול בהתרסה: "היא (איראן) חזקה, כן?". חמו נרתע לאחור והאיראני לא הרפה ושאל שוב ושוב: "מה דעתך על איראן?".

 

 

חמו, ששיתף בחשבון הטוויטר שלו את הסרטון, כתב: "רק לשם הבהרה: לא אנחנו צילמנו, בכלל לא היינו עם מצלמה. לא אנחנו העלנו (כמו חלק גדול מסרטוני הוידאו האלה)".

זו לא הפעם הראשונה שבה אוהד חמו נקלע לתקרית לא נעימה בקטאר. לפני ארבעה ימים צעירים פלסטינים עטופים בדגלי פלסטין התפרצו לדיווח שלו מהשטח – תוך שהם צעקו: "אין ישראל, יש פלסטין". חמו לא ויתר והחל להתווכח עמם, וענה להם: "ישראל קיימת, תשכחו מפוליטיקה". 

מוקדם יותר היום פרסם אוהד חמו טור מיוחד שבו סיפר על חוויותיו כישראלי בקטאר. "דוחה איננה מחנה ג'נין, קטאר זו לא עזה. רחוק מכך", כתב. "גם אם בימים האחרונים נוצר רצף של דיווחים ותמונות שבמרכזם אנחנו, העיתונאים הישראלים, הפכנו יעד למחאה, זה עדיין לא מרגיש מסוכן בשום צורה. זה גם לא ירגיש ככה בעתיד. תחושת הביטחון הפיזי כאן חזקה מאוד ונראה שאף אחד לא מתכוון לחצות את הגבול ממחאה לפגיעה פיזית".

"הנוכחות שלי כאן כעיתונאי, לא כאדם פרטי, היא ביטוי לסממנים של נורמליזציה עבור רבים מהערבים (גם אם זה נכפה על קטאר על ידי פיפ"א) ומכאן הרצון להפריע לנו, לומר את האמת שלהם, להתעמת", הוסיף.